Sparta vstoupila do utkání skvěle a už v 8. minutě si vypracovala dvoubrankové vedení. Nejprve využil Jeton Rukovci brilantní přihrávku Melose Kelmendiho a krátce nato se poprvé mezi střelce v zápase zapsal “Loni” Maxharraj. Ještě před přestávkou navíc Kelmendi přidal třetí gól.

Po změně stran ovšem skvěle chytajícího Hůlu překonali Křemen s Brychtou a drama bylo na světě. Hosté následně pálili hlavně jen do brankové konstrukci, za což je potrestal v podobě dalšího zásahu Maxharraj. Od té doby už branka nepadla a Sparťané mohli po dlouhé době slavit nad svým rivalem výhru 4:2.

Ohlasy aktérů zápasu

Beni Simitči (trenér Sparty): "Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. První poločas jsme byli jasně lepší, kluci splnili přesně, co jsem po nich chtěl. Hůla dneska ukázal to, co jsem v něm viděl. Jsem rád, že sparťan skvěle zachytal proti Slavii. Všichni hráči podali super výkon, nikoho nemůžu vynechat. Je mi líto, že jsme nehráli prvních pět minut druhého poločasu tak, jak jsme chtěli. Dvě základní defenzivní chyby a dva zbytečné góly. Neměli jsme nechat soupeře vrátit se do zápasu, ale chtěli jsme rovnou rozhodnout. Hlavní pro nás je, že Praze opět vládne Sparta a mám v plánu to takhle dlouhodobě nechat."

Jan Křemen (hráč Slavie): "Rozhodla první půle, po přestávce jsme už jenom doháněli téměř rozhodnutý výsledek. V prvním poločase jsme neproměnili mraky šancí a místo, abychom vedli 3:0, tak o tři góly prohráváme. Nehráli jsme disciplinovaně, sahali do přihrávek a nechytali se hráčů. Dnes nám to tam ani nepadalo. Po přestávce jsme sice zabrali, stáhli náskok na jeden gól, ale pak jsme zase soupeři nabídli snadný gól z ničeho."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Perštejn se chce v neděli znovu opřít o své skvělé fanoušky
Z kabiny: Perštejn se chce v neděli znovu opřít o své skvělé fanoušky 26.11.2022

Desáté kolo uzavřou v neděli dva duely. Uvidí je fanoušci v Kadani a Liberci. Přečtěte si, co řekli aktéři zápasů.

Plzeňští naháněli v Ústí gólový náskok v čele tabulky
Plzeňští naháněli v Ústí gólový náskok v čele tabulky 25.11.2022

Futsalisté Plzně znovu navýšili svůj gólový náskok na Chrudim. V pátečním utkání desátého kola vyhráli na palubovce Rapidu Ústí nad Labem vysoko 10:0.

Jošt ve formě. Svým hattrickem překonal hranici sta vstřelených ligových branek
Jošt ve formě. Svým hattrickem překonal hranici sta vstřelených ligových branek 25.11.2022

Slavia je na vítězné vlně. I díky střelci Davidovi Joštovi. Ten po Spartě v poháru dokázal skolit i českolipské Démony. Sešívaní v pátek vyhráli souboj 10. kola v České Lípě 6:3.