Jak celkově účast na mistrovství světa hodnotíš? Jsi zklamaný, že jste nedosáhli na medaili, nebo byl samotný boj o medaile úspěchem?

S odstupem času jsem samozřejmě spokojený s výsledkem, ale hned po zápase s Portugalskem jsem věděl, že jsme měli šanci na medaili, a že je to škoda, že jsme ji nepřivezli.

Jaké byly první zápasy ve skupině?

Myslím si, že zápas s Polskem byl nejdůležitější, protože jsme chtěli postoupit z prvního místa ve skupině, abychom nešli hned na vítěze z jiné skupiny. Byl to vyrovnaný zápas plný emocí, který nakonec dopadl v náš prospěch, druhý zápas se Saudskou Arábií byl také těžký, ale řekl bych, že jsme ho nakonec přesvědčivě bez větších problémů vyhráli.

Co jsi říkal na gól Honzy Žežulky?

Jsem moc rád, že se Honza trefil. My jsme velcí kamarádi, takže mu to moc přeju, ale spíše bych vyzdvihl jeho zákroky než jeho gól, bylo moc fajn se opřít o výborného gólmana, kterého prostě na takovém turnaji potřebujete.

Porazit Argentinu se asi nepodaří každý den, jaký to byl zápas?

Zápas s Argentinou byl z počátku hodně nervózní, ale disciplinovanost a touha po vítězství nám pomohla to zvládnout. Zatím mám s Argentinou bilanci 2 výhry a nula proher, takže s tím jsem opravdu spokojený. (úsměv)

Před zápasem s Brazílií jsi psal, že to bude hodně těžké, v čem jsou oni tak dobří? Dá se jim nějak čelit?

V čem jsou dobří? Myslím si, že jsou lepší úplně ve všem! Celý jejich tým jsou profesionálové trénující sedmkrát týdně a my jsme měli ve výběru kluky, kteří nemají třeba ani ligový start. Samozřejmě nechci shazovat jejich kvalitu a nasazení, ale prostě nemůžeme se s Brazilci rovnat. Tak to prostě je.

Boj o bronz byl vyrovnaný, co nakonec převážilo?

Řekl bych, že ten zápas rozhodly první dvě minuty, které jsme nezvládli. Druhý poločas už byl z naší strany dobrý, ale to stačilo pouze na korekci výsledku.

Jaké bylo mistrovství světa jako společenská událost, co jste stihli kromě zápasů?

Je fajn porovnat naši kulturu a ty ostatní a vidět, jak se chovají hráči i mimo hřiště. Bylo to moje třetí a poslední akademické mistrovství světa a moc jsem si je všechny užil. Je tam uvolněnější atmosféra, panuje přátelské prostředí mezi hráči. Bylo celkem horko, takže to na nějaké výlety nebylo, ale ve volném dnu jsme se byli koupat u oceánu, a to bylo celkem příjemné.

Chodili jste fandit futsalistkám?

Určitě, byli jsme tam jako jeden tým, podporovali jsme se navzájem.

Jakou nejhezčí vzpomínku si z turnaje odvážíš?

Nejhezčí vzpomínku asi nemám, ale z čeho jsem nadšený, tak byla parta kluků, která tam byla. Jsem moc rád, že jsem některé poznal, a myslím si, že se budeme dál vídat jako kamarádi i mimo futsal, a to je pro mě asi po lidské stránce lepší než medaile.

Další aktuality

Michal Belej: Jsem rád, že jsem se vrátil do Čech!
Michal Belej: Jsem rád, že jsem se vrátil do Čech! 31.08.2022

Na svém kontě má jako člen Klubu 250 celkem 372 gólů, z toho v lize 301 a 49 za reprezentaci. Jeden z nejzkušenějších českých futsalistů se vrátil do 1. Futsal ligy a hned pomohl Spartaku Perštejn k remíze se Slavií. Jak se Michal Belej po prvním kole v bouřlivém prostředí cítil?

Daniel Klíma: Fanoušci nás vyburcovali ke skvělému výkonu
Daniel Klíma: Fanoušci nás vyburcovali ke skvělému výkonu 29.08.2022

Takový střelecký návrat do 1. Futsal ligy Daniel Klíma asi nečekal. Třemi brankami v neděli pomohl před zaplněnou halou v Kadani vybojovat Spartaku Perštejn proti Slavii první historický bod v nejvyšší soutěži.

Tichý se těší na Ligu mistrů, ale zároveň musí řešit, kde jeho Chrudim bude hrát
Tichý se těší na Ligu mistrů, ale zároveň musí řešit, kde jeho Chrudim bude hrát 25.08.2022

Už klepe na dveře! Ptáte se co? Je to samozřejmě nový ročník 1. Futsalové ligy. Do něho vstoupí futsalisté z FK Chrudim jako vítěz loňského titulu i poháru. Před začátkem nového ročníku Deník vyzpovídal předsedu Františka Tichého (50), který zhodnotil sezonu předešlou, rozpovídal se o plánech a ambicích, ale také o složení kádru či tolik řešené sportovní hale, která se v Chrudimi již v lednu uzavře…