Jedná se o jeho první angažmá v pozici hlavního kouče. Bývalý mnohonásobný reprezentant zatím neukončil svoji hráčskou kariéru, není vyloučené, že do některých zápasů nastoupí jako hrající trenér.

"Chceme navázat na práci, kterou s týmem odvedl David Frič, proto byl Zdeněk logickou volbou, tým a všechny hráče velice dobře zná, má spoustu zkušeností. Věříme, že se mu bude v nové roli dařit," uvedl sportovní ředitel Tomáš Matějka.

„Já jsem na konci play-off říkal, že to byla moje poslední sezona, ale pak mne oslovilo nové vedení Slavie. Do role hlavního trenéra se mi zezačátku moc nechtělo, ale pak jsme situaci probrali s klukama a jsem tady. Chtěl jsem začít přípravu v hale, protože se chci zaměřit na sprinty, dynamiku a sílu, protože ty jsou ve futsale potřeba, nějakého dlouhého běhání po ovále se hráči se mnou obávat nemusejí, bude to dřina, ale jiného typu,“ uvedl nový šéf slávistické lavičky po prvním tréninku na zbrusu nové palubovce v Edenu.

Zdeněk Sláma (nar. 28.12. 1982) má na svém kontě má mnoho úspěchů na klubové i reprezentační úrovni. Za národní tým odehrál 164 utkání, ve kterých vstřelil 41 branek. Na ligové scéně se pohybuje již úctyhodných sedmnáct sezón, nastupoval postupně za Interobal Plzeň, Cheb, Eco-Investment Praha, Bohemians 1905, Balticfloru Teplice a Spartu. Do Edenu přišel v srpnu 2019 z Plzně. Je členem Klubu 250 díky své bilanci 336 branek, z toho 271 ligových. K tomu nasbíral také 131 asistencí. Nastoupil zatím do 415 ligových zápasů. V sezoně 2021/22 působil v klubu jako hrající asistent trenéra Davida Friče.

Další aktuality

Výsledky: Jak se hraje v přípravě?
Výsledky: Jak se hraje v přípravě? 16.08.2022

Na konci srpna odstartuje sezona 2022/2023. Podívejme se, jak se hrály dosavadní přípravné zápasy.

Brahimi se vrací do Sparty. Znovu bude kapitánem
Brahimi se vrací do Sparty. Znovu bude kapitánem 15.08.2022

Futsalová Sparta hlásí další posilu z východu. Tentokrát jde o návrat kapitána Azema Brahimiho, který má v české nejvyšší soutěži 10 odehraných sezon. V nich nastoupil do 240 zápasů a vstřelil 162 gólů.

Slavia jmenovala nové klubové vedení
Slavia jmenovala nové klubové vedení 04.08.2022

Futsalová Slavia má nové klubové vedení, ve kterém bude působit i dnes již bývalý trenér A týmu David Frič. Po skončení loňského soutěžního ročníku, kdy oznámil svou rezignaci na trenérský post, z rodinných a časových důvodů, nebyl tento krok plánován, avšak vyplynul z následného dalšího vývoje. David se v posledním období velmi aktivně a konstruktivně zapojil do vedení klubu.