Právě jste prodloužili smlouvu s naším klubem FK Chrudim. Mohu se zeptat, na jak dlouho a co byly hnací faktory k prodloužení?
David: Smlouvy jsme s bratrem prodloužili na tři roky, takže ta nadcházející sezona pro nás bude už sedmá v chrudimském dresu. Těch důvodů k pokračování bylo několik, ale asi hlavní byly rodinné důvody a Liga mistrů. Jelikož se mi narodila dcera a stavíme s přítelkyní domeček, tak je pro mě Chrudim nejlepší varianta. Možnost zahrát si nejlepší soutěž na světě je velmi lákavá.
Pavel: Z mé strany také nebyl důvod hledat si po vypršení smlouvy angažmá někde jinde. V Chrudimi jsem spokojený po všech stránkách. Mám to blízko ke své rodině, máme velmi kvalitní tréninkový režim, hraje se zde futsal na nejvyšší úrovni, a to minimálně na republikové scéně. Samozřejmě lákadlo zahrát si Ligu mistrů v následující sezoně má také svoji váhu. Takže stačilo jen najít tu správnou dohodu s vedením klubu, která by vyhovovala oběma stranám, což se povedlo.

Měli jste i jiné nabídky? A můžete být konkrétní?
David: Určité nabídky se objevily, ale v rámci diskrétnosti si to raději necháme pro sebe.

Probírali jste prodloužení s bratrem - mezi sebou?
Pavel: Samozřejmě. Tyto věci řešíme vždy společně. Možnost, že by šel jeden z nás hrát jinam, myslím nepřipadala vůbec v úvahu.

Co od nastávající sezony očekáváte?
David: Samozřejmě chci vyhrát vše, co půjde, ale naši soupeři také posilují, takže očekávám náročnou cestu za obhajobou. Určitě bychom chtěli uspět i na mezinárodní úrovni a probojovat se v Lize mistrů co nejdál.
Pavel: Jako každý rok budeme chtít vyhrát českou ligu i pohár, i když obhajoba bude zřejmě dost těžká. Navíc letos hodně věřím, že uděláme úspěch v Lize mistrů. Snem by bylo se probojovat do Final four, ale v silné mezinárodní konkurenci to bude velmi obtížné. Tým však máme kvalitní, navíc jsme již delší dobu spolu, a proto cítím, že letos tam šance určitě je.

Zmiňujete Ligu mistrů. Před 14 dny byl rozlosován její nový ročník, co říkáte na cestu do Severní Makedonie a na možné soupeře?
David: Pro mě je to velká neznámá, ale samozřejmě se na to těším. Uvidíme, kdo doplní naši skupinu z předkola, ale určitě to budou kvalitní celky. V této soutěži nejsou slabé týmy. Pavel: Já také nevím moc co očekávat. Soupeře neznáme, takže se budeme soustředit sami na sebe. Nic jiného než postup přivézt nechceme.

Kdy vůbec začíná příprava na nový ročník?
David: Začátek přípravy je naplánován na 27. července. Nicméně jsme již obdrželi individuální tréninkový plán, podle kterého momentálně jedeme.

Na samý závěr mi to nedá, abychom se ještě krátce nevrátili k titulu. Kolikátý už máte? A jaké byly oslavy?
David: Titul je to náš již třetí. Já osobně si ho zatím cením nejvíce, jelikož jsem týmu pomohl více než u těch dvou předchozích. Oslavy byly podařené a více bych to asi nerozváděl. Takové věci by měly podle mě zůstat v kabině (směje se).
Pavel: Pro mě to byl titul, na kterém jsem se podílel největší měrou ze všech tří, co mám, takže i oslavy se tomu podobaly. Ale ani já bych raději do podrobností nezabíhal (směje se)

Další aktuality

Výsledky: Jak se hraje v přípravě?
Výsledky: Jak se hraje v přípravě? 16.08.2022

Na konci srpna odstartuje sezona 2022/2023. Podívejme se, jak se hrály dosavadní přípravné zápasy.

Brahimi se vrací do Sparty. Znovu bude kapitánem
Brahimi se vrací do Sparty. Znovu bude kapitánem 15.08.2022

Futsalová Sparta hlásí další posilu z východu. Tentokrát jde o návrat kapitána Azema Brahimiho, který má v české nejvyšší soutěži 10 odehraných sezon. V nich nastoupil do 240 zápasů a vstřelil 162 gólů.

Slavia jmenovala nové klubové vedení
Slavia jmenovala nové klubové vedení 04.08.2022

Futsalová Slavia má nové klubové vedení, ve kterém bude působit i dnes již bývalý trenér A týmu David Frič. Po skončení loňského soutěžního ročníku, kdy oznámil svou rezignaci na trenérský post, z rodinných a časových důvodů, nebyl tento krok plánován, avšak vyplynul z následného dalšího vývoje. David se v posledním období velmi aktivně a konstruktivně zapojil do vedení klubu.