Jednalo se o těžké rozhodování?
Řeknu to takhle. Mám tým, se kterým rád pracuji, a velký pokrok je, myslím, za posledních pár let na naší hře jasně vidět. Každým rokem hrajeme komplexnější futsal, což nás všechny samozřejmě těší. Jelikož jsme spolu už dlouho a já mám od klubu volnou ruku, každý rok experimentuji, měním způsob, jakým hrajeme a trénujeme, a to mi umožňuje trenérsky růst. Interakce se všemi v klubu je skvělá, fanoušci podporují tým a život v zemi je dobrý. Z tohoto pohledu to byla pro mě jednoduchá volba. Před podpisem smlouvy však bylo potřeba vyřešit některé osobní problémy. Naštěstí se vše podařilo, a tak jsme se rychle domluvili. Uvědomuji si, že ve sportu se věci rychle mění a v určitém okamžiku bude čas na změnu, takže chci vytěžit maximum z přítomnosti, kdy zde trénuji.

Nastávající sezona ale bude určitě náročnější, vždyť jste v té loňské vyhráli prakticky vše. Dá se to zvládnout?
Jediný způsob, jak dosáhnout lepších výsledků, je udělat skvělý výsledek v UEFA Futsal Champions League, to je jasné. Musíme ale začít postupně, tedy pracovat na obhajobě našich titulů ze sezony 2021/2022, což tušíme, že nebude vůbec snadný úkol. Všichni ale víme, že očekávání klubu jsou vzhledem k celé jeho historii vysoká, takže nemůžeme být spokojeni s tím, co se stalo v minulé sezoně, ale spíše přemýšlet o tom, čeho chceme dosáhnout v budoucnu. Vždy se tedy soustředíme na to, co můžeme ovlivnit. Naším cílem bude velmi dobře se připravit a zvýšit úroveň našich výkonů. Jen tímto způsobem budeme na dobré cestě vyhrávat pro klub další tituly.

Zdá se, že k nějaké velké výměně hráčů v týmu nedojde, z čehož musíte mít jistě radost?
Udržení týmu je velmi důležitá otázka úspěchu. Naštěstí náš klub má na toto dlouhodobě stejný názor, což je jistě i jeden z důvodů jeho úspěšné historie. A tato strategie nám pomáhá vytvářet pracovní návyky, které jsou podle mého názoru jedním z klíčů k úspěchu. Takže jako trenér jsem spokojený, že se klub snaží udržet velkou část svého kolektivu a kdykoli je to možné, snaží se posílit o sportovce, kteří mají důležité vlastnosti pro naši hru. Pevně věřím, že to opět potvrdíme i na hřišti.

Další aktuality

Mistr zná los Ligy mistrů i termín Poháru SFČR
Mistr zná los Ligy mistrů i termín Poháru SFČR 07.10.2022

V pondělí odpoledne dorazil na vedení FK Chrudim tolik očekávaný e-mail z vedení UEFA, v němž přišlo rozlosování prvního kola futsalové Ligy mistrů.

Do Slavie přichází z Helasu Filip Havrda
Do Slavie přichází z Helasu Filip Havrda 23.09.2022

Futsalová Slavia hlásí novou posilu – do Edenu zamířil z brněnského Helasu 22 letý univerzál Filip Havrda. Do 1. Futsal ligy naskočil už v sezoně 20/21, na svém kontě má osm branek, tu poslední vstřelil už v této sezoně do sítě Perštejnu.

Posily potvrzeny! Za Chrudim bude hrát Capa a Martin Šejvl
Posily potvrzeny! Za Chrudim bude hrát Capa a Martin Šejvl 26.08.2022

Pouze jeden den před zahájením soutěžního ročníku 2022/2023 byly papírově potvrzeny dvě posily chrudimského klubu pro následující ročník. Tým trenéra Felipe Condeho se rozrostl o brazilského futsalistu Capu a zkušeného Martina Šejvla.