Adame, jak budete vzpomínat na Liberec?

Působení v Liberci pro mě znamenalo hodně. Jsem obrovsky vděčný, že mi dali šanci hrát hned od začátku a vůbec za celkový přístup všech v klubu. Liberec si zakládá na práci s mládeží, což už nese i své ovoce, protože se nám povedlo vyhrát oba tituly v juniorských ligách. Mladí hráči tu dostávají prostor, a to je určitě dobře.

Kdy jste se dozvěděl poprvé o zájmu Plzně?

Poprvé jsme se bavili s trenérem Kopeckým po zápase v základní části, kde mi nastínil možnost působit někdy v budoucnosti právě v Plzni. V tu dobu jsem ještě nevěděl, jestli moje kroky budou dále pokračovat ve futsale, takže jsme si nechali čas na přemýšlení. Futsal mě ale později nadchl takovým způsobem, že jsem se rozhodl právě pro futsalovou cestu.

Přemýšlel jste nad nabídkou Plzně dlouho? Přece jenom je to velká výzva. Co od přestupu očekáváte?

Byl jsem nadšený ze zájmu Plzně natolik, že rozhodování bylo pro mě velmi usnadněné. Očekávám hlavně sbírání zkušeností. Budu mít kolem sebe ty nejlepší hráče, od kterých mohu čerpat a pracovat na sobě.

Už jste byl s někým v kontaktu? Co vám řekl trenér Marek Kopecký?

Z hráčů jsem měl zatím možnost se pobavit akorát s Michalem Seidlerem, který mi přiblížil, jak to v Plzni funguje. Těším se samozřejmě i na ostatní. S trenérem jsme samozřejmě mluvili. Nastínil mi celkovou vizi, kterou se mnou mají. Moc se na působení těším a je to pro mě velká výzva.

Co táta Ondřej, který má za sebou bohatou futsalovou kariéru, také vám přestup schválil?

S tátou jsme to probírali ze všech různých směrů a dospěli jsme k naprosté shodě, že je to správný krok, který musím udělat.

Další aktuality

Jan Křemen po akademickém MS: Největším zážitkem byla dobrá parta
Jan Křemen po akademickém MS: Největším zážitkem byla dobrá parta 08.08.2022

Jan Křemen byl v Portugalsku na svém třetím a posledním akademickém mistrovství světa ve futsale. S odstupem času ho stále mrzí, že se týmu nepodařilo vybojovat medaili, protože to bylo v jeho silách. Na co dalšího bude futsalista Slavie vzpomínat a jaké osobní bilance si cení?

Rádi bychom hráli v play off, nastínil plány Démon Kruliš
Rádi bychom hráli v play off, nastínil plány Démon Kruliš 07.08.2022

V plné přípravě jsou také českolipští Démoni, jejich kádr doznal několika změn. Je to logické. Severočeši se loni zachraňovali do poslední chvíle, což už znovu trenér Karel Kruliš prožívat nechce.

Marek Kopecký: Musíme vychovávat mladé české futsalisty
Marek Kopecký: Musíme vychovávat mladé české futsalisty 08.07.2022

Za minulou sezonou se v našem rozhovoru ohlédl trenér Interobalu Plzeň Marek Kopecký. S odstupem času našel příčiny, proč jeho tým neobhájil mistrovský titul.