Adame, jak budete vzpomínat na Liberec?

Působení v Liberci pro mě znamenalo hodně. Jsem obrovsky vděčný, že mi dali šanci hrát hned od začátku a vůbec za celkový přístup všech v klubu. Liberec si zakládá na práci s mládeží, což už nese i své ovoce, protože se nám povedlo vyhrát oba tituly v juniorských ligách. Mladí hráči tu dostávají prostor, a to je určitě dobře.

Kdy jste se dozvěděl poprvé o zájmu Plzně?

Poprvé jsme se bavili s trenérem Kopeckým po zápase v základní části, kde mi nastínil možnost působit někdy v budoucnosti právě v Plzni. V tu dobu jsem ještě nevěděl, jestli moje kroky budou dále pokračovat ve futsale, takže jsme si nechali čas na přemýšlení. Futsal mě ale později nadchl takovým způsobem, že jsem se rozhodl právě pro futsalovou cestu.

Přemýšlel jste nad nabídkou Plzně dlouho? Přece jenom je to velká výzva. Co od přestupu očekáváte?

Byl jsem nadšený ze zájmu Plzně natolik, že rozhodování bylo pro mě velmi usnadněné. Očekávám hlavně sbírání zkušeností. Budu mít kolem sebe ty nejlepší hráče, od kterých mohu čerpat a pracovat na sobě.

Už jste byl s někým v kontaktu? Co vám řekl trenér Marek Kopecký?

Z hráčů jsem měl zatím možnost se pobavit akorát s Michalem Seidlerem, který mi přiblížil, jak to v Plzni funguje. Těším se samozřejmě i na ostatní. S trenérem jsme samozřejmě mluvili. Nastínil mi celkovou vizi, kterou se mnou mají. Moc se na působení těším a je to pro mě velká výzva.

Co táta Ondřej, který má za sebou bohatou futsalovou kariéru, také vám přestup schválil?

S tátou jsme to probírali ze všech různých směrů a dospěli jsme k naprosté shodě, že je to správný krok, který musím udělat.

Další aktuality

David Jošt oslavil stý ligový gól
David Jošt oslavil stý ligový gól 29.11.2022

Slavia znovu našla svého spolehlivého zakončovatele. Branky Davida Jošta pomohly červenobílým do finále Poháru SFČR a k první letošní výhře na palubovkách soupeřů, když v České Lípě nastřílel sedmadvacetiletý pivot po přestávce hattrick. Co za jeho návratem střelecké formy podle něj stojí?

Tomáš Galia: Musíme jít nahoru krok za krokem
Tomáš Galia: Musíme jít nahoru krok za krokem 15.11.2022

Trenér Helasu Tomáš Galia si po zápase se Slavií pochvaloval kvalitu zápasu a remízu označil za adekvátní výsledek. Z probíhající sezony ho nejvíc mrzí domácí ztráta s Olomoucí. Je si také vědom toho, že pro boj o první pětku bude jeho tým potřebovat bodovat i na palubovkách soupeřů.

Felipe Conde se ohlédl za Ligou mistrů: K postupu nás dovedla týmová práce
Felipe Conde se ohlédl za Ligou mistrů: K postupu nás dovedla týmová práce 09.11.2022

Mistrovská Chrudim postoupila v UEFA Futsal Champions League do Elite round z velice náročné skupiny v Makedonii a může se připravovat na elitní fázi. Co všechno výkony na turnaji ukázaly trenéru Felipe Condemu? Brazilský kouč se nám také svěřil s pohledem na stávající úroveň 1. Futsal ligy.