Adame, jak budete vzpomínat na Liberec?

Působení v Liberci pro mě znamenalo hodně. Jsem obrovsky vděčný, že mi dali šanci hrát hned od začátku a vůbec za celkový přístup všech v klubu. Liberec si zakládá na práci s mládeží, což už nese i své ovoce, protože se nám povedlo vyhrát oba tituly v juniorských ligách. Mladí hráči tu dostávají prostor, a to je určitě dobře.

Kdy jste se dozvěděl poprvé o zájmu Plzně?

Poprvé jsme se bavili s trenérem Kopeckým po zápase v základní části, kde mi nastínil možnost působit někdy v budoucnosti právě v Plzni. V tu dobu jsem ještě nevěděl, jestli moje kroky budou dále pokračovat ve futsale, takže jsme si nechali čas na přemýšlení. Futsal mě ale později nadchl takovým způsobem, že jsem se rozhodl právě pro futsalovou cestu.

Přemýšlel jste nad nabídkou Plzně dlouho? Přece jenom je to velká výzva. Co od přestupu očekáváte?

Byl jsem nadšený ze zájmu Plzně natolik, že rozhodování bylo pro mě velmi usnadněné. Očekávám hlavně sbírání zkušeností. Budu mít kolem sebe ty nejlepší hráče, od kterých mohu čerpat a pracovat na sobě.

Už jste byl s někým v kontaktu? Co vám řekl trenér Marek Kopecký?

Z hráčů jsem měl zatím možnost se pobavit akorát s Michalem Seidlerem, který mi přiblížil, jak to v Plzni funguje. Těším se samozřejmě i na ostatní. S trenérem jsme samozřejmě mluvili. Nastínil mi celkovou vizi, kterou se mnou mají. Moc se na působení těším a je to pro mě velká výzva.

Co táta Ondřej, který má za sebou bohatou futsalovou kariéru, také vám přestup schválil?

S tátou jsme to probírali ze všech různých směrů a dospěli jsme k naprosté shodě, že je to správný krok, který musím udělat.

Další aktuality

David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony
David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony 09.10.2023

Česká futsalová reprezentace odehrála v pátek třetí zápas finální fáze kvalifikace o Mistrovství světa 2024, když v Itálii smolně podlehla domácímu výběru 5:6 gólem deset vteřin před koncem. V utkání byla hodně vidět čtyřčlenná chrudimská ekipa, která se podepsala pod čtyři z pěti vstřelených branek. O střetnutí, ale nejen o něm, jsme si popovídali se zkušeným univerzálem Davidem Drozdem.

Ondru Míču první góly po návratu netěšily
Ondru Míču první góly po návratu netěšily 06.10.2023

Ondřej Míča se trefil do sítě poprvé po svém návratu do Edenu, když v Heřmanově Městci ve třetí minutě otevřel skóre zápasu proti Chrudimi. Později přidal i druhý gól po střele z penalty z 10m. Na noze měl hattrick, ale jeho další pokus ze stejné vzdálenosti mezi tyčemi neskončil. Radost z branek ale jednatřicetiletý futsalista po zápase neměl.

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?