„Sehrávat se s novými spoluhráči nebylo vůbec snadné. Kádr se často měnil,“ vysvětloval jednu z komplikací. Jaká bude nyní jeho budoucnost?

Tariku, jak trávíš čas po skončení futsalové sezony. Podle Instagramu máš stále zápasové vytížení?

Po předčasném návratu z Prahy kvůli zranění jsem hned nastoupil do své práce a jsem tu zase spokojený. Určitě si ale nedávám oddych, co se týče kopání do míče. Každý víkend mám fotbalový zápas, takže to vytížení je velké.

Jak s větším odstupem času hodnotíš minulou sezonu ve Spartě?

S odstupem času mám takové smíšené pocity. Společně s Andrejem Mykytjukem jsme jediné posily, co v podstatě zůstaly od začátku do konce. Kádr se často měnil a sehrávat se po krátké časové době stále s jinými hráči nebylo také vůbec snadné. Sezonu ale hodnotím kladně. Byla to pro mě osobně skvělá zkušenost a velice si této příležitosti vážím. Mrzí mě, že jsem během sezony měl všelijaké zdravotní komplikace, ale takový je život a sport.

Jaký je z tvého pohledu hlavní důvod toho, že ve Spartě pokračovat v příští sezoně nebudeš?

Hlavní důvod je asi můj stesk po domově. V Brně jsem doma. Chyběla mi rodina a přátele. Ostatní důvody zatím zůstanou mezi mnou a Spartou.

Co tě čeká v následujících měsících. Jak se budeš připravovat na novou sezonu? 

Určitě mě čeká hodně práce v cestovní kanceláři. (smích) Ne teď vážně. Chci se na příští sezónu připravit co nejlépe. Sestavuji si teď nějaký individuální plán, který mi pomůže k tomu, abych byl na sto procent připravený. Samozřejmě pojedu i na dovolenou, ale nebudu si tam celou dobu válet šunky. (smích) Chci, aby do nové sezony vstoupil nový Tarik, který bude lepší než kdy dřív. Uvidíme, jak to všechno půjde. 

Pokračovat budeš v Helasu, nebo je na stole i jiná nabídka?

Moje další působiště je už skoro hotová věc, ale těch nabídek na stole je víc. Brzy všechno vzejde na povrch.

Jak si říkal, tak pracuješ v cestovní kanceláři. Jaká je tvoje pracovní náplň? 

Naše cestovní kancelář je specializovaná na Chorvatsko, takže využiji své znalosti bosenštiny nebo chorvatštiny. Pracuju na rezervačním oddělení. Pracuji zde už pár let, ale bylo to spíše brigádně. Tento rok bych mohl potencionálně přejít na plnohodnotného zaměstnance. Velice mě tato práce baví a jsem rád, že zde můžu být.

Už poznáváte, jak se na cestování podepsal Covid-19? 

Tak Covid-19 nás poznamenal spíše minulou sezonu. Sezonu, co přichází, díky Bohu nijak neomezil. Snad to takhle bude i nadále až do konce. Samozřejmě se lidi stále Covidu-19 bojí, ale naštěstí to není tak strašné jako minulý rok a pro nás je to taky jen dobře.

Další aktuality

David Jošt oslavil stý ligový gól
David Jošt oslavil stý ligový gól 29.11.2022

Slavia znovu našla svého spolehlivého zakončovatele. Branky Davida Jošta pomohly červenobílým do finále Poháru SFČR a k první letošní výhře na palubovkách soupeřů, když v České Lípě nastřílel sedmadvacetiletý pivot po přestávce hattrick. Co za jeho návratem střelecké formy podle něj stojí?

Tomáš Galia: Musíme jít nahoru krok za krokem
Tomáš Galia: Musíme jít nahoru krok za krokem 15.11.2022

Trenér Helasu Tomáš Galia si po zápase se Slavií pochvaloval kvalitu zápasu a remízu označil za adekvátní výsledek. Z probíhající sezony ho nejvíc mrzí domácí ztráta s Olomoucí. Je si také vědom toho, že pro boj o první pětku bude jeho tým potřebovat bodovat i na palubovkách soupeřů.

Felipe Conde se ohlédl za Ligou mistrů: K postupu nás dovedla týmová práce
Felipe Conde se ohlédl za Ligou mistrů: K postupu nás dovedla týmová práce 09.11.2022

Mistrovská Chrudim postoupila v UEFA Futsal Champions League do Elite round z velice náročné skupiny v Makedonii a může se připravovat na elitní fázi. Co všechno výkony na turnaji ukázaly trenéru Felipe Condemu? Brazilský kouč se nám také svěřil s pohledem na stávající úroveň 1. Futsal ligy.