Odchovanec z Bílovce nedaleko Ostravy má za sebou stříbrnou sezonu. Na reprezentačním soustředění v Kutné Hoře se pak chopil osudí a oba žákovské mistrovské turnaje rozlosoval.

Michale, co vy jste dělal po sportovní stránce v žákovském věku?

Asi jako každý jsem začal s velkým fotbalem už v pěti letech, hrál jsem v Bílovci, odtud jsem přestoupil do Baníku a do Vítkovic. V mých patnácti letech se začala hrát futsalová liga a jsem rád, že jsem se tam tehdy připojil, protože jsem u futsalu zůstal až do teď.

Futsalovou ligu jste přihlásil za jaký tým a kde?

Bylo to tehdy za dnes legendární Jistebník, přihlásili jsme se s kamarády ve škole, kam přišly přihlášky.

O jakou soutěž šlo?

To tehdy byla první liga – východ.

A žákovské kategorie jste hrál fotbal už za Baník?

Žákovské soutěže jsem hrál v Bílovci, dorostenecké pak už v Baníku a Vítkovicích.

Jaký máte názor na soutěže U13 a U15, je to podle vás dobře, že děti hrají futsal už tak brzy?

Je to určitě dobře, ve futsale rozvíjíte rychlost a techniku, jste tam mnohem více s míčem než ve fotbale, za mě je to určitě dobře.

V zahraničí se hodně hraje mládežnický futsal a až v nějakém věku se rozhoduje, kterému sportu se budou děti věnovat, zda fotbalu či futsalu. Co říkáte tomuto systému?

Já jsem jedině pro tento systém, je to dobrá věc začít s futsalem a fotbalem. U nás se to bije, fotbaloví trenéři futsal nemají rádi, ale já věřím, že se to změní a že se futsal bude hrát už odmalička.

Mládežnický turnaj se bude hrát v Ostravě, myslíte, že mohou jednou právě tito mladí hráči vrátit futsalové renomé tomuto regionu, který je vám tak blízký?

Ostravsko bylo velkou futsalovou baštou, pamatuji si, že tu bylo pět, šest týmů, velice rád jsem se na to chodil dívat a byl bych velice rád, kdyby se to zase vrátilo.

Pojďme k aktuálnímu tématu, máte po soustředění s reprezentací, jak se po náročné sezoně cítíte?

Abych řekl pravdu, je to docela bezva po té dlouhé sezoně. Jsme asi všichni trochu unavení, ale je určitě dobře, že jsme se v Kutné Hoře sešli a připravovali se na kvalifikaci mistrovství světa, která nás čeká v září.

Jaké bylo setkání s kluky z Chrudimi, kteří vás ve finále porazili?

Bylo to příjemné, zápas je zápas, tam si něco řekneme, ale pak si podáme ruku, ale tady na soustředění jsme kamarádi a táhneme za jeden provaz.

Získal jste ve své kariéře šest titulů a dvě stříbra. Zeptám se hlavně na to první stříbro s Tangem Brno, jak na něj vzpomínáte?

Vzpomínám hlavně na to, že mi bylo dvacet let a byl to tehdy pro nás skvělý úspěch. Chrudim tady dominovala, měla skvělé hráče jako Cacau, Douglas, hrál s nimi Lukáš Rešetár. Měli prostě výborný tým a my jsme jako mladíci postoupili do finále. Byl to velký úspěch a zážitek.

Další aktuality

Adam Knobloch: Nebylo nad čím přemýšlet! Plzeň je velká výzva
Adam Knobloch: Nebylo nad čím přemýšlet! Plzeň je velká výzva 28.06.2022

Talentovaný Adam Knobloch opouští FTZS Liberec a vydává se na západ Čech na prestižní futsalovou adresu – do Interobalu Plzeň. Z jeho odpovědí na naše otázky je na první pohled znát, jak moc se na nový klub plný reprezentantů těší. V dobrém bude vzpomínat i na sever Čech, kde dostal šanci hrát.

Felipe Conde: K úspěchu nás dovedla tvrdá týmová práce
Felipe Conde: K úspěchu nás dovedla tvrdá týmová práce 20.06.2022

Zajímavý program měl po skončení sezony trenér vítězné Chrudimi Felipe Conde. Absolvoval stáž ve Španělsku, kde sledoval práci slavných trenérů. V našem exkluzivním rozhovoru se vrátil k průběhu minulé sezony a finálové sérii. Prozradil nám, kdo přišel s nápadem využít při rozhodujícím rozstřelu Libora Gerčáka.

Lukšija opustil Spartu se smíšenými pocity. Nové angažmá ještě neodtajnil
Lukšija opustil Spartu se smíšenými pocity. Nové angažmá ještě neodtajnil 16.06.2022

Nová zkušenost. Tarik Lukšija opustil svou komfortní zónu a na rok vyrazil do Prahy. Vzpomínky na angažmá ve Spartě ale budou provázet smíšené pocity.