Odchovanec z Bílovce nedaleko Ostravy má za sebou stříbrnou sezonu. Na reprezentačním soustředění v Kutné Hoře se pak chopil osudí a oba žákovské mistrovské turnaje rozlosoval.

Michale, co vy jste dělal po sportovní stránce v žákovském věku?

Asi jako každý jsem začal s velkým fotbalem už v pěti letech, hrál jsem v Bílovci, odtud jsem přestoupil do Baníku a do Vítkovic. V mých patnácti letech se začala hrát futsalová liga a jsem rád, že jsem se tam tehdy připojil, protože jsem u futsalu zůstal až do teď.

Futsalovou ligu jste přihlásil za jaký tým a kde?

Bylo to tehdy za dnes legendární Jistebník, přihlásili jsme se s kamarády ve škole, kam přišly přihlášky.

O jakou soutěž šlo?

To tehdy byla první liga – východ.

A žákovské kategorie jste hrál fotbal už za Baník?

Žákovské soutěže jsem hrál v Bílovci, dorostenecké pak už v Baníku a Vítkovicích.

Jaký máte názor na soutěže U13 a U15, je to podle vás dobře, že děti hrají futsal už tak brzy?

Je to určitě dobře, ve futsale rozvíjíte rychlost a techniku, jste tam mnohem více s míčem než ve fotbale, za mě je to určitě dobře.

V zahraničí se hodně hraje mládežnický futsal a až v nějakém věku se rozhoduje, kterému sportu se budou děti věnovat, zda fotbalu či futsalu. Co říkáte tomuto systému?

Já jsem jedině pro tento systém, je to dobrá věc začít s futsalem a fotbalem. U nás se to bije, fotbaloví trenéři futsal nemají rádi, ale já věřím, že se to změní a že se futsal bude hrát už odmalička.

Mládežnický turnaj se bude hrát v Ostravě, myslíte, že mohou jednou právě tito mladí hráči vrátit futsalové renomé tomuto regionu, který je vám tak blízký?

Ostravsko bylo velkou futsalovou baštou, pamatuji si, že tu bylo pět, šest týmů, velice rád jsem se na to chodil dívat a byl bych velice rád, kdyby se to zase vrátilo.

Pojďme k aktuálnímu tématu, máte po soustředění s reprezentací, jak se po náročné sezoně cítíte?

Abych řekl pravdu, je to docela bezva po té dlouhé sezoně. Jsme asi všichni trochu unavení, ale je určitě dobře, že jsme se v Kutné Hoře sešli a připravovali se na kvalifikaci mistrovství světa, která nás čeká v září.

Jaké bylo setkání s kluky z Chrudimi, kteří vás ve finále porazili?

Bylo to příjemné, zápas je zápas, tam si něco řekneme, ale pak si podáme ruku, ale tady na soustředění jsme kamarádi a táhneme za jeden provaz.

Získal jste ve své kariéře šest titulů a dvě stříbra. Zeptám se hlavně na to první stříbro s Tangem Brno, jak na něj vzpomínáte?

Vzpomínám hlavně na to, že mi bylo dvacet let a byl to tehdy pro nás skvělý úspěch. Chrudim tady dominovala, měla skvělé hráče jako Cacau, Douglas, hrál s nimi Lukáš Rešetár. Měli prostě výborný tým a my jsme jako mladíci postoupili do finále. Byl to velký úspěch a zážitek.

Další aktuality

Dominik Balog: Z herního vytížení v Helasu mám radost
Dominik Balog: Z herního vytížení v Helasu mám radost 15.02.2024

Za čtyři zápasy v Helasu stihl Dominik Balog vstřelit tři branky a připsat si jednu asistenci. Co vlastně dvaadvacetiletého futsalistu do Brna z Chrudimi přivedlo? A co všechno si kromě svého herního vytížení pochvaluje?

Martin Brychta vzpomíná na deset let ve Slavii
Martin Brychta vzpomíná na deset let ve Slavii 31.01.2024

Jeden z nejzkušenějších slávistů Martin Brychta působí v letošní sezoně také v roli vedoucího mužstva. Kromě své vlastní přípravy na zápas tak dohlíží na různé předzápasové povinnosti. I přes tři vážná zranění kolene dotáhl počet svých startů v 1. Futsal lize na 200 a stále si připisuje další. Při této příležitosti jsme ho požádali o vzpomínkový rozhovor.

Filip Schreiner: Slavit gól před plnou halou je prostě nádhera!
Filip Schreiner: Slavit gól před plnou halou je prostě nádhera! 30.01.2024

S jedenácti brankami a deseti asistencemi je Filip Schreiner nejproduktivnějším hráčem týmu Oxyworld Baník Chomutov. Dvěma góly pomohl porazit i v posledním kole Slavii. "Když dám gól před plnou halou, mám úplně husí kůži," svěřil se v našem rozhovoru.