Jak velkým povzbuzením byl výkon a bod ze zápasu s Helasem do dalších kol?
My jsme odehráli už velmi dobře zápas s Libercem a Žabinskými Vlky Brno, bohužel to nepřineslo žádný bodový zisk. Hlavně s Vlky jsme měli strašně moc brankových příležitostí. Při utkání s Helasem jsme nezvládli závěrečnou minutu, jinak bychom byli ještě veselejší. Nicméně, tento zápas nás určitě posunul.

Co se vůbec v Dynamu od začátku sezony stalo, že jste nezískávali body jako v předešlých sezonách?
Ovlivnily to asi dva faktory. Nespočet dlouhodobých zranění u hráčů základní sestavy a zákaz startů ve futsalu v kombinaci s velkým fotbalem. Bohužel se to v letošní sezóně tak sešlo. Ale vidím i pozitiva. Naskočilo strašně moc mladíků, kteří třeba někdy půjdou v našich stopách, futsal je chytne a napodobí naši „zlatou partu“.

Jak to vypadá s kádrem, už bude k dispozici tak, jak hrál proti Helasu?
Kádr by měl být hodně podobný. Škoda hráčů jako je Jirka Hrbáč, Jakub Hric, Karel Sláma, s nimi bychom byli mnohem silnější. Naopak obrovský respekt zaslouží Petr Benát, který zůstal ve většině zápasů jako náš poslední mohykán.

Jak jste na tom osobně vy?
Já jsem dva měsíce po operaci kolene. Slíbil jsem, jakmile to trochu půjde, rád klukům pomohu. Bohužel, tréninkové manko je znát, ale jsem aspoň rád, že jsem zpět v kolotoči sportu.

Jaká je nálada v kabině, věříte, že se dokážete ještě zachránit?
Nálada se jednoznačně zlepšuje. Věříme. Nikdy se nevzdáváme. Víte, jsem hrozně moc hrdý na to, co jsme za ty čtyři roky dokázali. V jakých podmínkách jsme dokázali postoupit, působit v 1. lize, ale slibuji všem, že se budeme rvát do posledního kola i v tomto ročníku.

Která klíčová utkání budete chtít zvládnout?
Pro nás jsou klíčové všechny. Zvítězit chceme vždy, ale někdy se prostě musíme sklonit nad kvalitou soupeřů, tak to prostě je. Závěrem jsem ale strašně moc rád, že můžeme hrát, jsme zdraví a prostě soutěžit. Dnešní doba moc těchto kladů nenabízí.

Další aktuality

Slávista Zdeněk Sita bojuje na čtyřech frontách
Slávista Zdeněk Sita bojuje na čtyřech frontách 24.01.2022

V anketě o nejlepšího hráče roku 2021 do 21 let skončil Zdeněk Sita na druhém místě. Futsalu se věnuje opravdu naplno, kromě 1. Futsal ligy hraje také za zatím velice úspěšnou slávistickou juniorku, za kterou nastupuje i v pražském přeboru.

Trenér roku Kopecký: Jdu svou cestou. Reprezentace je snem
Trenér roku Kopecký: Jdu svou cestou. Reprezentace je snem 12.01.2022

Futsalovým trenérem roku se poprvé v životě stal kouč Plzně a reprezentace do 21 let Marek Kopecký. Prožil opravdu báječný rok 2021 a právem si v neděli ze Žofína odnesl ocenění.

Tomáš Buchta: Úspěch Plzně? Trenér nastavil správně mantinely
Tomáš Buchta: Úspěch Plzně? Trenér nastavil správně mantinely 11.01.2022

V první části minulé sezony se Tomáši Buchtovi nedařilo tak, jak by chtěl. Nic ale nevzdal, svou šanci u trenéra Marka Kopeckého si poctivě vybojoval. A přišel obrat: výrazně zasáhl do finálové série a pomohl Interobalu Plzeň k mistrovskému titulu.