Tohle byla vzorově zvládnutá role favorita, souhlasíte?

Jsem strašně rád, že jsme konečně zvládli zápas v klidu od první do poslední minuty a myslím si, že jsme k tomu přistoupili poctivě. Dobře jsme do toho vstoupili, dali jsme rychlé tři góly a pak se nám hrálo v klidu a vyzkoušeli jsme si spoustu věcí. Kromě poslední pětiminutovky jsme to i relativně dobře odbránili, takže za mě rozhodně spokojenost.

Ze sestavy vypadl Radim Záruba, ale ostatní se hned chytili možnosti, ale chyběl vám i v tomto zápase?

Radim nám samozřejmě chyběl, trochu jsme v sestavení obou dvou čtyřek improvizovali, ale jak už jsem říkal, kluci se toho chopili zdatně a poctivě k tomu přistoupili, výsledek se dostavil.

Matěj Habart v prvním zápase dal hned první gól a asistence, co se dá k němu říct?

Mám z toho velkou radost, my jsme Matěje začali testovat asi před dvěma měsíci a jsem rád, že mohl naskočit a svůj dobrý výkon korunoval gólem. Kluci asi budou mít radost i z toho, že jim něco bude muset zaplatit do kasy.

Jan Homola ho varoval, aby si raději vzal hypotéku…

No, to snad nebude tolik (úsměv). Doufám, že se postará také o nějaké to občerstvení kromě příspěvku do kasy.

David Jošt si toho určitě všimnul, že Matěj nedal dvě šance, a tak mu nabídl třetí. Je to dobré znamení, že tým funguje tímto způsobem?

Samozřejmě, že se i na tomto ukázalo, že chceme fungovat jako tým, nehrajeme na individuální statistiky. Vyplývá z toho i to, že si hráči v takových situacích pomohou. V situaci, kdy jeden něco nepromění, tak se ho ostatní snaží do toho dostat a napravit mu sebevědomí. Kvituju to, že mu to David takto připravil.

Další aktuality

Slávista Zdeněk Sita bojuje na čtyřech frontách
Slávista Zdeněk Sita bojuje na čtyřech frontách 24.01.2022

V anketě o nejlepšího hráče roku 2021 do 21 let skončil Zdeněk Sita na druhém místě. Futsalu se věnuje opravdu naplno, kromě 1. Futsal ligy hraje také za zatím velice úspěšnou slávistickou juniorku, za kterou nastupuje i v pražském přeboru.

Trenér roku Kopecký: Jdu svou cestou. Reprezentace je snem
Trenér roku Kopecký: Jdu svou cestou. Reprezentace je snem 12.01.2022

Futsalovým trenérem roku se poprvé v životě stal kouč Plzně a reprezentace do 21 let Marek Kopecký. Prožil opravdu báječný rok 2021 a právem si v neděli ze Žofína odnesl ocenění.

Tomáš Buchta: Úspěch Plzně? Trenér nastavil správně mantinely
Tomáš Buchta: Úspěch Plzně? Trenér nastavil správně mantinely 11.01.2022

V první části minulé sezony se Tomáši Buchtovi nedařilo tak, jak by chtěl. Nic ale nevzdal, svou šanci u trenéra Marka Kopeckého si poctivě vybojoval. A přišel obrat: výrazně zasáhl do finálové série a pomohl Interobalu Plzeň k mistrovskému titulu.