Jak těžké bylo naskočit do 1. Futsal ligy po tak dlouhé pauze a rovnou v Chrudimi? Doplatili jste na tu dlouhou pauzu?

Nevím, jestli to bylo ovlivněné tím, že jsme dlouho nehráli. Chrudim byla výborně připravená, mají celou reprezentační lajnu výborně sehranou a my jsme tahali za kratší konec. Vyhráli zaslouženě a my můžeme být rádi, že to ještě skončilo pro nás milosrdným výsledkem.

Pavel Drozd říkal, že na jejich vkus měla Slavia dost šancí. Nebylo to o tom, že jste nevstřelili v úvodu gól?

Asi ne. Chrudim hrála tak dobře, že bychom to měli těžké, i kdybychom jim odskočili. Je to ale škoda, i já jsem měl tři nadějné šance, mohlo to vypadat jinak. Chrudim ale podala zkušený výkon a byli lepší.

Trenér proměnil složení čtyřek do druhé půle, chtěli jste něco změnit?

David Frič nás nabádal, abychom nezalezli a nehráli jen na výsledek čtyři, pět nula, ale abychom hráli stejně dál a nezalezli. Takové zápasy nám do budoucna mohou pomoct.

Máte po třech zápasech s Teplicemi, Plzní a Chrudimí čtyři body. Jste s tím spokojení?

Nakonec to můžeme hodnotit kladně, asi bychom to před těmi zápasy brali. Proti Teplicím jsme myslím hráli dobře, vyhráli jsme v Plzni, kde jsme hráli týmově, a měli i trochu štěstí. Teď přišla prohra, ale je na čem stavět.

Jaký byl to byl pro vás zážitek být na světovém šampionátu?

Bylo to úžasné, doufám, že si to ještě aspoň jednou zopakuju. I když já jsem tam byl spíš jako fanoušek, měl jsem hroznou radost, že jsem tam mohl být a nedíval jsem se jen v televizi. Pokud celý život dělám futsal, tak pro takové akce.

Zaujalo vás tam něco konkrétního?

To musím říct, že všechno. Přístup, profesionalismus, Portugalsko, Španělsko i Brazílie mají deset, patnáct lidí v realizačním týmu, každý maká na tisíc procent i při rozcvičce. Emoce, fanoušci, opravdu to byla velká zkušenost.

Dal jste si vy nějaký cíl, v čem se těm nejlepším hráčům vyrovnat?

To bude hodně těžký. (úsměv) Je to úžasná motivace, po návratu zpátky chci dál makat a pracovat na sobě.

V pátek vás čeká další soupeř – FTZS Liberec. Co od nich čekáte?

Věřím, že to zvládneme, měli bychom tyto týmy porážet. I proto jsem rád, že jsme s těmi nejsilnějšími soupeři dokázali na začátku uhrát tak dobré výsledky. Liberec hraje sympaticky, zlepšili se, ale přesto nepochybuji o tom, že tři body zůstanou v Edenu.

Další aktuality

Radim Pouzar: Budeme se rvát do posledního kola!
Radim Pouzar: Budeme se rvát do posledního kola! 03.12.2021

Radim Pouzar se po operaci kolene vrátil na palubovky 1. Futsal ligy, aby pomohl českobudějovickému Dynamu v neúprosném boji o záchranu. Na současné situaci nachází i něco dobrého, do sestavy naskočila řada mladíků, kteří jednou nahradí jeho „zlatou partu“, která dovedla jihočeský klub do nejvyšší soutěže. A samozřejmě, že jako správný kapitán nic nevzdává a slibuje boj do posledního kola.

David Frič měl v Lípě důvody ke spokojenosti
David Frič měl v Lípě důvody ke spokojenosti 16.11.2021

Trenér Slavie měl v pátek v České Lípě spoustu důvodů ke spokojenosti, jeho svěřenci od prvních minut na Démony nastoupili, vytvářeli si šance a proměňovali je. O tom, že si odvezou ze severu Čech tři body, bylo záhy rozhodnuto. Nakonec nastříleli devět branek a neinkasovali ani jednu.

Jan Žežulka: Chytat proti Slavii byl nezvyk
Jan Žežulka: Chytat proti Slavii byl nezvyk 01.11.2021

Brankář Jan Žežulka v pátek poprvé chytal proti klubu, kde futsalově vyrostl. Slávistům pochytal spoustu šancí, utkání bylo dramatické až do posledních vteřin, ve kterých hosté přece jenom urvali vítězství. Jaké utkání to pro mladého gólmana bylo?