Čisté konto, vysoká výhra, vyšlo to proti Slavii úplně ideálně?

Vždy se dají najít chyby, ale upřímně s takhle dobrým výsledkem jsem ani já nepočítal. Čekal jsem, že to bude daleko vyrovnanější utkání, ale první poločas jsme zvládli hodně dobře hlavně v koncovce. Po první půli už bylo takřka rozhodnuto a my jsme si pak už jen výsledek pohlídali.

Neměli jste trochu ze zápasu obavu, když se hrálo po tak dlouhé pauze?

Nebylo to snadné se rychle přeorientovat z reprezentačního režimu na ten klubový, dlouho jsme se s klukama neviděli, tak jsem se naší souhry docela obával, ale na hřišti si to docela sedlo a dopadlo dobře.

V prvních dvou kolech jste přišli o čisté konto v závěru, chtěli jste se toho dnes vyvarovat?

Gól nechceme dostat v žádném zápase, v těch prvních dvou kolech se nám to nepovedlo. Nevím, jestli jsme si na to dali pozor, nebo to tam Slavii prostě nepadlo, protože šancí měla na náš vkus dost. V tomhle je prostor ke zlepšení.

Vy osobně si pamatujete takhle vydařený první poločas ze střeleckého hlediska?

Tak už se mi to párkrát dát hattrick za poločas povedlo, ale ne proti takovému týmu z vrchu tabulky, jsem za to rád.

Kdy jste začal cítit, že se vám bude takhle střelecky dařit?

Chytil jsem se hned s prvním dotekem s míčem a sebevědomí šlo nahoru, věřil jsem si i na ty další šance. Gólů tam ještě mohlo padnout i víc, ale jsem rád i za ty tři.

Který z těch gólů byl nejsnadnější? Ten první?

To spíš ten třetí, kdy mě Honza Křemen nastřelil z půlky a gólman nebyl v brance. Při tom prvním mě zase trefil Tomáš Koudelka (úsměv).

Jak jste si vůbec užil mistrovství světa?

Bylo to něco jiného než tady v klubu, celé dny byly úplně jiné, jenom pocit, že trénujete v těch velkých halách – to už je zážitek. Bylo to krásných dvaadvacet dnů, ale musíme zase přepnout na náš klubový režim a pracovat naplno tady.

S jakým pocitem jste z Litvy odjížděli?

Měli jsme za cíl postoupit ze skupiny, to se nám podařilo, nebyl to propadák. Ale po druhé půli se Španělskem jsme cítili, že kdybychom ten první poločas zvládli lépe, tak jsme se mohli rvát o čtvrtfinále trochu důstojněji.

Našel jste tam nějaké hráče, od kterých jste si vy osobně něco mohl vzít?

Zápas s Brazílií byl zážitek na celý život, vidět hráče jako je Dyego nebo Ferrao v akci, to je škola futsalu. Na ty se dá koukat celý den. Ferrao to je učebnice hry na pivotu. Sen může být se nějakým způsobem jeho kvalitě přiblížit. On je ale neskutečný, k tomu žádný český hráč nemůže mít ani blízko.

Další aktuality

Radim Pouzar: Budeme se rvát do posledního kola!
Radim Pouzar: Budeme se rvát do posledního kola! 03.12.2021

Radim Pouzar se po operaci kolene vrátil na palubovky 1. Futsal ligy, aby pomohl českobudějovickému Dynamu v neúprosném boji o záchranu. Na současné situaci nachází i něco dobrého, do sestavy naskočila řada mladíků, kteří jednou nahradí jeho „zlatou partu“, která dovedla jihočeský klub do nejvyšší soutěže. A samozřejmě, že jako správný kapitán nic nevzdává a slibuje boj do posledního kola.

David Frič měl v Lípě důvody ke spokojenosti
David Frič měl v Lípě důvody ke spokojenosti 16.11.2021

Trenér Slavie měl v pátek v České Lípě spoustu důvodů ke spokojenosti, jeho svěřenci od prvních minut na Démony nastoupili, vytvářeli si šance a proměňovali je. O tom, že si odvezou ze severu Čech tři body, bylo záhy rozhodnuto. Nakonec nastříleli devět branek a neinkasovali ani jednu.

Jan Žežulka: Chytat proti Slavii byl nezvyk
Jan Žežulka: Chytat proti Slavii byl nezvyk 01.11.2021

Brankář Jan Žežulka v pátek poprvé chytal proti klubu, kde futsalově vyrostl. Slávistům pochytal spoustu šancí, utkání bylo dramatické až do posledních vteřin, ve kterých hosté přece jenom urvali vítězství. Jaké utkání to pro mladého gólmana bylo?