Liberec vám v pátečním utkání nedal nic zadarmo, čekali jste tak náročné utkání?

Já jsem to čekal, protože my se tady s nimi známe, víme, že šli nahoru. Liberec může potrápit kohokoliv z pětice klubů nahoře. Při hře v pěti nás vždycky přinejmenším zatlačili na vlastní polovinu. Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodly maličkosti, ve kterých jsme byli my lepší.

Mohu se ještě vrátit k zápasu s Libercem? Co jste si říkali o přestávce, kdy to bylo stále jenom o dvě branky, a ještě Adriano vykopával míč z prázdné branky?

Trenér nám říkal, abychom nepřestali hrát naši hru, že vedeme o dvě branky, že to musíme za každou cenu urvat za tři body.

Jak se vám osobně zatím v Teplicích líbí?

Jsem tady zatím futsalově nejšťastnější, protože trénujeme tady každý den a přijde mi, že futsal tu má smysl. Spoluhráči jsou hodně šikovní, jen bude potřeba to dát ještě víc dohromady a chce to čas, aby si to všechno ještě sedlo.

Sešli jste se v jedné čtyřce s Jaroslavem Slavíkem, to máte asi na co navazovat…

My jsme spolu hráli dva roky v Plzni, pak pár zápasů v České Lípě a teď jsme se sešli tady. Vypadá to, že je nám to souzené.

Co jste říkal na výkon Wiliama, který s vámi trénoval teprve týden a hned tu dal dva góly?

Je to super posila, ale nemá to moc jednoduché. My tady dva měsíce trénujeme signály a on na to měl týden, musí se rychle zapracovat.

Jak jste spokojený s tím, jak Teplice vstoupily do nového ročníku 1. Futsal ligy?

Myslím si, že výsledkově to byl super začátek. Už se hlavně těšíme, aby se hrálo, bylo to náročné pořád jenom trénovat.

Prozradíte nám, jak vlastně v týmu komunikujete? Mluvíte portugalsky nebo anglicky?

Trenér mluví plynule anglicky, já chodím na doučování angličtiny, dáváme to dohromady. Nějaká ta portugalská slovíčka už jsem taky ale pochytil. (úsměv)

Další aktuality

Radim Pouzar: Budeme se rvát do posledního kola!
Radim Pouzar: Budeme se rvát do posledního kola! 03.12.2021

Radim Pouzar se po operaci kolene vrátil na palubovky 1. Futsal ligy, aby pomohl českobudějovickému Dynamu v neúprosném boji o záchranu. Na současné situaci nachází i něco dobrého, do sestavy naskočila řada mladíků, kteří jednou nahradí jeho „zlatou partu“, která dovedla jihočeský klub do nejvyšší soutěže. A samozřejmě, že jako správný kapitán nic nevzdává a slibuje boj do posledního kola.

David Frič měl v Lípě důvody ke spokojenosti
David Frič měl v Lípě důvody ke spokojenosti 16.11.2021

Trenér Slavie měl v pátek v České Lípě spoustu důvodů ke spokojenosti, jeho svěřenci od prvních minut na Démony nastoupili, vytvářeli si šance a proměňovali je. O tom, že si odvezou ze severu Čech tři body, bylo záhy rozhodnuto. Nakonec nastříleli devět branek a neinkasovali ani jednu.

Jan Žežulka: Chytat proti Slavii byl nezvyk
Jan Žežulka: Chytat proti Slavii byl nezvyk 01.11.2021

Brankář Jan Žežulka v pátek poprvé chytal proti klubu, kde futsalově vyrostl. Slávistům pochytal spoustu šancí, utkání bylo dramatické až do posledních vteřin, ve kterých hosté přece jenom urvali vítězství. Jaké utkání to pro mladého gólmana bylo?