Jak to s tebou vypadá, budeš na začátku sezony připraveny nastoupit naplno do přípravy?

Ano, mám v plánu nastoupit naplno do přípravy a doufám, ze už budu zdravotně zcela v pořádku a tuto sezonu dohraji bez komplikaci.

Jak probíhal tvůj návrat, co na něm bylo nejtěžší?

Po přetržených vazech se mi přihodilo teď jine zraněni, konkrétně šlo o defekt na chrupavce a nečekal jsem, jak náročné to nakonec bude. Když jsem konečně mohl po osmi týdnech odložit berle a začít rehabilitovat, přisel do toho covid a na další tři týdny jsem byl zase mimo. Téměř po půl roce jsem mohl teprve začít víc běhat a zvyšovat tak intenzitu tréninku. Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat pánům doktorům Olivovi a Cinegrovi za vše, co pro mě udělali, ale rád bych se s nimi potkával už jen třeba na pivu. (smích)

Jak ti při návratu pomohla Slavia?

Byl jsem moc rád, že mi Slavia umožnila chodit na tréninky, kde jsme s naši fyzioterapeutkou Danou Hrbáčkovou sestavili optimální tréninkový proces. Vše jsme směřovali k tomu, ze budu připravený na finále alespoň na jedno střídání, abych si připadnou medaili zasloužil(smích). Je škoda, že jsme nakonec nepostoupili.

Co jsi říkal tomu, jak se klukům v sezoně dařilo?

Kluci mě hodně mile překvapili, bylo pěkné sledovat, jak se výkony ke konci sezony zlepšuji. Velice se mi také líbila týmovost, myslím si, že se ve Slavii vytvořil skvělý kolektiv, který byl jedním z rozhodujících faktoru vyhraného čtvrtfinále proti Spartě. Budu rad, když v tomto směru navážeme také na další sezonu.

Jak se na tuto novou sezonu těšíš?

Těším se moc, dlouho jsem opět nehrál a stále mi to hodně chybí. Sam jsem zvědavý, jak hodně budu po roční absenci zaostávat, ale věřím, ze herní deficit a fyzičku brzy naberu zpět. Pak už půjde jen o to, aby zdravíčko pevně drželo a aby nám situace umožnila sezonu v klidu celou sehrát.

Další aktuality

Slávisté mohou nadále počítat s trenérem Davidem Fričem
Slávisté mohou nadále počítat s trenérem Davidem Fričem 08.07.2021

David Frič pokračuje jako hlavní trenér Slavie. Na lavičce vystřídal v uplynulé sezoně po domácí remíze s Rapidem Ústí n/Labem Davida Filingera a velmi úspěšně navázal na jeho práci.

Přestup s řeckou příchutí! Lukšija mění Helas za Spartu
Přestup s řeckou příchutí! Lukšija mění Helas za Spartu 02.07.2021

Dlouho očekávaný přestup. Čerstvě dvacetiletý futsalista Tarik Lukšija mění dres brněnského celku a přesouvá se do hlavního města. S trenérem Sparty Benim Simitči se dlouho zná a nejde tak úplně do neznámého prostředí. „Věřím, že angažmá ve Spartě je pro mě další schůdek nahoru a já chci tuto vyzvu vzít za správný konec,“ ujišťuje mladá naděje.

Marek Kopecký: Play-off na devět zápasů jsem nečekal ani já
Marek Kopecký: Play-off na devět zápasů jsem nečekal ani já 01.07.2021

SK Interobal Plzeň oslavil zisk mistrovského titulu již před měsícem. S tímto odstupem jsme také vyzpovídali trenéra plzeňských mistrů Marka Kopeckého. Jak prožíval radostné chvíle, co dělá během volna a jestli už se připravuje na novou sezonu? To se dozvíte v rozhovoru níže.