Jak to s tebou vypadá, budeš na začátku sezony připraveny nastoupit naplno do přípravy?

Ano, mám v plánu nastoupit naplno do přípravy a doufám, ze už budu zdravotně zcela v pořádku a tuto sezonu dohraji bez komplikaci.

Jak probíhal tvůj návrat, co na něm bylo nejtěžší?

Po přetržených vazech se mi přihodilo teď jine zraněni, konkrétně šlo o defekt na chrupavce a nečekal jsem, jak náročné to nakonec bude. Když jsem konečně mohl po osmi týdnech odložit berle a začít rehabilitovat, přisel do toho covid a na další tři týdny jsem byl zase mimo. Téměř po půl roce jsem mohl teprve začít víc běhat a zvyšovat tak intenzitu tréninku. Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat pánům doktorům Olivovi a Cinegrovi za vše, co pro mě udělali, ale rád bych se s nimi potkával už jen třeba na pivu. (smích)

Jak ti při návratu pomohla Slavia?

Byl jsem moc rád, že mi Slavia umožnila chodit na tréninky, kde jsme s naši fyzioterapeutkou Danou Hrbáčkovou sestavili optimální tréninkový proces. Vše jsme směřovali k tomu, ze budu připravený na finále alespoň na jedno střídání, abych si připadnou medaili zasloužil(smích). Je škoda, že jsme nakonec nepostoupili.

Co jsi říkal tomu, jak se klukům v sezoně dařilo?

Kluci mě hodně mile překvapili, bylo pěkné sledovat, jak se výkony ke konci sezony zlepšuji. Velice se mi také líbila týmovost, myslím si, že se ve Slavii vytvořil skvělý kolektiv, který byl jedním z rozhodujících faktoru vyhraného čtvrtfinále proti Spartě. Budu rad, když v tomto směru navážeme také na další sezonu.

Jak se na tuto novou sezonu těšíš?

Těším se moc, dlouho jsem opět nehrál a stále mi to hodně chybí. Sam jsem zvědavý, jak hodně budu po roční absenci zaostávat, ale věřím, ze herní deficit a fyzičku brzy naberu zpět. Pak už půjde jen o to, aby zdravíčko pevně drželo a aby nám situace umožnila sezonu v klidu celou sehrát.

Další aktuality

Jan Křemen po akademickém MS: Největším zážitkem byla dobrá parta
Jan Křemen po akademickém MS: Největším zážitkem byla dobrá parta 08.08.2022

Jan Křemen byl v Portugalsku na svém třetím a posledním akademickém mistrovství světa ve futsale. S odstupem času ho stále mrzí, že se týmu nepodařilo vybojovat medaili, protože to bylo v jeho silách. Na co dalšího bude futsalista Slavie vzpomínat a jaké osobní bilance si cení?

Rádi bychom hráli v play off, nastínil plány Démon Kruliš
Rádi bychom hráli v play off, nastínil plány Démon Kruliš 07.08.2022

V plné přípravě jsou také českolipští Démoni, jejich kádr doznal několika změn. Je to logické. Severočeši se loni zachraňovali do poslední chvíle, což už znovu trenér Karel Kruliš prožívat nechce.

Marek Kopecký: Musíme vychovávat mladé české futsalisty
Marek Kopecký: Musíme vychovávat mladé české futsalisty 08.07.2022

Za minulou sezonou se v našem rozhovoru ohlédl trenér Interobalu Plzeň Marek Kopecký. S odstupem času našel příčiny, proč jeho tým neobhájil mistrovský titul.