Po svém nástupu si pochvaloval kondiční a silovou připravenost mužstva, kterému dal výraznou taktickou nadstavbu. Úspěšně provedl klub dramatickým čtvrtfinále play-off se Spartou, které skončilo velkým vítězstvím Slavie v rozhodujícím pátém utkání a následně tým pod jeho vedením výrazně potrápil i nakonec mistrovskou Plzeň. S velkým potěšením nyní můžeme oznámit, že David Frič bude hlavním trenérem A týmu i v nadcházející sezoně. Požádali jsme ho o několik odpovědí:

Pokračuješ ve Slavii i v příští sezóně, těšíš se na další trenérské nervy?
Minulá sezona byla velmi náročná z časového pohledu. Věřím, že následující bude poklidnější a bude více času na práci v tréninkovém procesu. Cílem je, abychom se všichni zlepšovali a na co to bude stačit ukáže až samotný průběh soutěžního ročníku.

Jak hodnotíš organizaci jménem Slavia?
Velkým důvodem pro mé rozhodnutí pokračovat bylo to, jak to v klubu i v kabině funguje. Těším se na spolupráci v prostředí, kde se všichni chtějí zlepšovat a vytváří jednu velkou rodinu. Od hráčů, přes realizační tým až po vedení. Je radost, ale i závazek pracovat v takovém kolektivu.

Jak Slavia obstojí v rámci tvého srovnání s předchozími trenérskými štacemi?
Každá štace mi něco dala a něco brala, těžko to srovnávat. Ve Slavii je výborná parta a všichni táhnou za jeden provaz, navíc má ten kádr obrovskou budoucnost. To je asi to, co mě na pokračování lákalo nejvíc.

Jsi spokojený se skládáním kádru pro nadcházející sezónu?
Jsem rád, že se nám podařilo udržet klíčové hráče. Vím, že situace v tomto směru nebyla jednoduchá, o některé hráče byl vážný zájem z jiných klubů. Vedení odvedlo v tomto směru velmi dobrou práci a vytvořilo vysoce konkurenční prostředí.

Věříš, že Slavia v těžké konkurenci obstojí?
Uvidíme v jakém složení půjdou do sezóny další jednotlivé týmy top pětky, Plzeň, Teplice, Chrudim a Sparta. Zejména u posledních tří očekávám velké rošády v kádrech. My se chceme primárně soustředit na naši hru a její rozvoj. Uvidíme na co to na konci sezóny bude stačit.

Kdo je pro tebe největší favorit příštího futsalového ročníku?
V tuto chvíli těžko říct. Bude záležet v jakém složení budou jednotlivé týmy vstupovat do sezony, což je v tuto chvíli pro mě velká neznámá. Netroufnu si teď tipovat. Budu rád, když do boje o nejvyšší příčky zasáhne opět i Slavia. To je v klubu náš společný cíl.

Další aktuality

Navrátilec Martin Brychta: Do nové sezony už půjdu naplno
Navrátilec Martin Brychta: Do nové sezony už půjdu naplno 12.07.2021

Zdravotních trablů si užil Martin Brychta ve své kariéře dost. Svůj návrat plánoval už na závěr minulé sezony, chystal se symbolicky naskočit alespoň do jednoho finále, ale tam se sešívaní nakonec neprobojovali. Teď je ale slávistický futsalista připravený naskočit do přípravy bez jakýchkoliv omezení.

Přestup s řeckou příchutí! Lukšija mění Helas za Spartu
Přestup s řeckou příchutí! Lukšija mění Helas za Spartu 02.07.2021

Dlouho očekávaný přestup. Čerstvě dvacetiletý futsalista Tarik Lukšija mění dres brněnského celku a přesouvá se do hlavního města. S trenérem Sparty Benim Simitči se dlouho zná a nejde tak úplně do neznámého prostředí. „Věřím, že angažmá ve Spartě je pro mě další schůdek nahoru a já chci tuto vyzvu vzít za správný konec,“ ujišťuje mladá naděje.

Marek Kopecký: Play-off na devět zápasů jsem nečekal ani já
Marek Kopecký: Play-off na devět zápasů jsem nečekal ani já 01.07.2021

SK Interobal Plzeň oslavil zisk mistrovského titulu již před měsícem. S tímto odstupem jsme také vyzpovídali trenéra plzeňských mistrů Marka Kopeckého. Jak prožíval radostné chvíle, co dělá během volna a jestli už se připravuje na novou sezonu? To se dozvíte v rozhovoru níže.