Po svém nástupu si pochvaloval kondiční a silovou připravenost mužstva, kterému dal výraznou taktickou nadstavbu. Úspěšně provedl klub dramatickým čtvrtfinále play-off se Spartou, které skončilo velkým vítězstvím Slavie v rozhodujícím pátém utkání a následně tým pod jeho vedením výrazně potrápil i nakonec mistrovskou Plzeň. S velkým potěšením nyní můžeme oznámit, že David Frič bude hlavním trenérem A týmu i v nadcházející sezoně. Požádali jsme ho o několik odpovědí:

Pokračuješ ve Slavii i v příští sezóně, těšíš se na další trenérské nervy?
Minulá sezona byla velmi náročná z časového pohledu. Věřím, že následující bude poklidnější a bude více času na práci v tréninkovém procesu. Cílem je, abychom se všichni zlepšovali a na co to bude stačit ukáže až samotný průběh soutěžního ročníku.

Jak hodnotíš organizaci jménem Slavia?
Velkým důvodem pro mé rozhodnutí pokračovat bylo to, jak to v klubu i v kabině funguje. Těším se na spolupráci v prostředí, kde se všichni chtějí zlepšovat a vytváří jednu velkou rodinu. Od hráčů, přes realizační tým až po vedení. Je radost, ale i závazek pracovat v takovém kolektivu.

Jak Slavia obstojí v rámci tvého srovnání s předchozími trenérskými štacemi?
Každá štace mi něco dala a něco brala, těžko to srovnávat. Ve Slavii je výborná parta a všichni táhnou za jeden provaz, navíc má ten kádr obrovskou budoucnost. To je asi to, co mě na pokračování lákalo nejvíc.

Jsi spokojený se skládáním kádru pro nadcházející sezónu?
Jsem rád, že se nám podařilo udržet klíčové hráče. Vím, že situace v tomto směru nebyla jednoduchá, o některé hráče byl vážný zájem z jiných klubů. Vedení odvedlo v tomto směru velmi dobrou práci a vytvořilo vysoce konkurenční prostředí.

Věříš, že Slavia v těžké konkurenci obstojí?
Uvidíme v jakém složení půjdou do sezóny další jednotlivé týmy top pětky, Plzeň, Teplice, Chrudim a Sparta. Zejména u posledních tří očekávám velké rošády v kádrech. My se chceme primárně soustředit na naši hru a její rozvoj. Uvidíme na co to na konci sezóny bude stačit.

Kdo je pro tebe největší favorit příštího futsalového ročníku?
V tuto chvíli těžko říct. Bude záležet v jakém složení budou jednotlivé týmy vstupovat do sezony, což je v tuto chvíli pro mě velká neznámá. Netroufnu si teď tipovat. Budu rád, když do boje o nejvyšší příčky zasáhne opět i Slavia. To je v klubu náš společný cíl.

Další aktuality

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?

Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa
Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa 19.09.2023

Petr Brázdil vyhrál v minulé sezoně cenu pro Nováčka roku. V druhé sezoně se stejně jako jeho tým chce dívat v tabulce trochu výš. S jedním z lídrů SKUP Olomouc jsme si povídali během futsalového turnaje akademických her právě v Olomouci. Vrátili jsme se k dramatickému duelu s Helasem Brno a probrali i ambice v nové sezoně.

Alecio: Změnit systém hry prostě vyžaduje čas
Alecio: Změnit systém hry prostě vyžaduje čas 15.09.2023

Již pět týdnů vede futsalisty FK Chrudim nový trenér Alecio. Za tu dobu stihl s týmem turnaj v Lotyšsku, tři zápasy v 1. Futsal lize, trochu se v nejvyšší české soutěži rozkoukat a konečně také něco potrénovat. Určitě pádný důvod, abychom tohoto brazilského kouče krátce po domácím zápase s Baníkem Chomutov (vítězství 9:2 po poločase 1:1) vyzpovídali.