Karle, proč jste se rozhodl kandidovat do Výkonného výboru SFČR?

Kandidovat do výkonného výboru jsem se rozhodl po rozhovoru s Danem Kolmanem, který mě oslovil, zda bych se nechtěl zapojit. Zapřemýšlel jsem a řekl si, proč ne? Je to nová výzva v mém futsalovém životě, proto jsem nabídku kandidovat přijal.

Futsal děláte mnoho let? Můžete prozradit své přednosti a silné stránky?

Prozradit přednosti? Myslím, že mou hlavní předností je komunikace, která je důležitá nejen u sportu, ale i v profesním životě. A silnými stránkami jsou mé manažerské schopnosti, které mě baví, a myslím, že se mi i daří. 

Vzpomenete si, proč jste historicky s futsalem začal a proč?

U futsalu jsem jedenáct let. Od té doby jsme se posunuli na klubové úrovni mezi stálice první ligy, i když letošní ročník se nám výsledkově nepovedl. Ale troufnu si říct, že kdyby nebyl Covid-19, nebyli bychom tam, kde jsme skončili. Do futsalu mě vtáhl náš prezident a můj dlouholetý kamarád Jirka Šubrt, se kterým futsal dělám. On chtěl, abych se zapojil, už když klub zakládal, ale v tu dobu jsem hrál velký fotbal a nic jiného jsem nechtěl. (směje se) Potom, když kluci stoupali soutěžemi nahoru, mě Jirka prosil o pomoc. Ta přišla v podání vedoucího mužstva v divizi. A po divizi přišla druhá liga, kde jsem v polovině soutěže oslovil Stanislava Bejdu a šlo o historicky postupovou sezonu do první ligy, kde už jsem převzal otěže týmu a společně s Bejdou jsme se snažili tým posouvat. Tím mě vše pohltilo, a tak jsem se stal součástí futsalového světa. 

Pokud budete zvolen předsedou ligového grémia, jak si představujete komunikaci s ligovými kluby?

Pokud mě delegáti zvolí, tak bych především chtěl navázat na práci, kterou odvádí nyní Dan Kolman. Myslím si, že činovníci prvoligových klubů budou očekávat kvalitní komunikaci. Troufnu si říct, že to bude dost těžké, jelikož Dan nasadil laťku vysoko. (směje se)

Co byste na 1. FUTSAL lize chtěl zlepšit?

Z mého pohledu si asi netroufnu říct, že já osobně chci měnit věci v lize. Je to o týmové práci všech prvoligových klubů a řešení problematiky, kterou ten, či onen klub trápí.

Naopak co je v 1. FUTSAL lize na velmi dobré úrovni?

Myslím, že se vše v soutěži posouvá, ale co bych vypíchl, je asi PR. Propagace se piluje rok od roku a fakt, že už všechny kluby měly přímé přenosy na internetu, je dobrá cesta do podvědomí fanoušků.

Dokázal byste být ve výkonném výboru nestranný a nebojovat jen za svůj klub?

Do výkonného výboru nechci pro to, abych upřednostňoval svůj klub. Chci být dobrým a nestranným manažerem ligy. To je věc, pro kterou bych tam chtěl být.

Mluvil jste s kluby o svém případném zvolení? Mám na mysli, zda z vaší strany proběhla nějaká předvolební kampaň?

Řekl bych, že se širším spektrem ligy jsem se o tom bavil. A hlavně, když má kandidatura spatřila světlo světa, tak jsem pár telefonů udělal, zda by nebyl problém s mou osobou ve výkonném výboru. Musím říct, že jsem se nesetkal s negativní odpovědí. A pokud by byla i negativní, tak ji přijímám a beru jako výzvu na zlepšení důvěry v mou osobu.

Další aktuality

Navrátilec Martin Brychta: Do nové sezony už půjdu naplno
Navrátilec Martin Brychta: Do nové sezony už půjdu naplno 12.07.2021

Zdravotních trablů si užil Martin Brychta ve své kariéře dost. Svůj návrat plánoval už na závěr minulé sezony, chystal se symbolicky naskočit alespoň do jednoho finále, ale tam se sešívaní nakonec neprobojovali. Teď je ale slávistický futsalista připravený naskočit do přípravy bez jakýchkoliv omezení.

Slávisté mohou nadále počítat s trenérem Davidem Fričem
Slávisté mohou nadále počítat s trenérem Davidem Fričem 08.07.2021

David Frič pokračuje jako hlavní trenér Slavie. Na lavičce vystřídal v uplynulé sezoně po domácí remíze s Rapidem Ústí n/Labem Davida Filingera a velmi úspěšně navázal na jeho práci.

Přestup s řeckou příchutí! Lukšija mění Helas za Spartu
Přestup s řeckou příchutí! Lukšija mění Helas za Spartu 02.07.2021

Dlouho očekávaný přestup. Čerstvě dvacetiletý futsalista Tarik Lukšija mění dres brněnského celku a přesouvá se do hlavního města. S trenérem Sparty Benim Simitči se dlouho zná a nejde tak úplně do neznámého prostředí. „Věřím, že angažmá ve Spartě je pro mě další schůdek nahoru a já chci tuto vyzvu vzít za správný konec,“ ujišťuje mladá naděje.