Velmi důležitou a také skvělou zprávou je, že Svarog s největší pravděpodobností zůstává v Teplicích!

„Na 90 procent zůstáváme v Teplicích. Vedení klubu je rozhodnuté. Od vedení haly máme potvrzeno, že s koncem července se ruší očkovací centrum a vše se vrací do běžného režimu. Jediná překážka, proč bychom v Teplicích nezůstali, by byla nedostupnost haly. Proto zatím říkám, že je to na 90 procent,“ dodává k setrvání v Teplicích prezident klubu Michail Žák.

Zásadní změny probíhají ve složení kádru. Svarog opouští většina hráčů, které fanoušci mohli v posledních sezonách v klubu vídat. Jmenovitě se jedná o tyto hráče: Tato, Paulinho, Guti, César, Mirco Casassa, Deco, Joao Salla, Alemao, Jiří Baran, Jakub Marek, Lukáš Soukup, Gansukh Chongor, Rostislav Šebek a Luděk Žolcer

"Všem těmto hráčům chceme jménem celého klubu moc poděkovat za skvěle odvedenou práci ve Svarogu a popřát mnoho štěstí do budoucího angažmá i do života mimo palubovku," vzkázalo vedení přes web.

V týmu naopak zůstává brankář Michal Hůla a hráči Claudio a Adriano. Trénovat bude i nadále Eloy Alonso. „Celý tým je v procesu obnovy. Byla to skvělá sezona zakončená třetím místem. I parta byla dobrá. Klub má ale nyní jiné cíle, vyšší cíle. Chceme větší úspěchy, proto musíme vybudovat nový mančaft. Už teď vím, že to bude velmi zajímavé. Nyní mohu prozradit, že už máme podepsaných šest nových českých hráčů, a že jsou to opravdu zajímavá jména. Hledáme i další varianty, o kterých budeme fanoušky průběžně informovat. Náš plán je takový, že budeme mít šest českých a šest zahraničních hráčů. Chceme postupně zmenšovat počet cizinců, to však bude záležet na naší schopnosti sehnat kvalitní Čechy. Teď už jich máme šest, za což jsem opravdu šťastný. Nyní pracujeme na složení cizinců. Upřímně chci do Svarogu dostat opravdu hodně kvalitní hráče. Na úkor kvantity budeme hledat kvalitu," doplnil ke složení nového kádru Michail Žák. 

Od příští sezony se mění i koncept B týmu a juniorských týmů. Všechny nově povede Alois Lněnička, se kterým se Svarog domluvil na spolupráci. „Domluvili jsme se s futsalovým klubem FC Elite Teplice a panem Aloisem Lněničkou, že budeme spolupracovat. Je to zajímavý klub a naše jednání už jsou v závěrečné administrativní a právní fázi. Tento tým má mladé hráče mezi 16 a 19 lety a nyní přechází pod naši hlavičku. Budou tvořit naše béčko a pan Lněnička se nám bude starat i o mládež. Bude připravovat U17 a U19. Já osobně na tom chci opravdu zapracovat. Tohle nám prostě chybí. Jsem opravdu moc rád, že jsme se takto domluvili. Vždycky jsem chtěl kvalitní mládež, ale je okolo toho spousta problémů. Nyní můžeme začít postupně něco budovat a vychovat si i nějaké svoje hráče,“ raduje se z nové koncepce Michail Žák.

Ohledně možné spolupráce nyní Svarog jedná i s FK Teplice. Jednalo by se o případné spojení obou klubů. „Měli bychom společný teplický brand. Pro fanoušky by byla žlutomodrá určitě skvělá. Já osobně se tomu určitě nebráním, ale je to teprve v začátku, vše by se muselo dojednat,“ dodal Michail Žák.

Další aktuality

Daniel pokračuje ve Slavii i v další sezóně
Daniel pokračuje ve Slavii i v další sezóně 17.06.2021

Hvězda evropského formátu, Daniel Marinho de Souza pokračuje ve Slavii. S klubem se dohodl na pokračování své kariéry v Praze, v sešívaném dresu. Hráč s brazilskými kořeny a pasem Severní Makedonie má opravdu působivé CV. Ve své kariéře oslavil již devět mistrovských titulů v pěti různých zemích. Jakoby přitahoval úspěch a vítězství.

Svarog přichází o domácí halu. Bude z ní očkovací centrum
Svarog přichází o domácí halu. Bude z ní očkovací centrum 23.03.2021

Teplickému týmu se komplikuje vrchol sezony. Od dnešního dne přichází Svarog o domácí zázemí teplické sportovní haly. Ta nepůjde nadále využívat k žádnému sportu z důvodu změny účelu na očkovací centrum.

Velký návrat. Novým trenérem Slavie se stal David Frič
Velký návrat. Novým trenérem Slavie se stal David Frič 04.03.2021

Novým trenérem Slavie se po odvolání Davida Filingera stal zkušený bývalý hráč reprezentace a trenér několika klubů David Frič. Po odjezdu všech reprezentantů, kteří oblékají dres našeho klubu, v rámci kvalifikace Mistrovství Evropy, byl představen zbytku týmu, a vedl již včerejší trénink. Vítáme Davida Friče v klubu a přejeme mnoho úspěchů!