Jak jste proti tak silným týmům zachytal?

Já jsem za každý startík v 1. FUTSAL lize rád. Samozřejmě, že jsme věděli, že nás čekají dva hodně těžcí soupeři, to se potvrdilo, kvalita je tam obrovská. Myslím si, že jsme to ale odehráli se ctí, bojovali jsme, makali a máme z našeho pohledu i dva pěkné výsledky. I když jsme prohráli, ale s takovými soupeři, říkám na rovinu, se nemůžeme rovnat.

Proti Teplicím jsem vám napočítal nejméně dvacet tři zásahů. Baví vás na futsale to, že jste pořád jako gólman v permanenci?

Tak to je pěkné číslo! Člověk musí být pořád připravený a stále v koncentraci. Na to jsem byl zvyklý celou fotbalovou kariéru, já jsem plně soustředěný i při fotbale, i když třeba kopeme roh. Pro mě se na futsale v tomto ohledu nic nemění. A baví mě to, kluci mi nabídli, jestli si chci jít zachytat, kývnul jsem na to a mám z toho dobrý pocit. Je to příjemné si tak prodloužit na této úrovni sportovní kariéru.“

Bylo to hodně náročné se vlastně skoro pořád bránit?

My jsme v Teplicích odehráli dobrý zápas, sice jsme na balónu moc nebyli, ale makali jsme poctivě, bránili. Odměnou nám byl i vyrovnávací gól, který vstřelil David Radouch. Měli jsme tu i tři mladé kluky (pozn. Patrik Vaněk, Lukáš Perina a Mikuláš Jáša), kteří zažili premiéru v nejvyšší soutěži, obstáli výborně. Chválím je za to, pomohli nám dosáhnout na hodně dobrý výsledek.

Hodně jste obranu dirigoval, je to jiné než ve fotbale?

Já jsem byl vždycky takový, hodně jsem musel při hře mluvit. Já jsem to dirigoval, i když se hrálo u soupeře na půlce (úsměv). Potřebuji být vtáhnutý do hry, na kluky se musí při futsale ještě víc mluvit, musíme si tam pomáhat, zajištovat se. Říkali jsme si v kabině, že bude důležité se v obranné fázi dirigovat a podpořit se, protože tam je to hodně rychlé a je potřeba rychle reagovat, abychom nedostávali laciné branky.

Pravidlo s dvojitým hraním jste tam ale docela kuriózně porušili…

Ono se to někdy seběhne, kluci si to někdy neuvědomí, jak ta akce začala, asi jsem pozdě zakřičel, že už nemůžu hrát. Naštěstí to šlo mimo branku, dopadlo to dobře.

Budete v příští sezoně ve futsale pokračovat?

Určitě budu! Po skončení fotbalové kariéry v Dynamu mi to celkově chybí, začal jsem hrát krajský přebor v Oseku a do toho mám trénování v akademii Dynama, je toho sice dost, ale já se cítím dobře, zdraví slouží. 1. FUTSAL liga je pro mě výzva. Máme tu navíc opravdu dobrou partu, občas se sice rozčílíme, ale jinak je před zápasem i po zápase sranda. Mám z toho dobrý pocit. Když budou kluci chtít, tak budu pokračovat. Motivaci pořád mám, dokud se v bráně nerozpadnu, tak budu chytat dál. (úsměv)

Další aktuality

Radim Pouzar: Když mladí hráči na zápas cestují, měli by hrát
Radim Pouzar: Když mladí hráči na zápas cestují, měli by hrát 08.04.2021

Dynamo PCO České Budějovice skončí po základní části 1. FUTSAL ligy těsně za postupujícími do play off na deváté příčce. Kapitán Radim Pouzar se už před poslední dohrávkou na Slavii ohlédl za sezonou a dvěma těžkými duely proti Chrudimi a Teplicím. Prozradil také, že Dynamo se chystá zapracovat mladé nadějné hráče.

Poláci mají výbornou defenzivu, upozornil jejich bývalý trenér Bartošek
Poláci mají výbornou defenzivu, upozornil jejich bývalý trenér Bartošek 07.04.2021

Současný asistent trenéra Neumanna Vlastimil Bartošek očekává proti Polsku opět speciální zápasy. Soupeře moc dobře zná. V Polsku totiž trénoval reprezentaci i ligový mančaft.

Tomáš Janáček: Hattrick proti Slavii bych hned vyměnil za body
Tomáš Janáček: Hattrick proti Slavii bych hned vyměnil za body 06.04.2021

V pátečním duelu mezi Libercem a Slavií Praha vstřelil domácí Tomáš Janáček do sítě červenobílých svůj první ligový hattrick. Liberec už má jistou účast ve vyřazovacích bojích play-off, na soupeře ale stále čeká. Autora tří branek v síti Slavii jsme se zeptali i na vývoj libereckého futsalu nebo vyhlídky na blížící se čtvrtfinále.