Po utkání se objevila obrovská vlna gratulací, která směřovala na adresu národního týmu. Není se čemu divit, neexistuje žádný větší mezinárodní turnaj a postup na mistrovství světa je proto obrovský úspěch. Naposledy se čeští futsalisté na světovém šampionátu představili v roce 2012, kdy došli do osmifinále. 

Reprezentantům pogratuloval k postupu na závěrečný turnaj v Litvě také Felipe Conde. Trenér Chrudimi chystající se na své utkání v Lize mistrů proti finskému mistrovi Akaa futsal. K vybojovanému postupu mimo jiné přispěli také jeho svěřenci David Drozd, Pavel Drozd, Tomáš Koudelka a Matěj Slováček. 

„Gratuluji českému národnímu týmu! Skvělý výkon! Když hráči i realizační tým drží pohromadě, věří v úspěch a nechají na hřišti všechno, stávají se skvělé věci. Nepochybuji o tom, že všichni Češi jsou na vás hrdí, protože já jsem,” napsal na facebook chrudimský kouč. 

„Gratuluji všem, kteří pracují na tom, aby se český futsal zlepšoval. Velké poděkování patří klubům. Úspěch začíná v klubech a pokračuje až k reprezentaci Pořádně to oslavte, zasloužíte se ti to," dodal. 

Nutno dodat, že nemalou mírou se na zkvalitňování české nejvyšší futsalové soutěže podílí také brazilský kouč. Nejenom tím, že vede Chrudim, ale také svým zapojením do dalšího vzdělávání trenérů, se kterými si ochotně vyměňuje zkušenosti. Dílek z mozaiky postupu na světovým šampionát patří bezesporu i jemu.

Další aktuality

Radim Pouzar: Když mladí hráči na zápas cestují, měli by hrát
Radim Pouzar: Když mladí hráči na zápas cestují, měli by hrát 08.04.2021

Dynamo PCO České Budějovice skončí po základní části 1. FUTSAL ligy těsně za postupujícími do play off na deváté příčce. Kapitán Radim Pouzar se už před poslední dohrávkou na Slavii ohlédl za sezonou a dvěma těžkými duely proti Chrudimi a Teplicím. Prozradil také, že Dynamo se chystá zapracovat mladé nadějné hráče.

Poláci mají výbornou defenzivu, upozornil jejich bývalý trenér Bartošek
Poláci mají výbornou defenzivu, upozornil jejich bývalý trenér Bartošek 07.04.2021

Současný asistent trenéra Neumanna Vlastimil Bartošek očekává proti Polsku opět speciální zápasy. Soupeře moc dobře zná. V Polsku totiž trénoval reprezentaci i ligový mančaft.

Tomáš Janáček: Hattrick proti Slavii bych hned vyměnil za body
Tomáš Janáček: Hattrick proti Slavii bych hned vyměnil za body 06.04.2021

V pátečním duelu mezi Libercem a Slavií Praha vstřelil domácí Tomáš Janáček do sítě červenobílých svůj první ligový hattrick. Liberec už má jistou účast ve vyřazovacích bojích play-off, na soupeře ale stále čeká. Autora tří branek v síti Slavii jsme se zeptali i na vývoj libereckého futsalu nebo vyhlídky na blížící se čtvrtfinále.