Po utkání se objevila obrovská vlna gratulací, která směřovala na adresu národního týmu. Není se čemu divit, neexistuje žádný větší mezinárodní turnaj a postup na mistrovství světa je proto obrovský úspěch. Naposledy se čeští futsalisté na světovém šampionátu představili v roce 2012, kdy došli do osmifinále. 

Reprezentantům pogratuloval k postupu na závěrečný turnaj v Litvě také Felipe Conde. Trenér Chrudimi chystající se na své utkání v Lize mistrů proti finskému mistrovi Akaa futsal. K vybojovanému postupu mimo jiné přispěli také jeho svěřenci David Drozd, Pavel Drozd, Tomáš Koudelka a Matěj Slováček. 

„Gratuluji českému národnímu týmu! Skvělý výkon! Když hráči i realizační tým drží pohromadě, věří v úspěch a nechají na hřišti všechno, stávají se skvělé věci. Nepochybuji o tom, že všichni Češi jsou na vás hrdí, protože já jsem,” napsal na facebook chrudimský kouč. 

„Gratuluji všem, kteří pracují na tom, aby se český futsal zlepšoval. Velké poděkování patří klubům. Úspěch začíná v klubech a pokračuje až k reprezentaci Pořádně to oslavte, zasloužíte se ti to," dodal. 

Nutno dodat, že nemalou mírou se na zkvalitňování české nejvyšší futsalové soutěže podílí také brazilský kouč. Nejenom tím, že vede Chrudim, ale také svým zapojením do dalšího vzdělávání trenérů, se kterými si ochotně vyměňuje zkušenosti. Dílek z mozaiky postupu na světovým šampionát patří bezesporu i jemu.

Další aktuality

Ex-sparťan Drahovský sestřelil Barcelonu a poblahopřál české reprezentaci
Ex-sparťan Drahovský sestřelil Barcelonu a poblahopřál české reprezentaci 17.11.2020

Tomáš Drahovský, kterého si velmi dobře pamatujeme z pražské Sparty, se v dresu Santa Colomy blýskl dvěma brankami do sítě Barcelony a rozhodl o vítězství svého týmu 2:1 nad nedávným vítězem UEFA Futsal Champions League.

Tomáš Koudelka: Bude důležité, kdo dá první gól
Tomáš Koudelka: Bude důležité, kdo dá první gól 10.11.2020

Chrudimský Tomáš Koudelka pamatuje poslední postup české reprezentace na světový šampionát. Co by pro něj a celý tým úterní úspěch znamenal a jak se futsalisté vyrovnávají s více než měsíční pauzou? Jaký průběh se dá v odvetě očekávat? To všechno nám před rozhodujícím bojem prozradil v našem rozhovoru.

Daniel Kolman: Věřím, že půl milionu dostanou všechny prvoligové kluby bez potíží
Daniel Kolman: Věřím, že půl milionu dostanou všechny prvoligové kluby bez potíží 09.11.2020

Národní sportovní agentura přidala v pátek futsal a florbal do programu COVID-Sport 2. Kluby 1. FUTSAL ligy tak mohou žádat o podporu. Každý klub může obdržet maximálně 500.000 korun.