Po ligovém zápase s Mělníkem jste prohlásil: „Kdo není hoden dresu Sparty a hájit její barvy tak, jak se má, ve Spartě nebude!“ Je tedy někdo, kdo to má v kádru Sparty momentálně nahnuté?
Ano, řekl jsem, kdo nebude hoden sparťanského dresu, tedy nejdůležitějšího dresu v českém sportu, tak ve Spartě nebude a myslím si, že kluci moc dobře vědí, co to znamená, když to řeknu. Se současným kádrem jsem moc spokojen, máme hráče s charakterem. Jen nejsem spokojen s jejich výkony. Po pauze to bude o hodně lepší. Budeme ale muset hodně zabrat!

Ze čtyř zápasů Sparta dvakrát prohrála, což za poslední dvě sezony nebylo pravidlem. Jaké konkrétní kroky (kromě pohybů v týmu) hodláte učinit, aby se Sparta zvedla a nastartovala se po koronapauze?
Kdybych musel udělat analýzu všech příčin, tak by to bylo na román (úsměv). Ale napíšu ve zkratce pár faktorů: defacto od prvního zápasu hrál William se zraněním. Ten se následně v Chrudimi zranil během rozcvičky a i když zápas dohrál, tak ho dohrál, ale byl fit tak na 50 %. Vzápětí proti Teplicím a Mělníku, tedy v zápasech, které jsme prohráli, tak už nehrál vůbec. Ale určitě jsme tyto zápasy neprohráli kvůli němu. Každopádně mohly nám pomoct jeho zkušenosti, a to speciálně ve druhém poločase, kde nám moc chyběl hráč jeho kvalit. Pohyb v týmu už proběhl, a to kus za kus. Odešel Tušar, ale koronapauza nás donutila počkat s příchodem posily, takže po restartu ligy ji fanoušci uvidí. Co se týká restartu týmu, o ten nemám strach, mám dost zkušeností s takovými situacemi.

Proč odešel po třech soutěžních duelech Slovinec Tušar?
Prostě mi nesedl do hry, do stylu a do DNA Sparty. Moje chyba, mýlil jsem se v jeho kvalitách. I mistr tesař se někdy utne, nedá se nic dělat. Toto byl nejlepší krok pro obě strany. Byl to povahově super kluk, atlet, ale na mě moc studený a bohužel na to, aby se stal oporou, tak bude asi muset ještě jednu až dvě sezony zamakat. Já stále zastávám názor, že v české lize musí být cizinec podstatně větší oporou než český hráč.

Proč chyběl v ligovém duelu proti Olympiku Kolumbijec Angellot?
V den zápasu Angellot dopoledne zvracel. Asi něco špatného snědl, a tak jsem v rámci opatrnosti oslabeného organismu nechtěl riskovat jeho zdraví. Ale abych řekl pravdu, nikdy mě nenapadlo, že i bez něho prohrajeme, proto po zápase jsem řekl, že beru na sebe prohru i kvůli tomuto rozhodnutí. Ale v týhle šílený době, pokud se nám objeví takový případ, tak se rozhodnu stejně tak, že nebudu riskovat zdraví hráče.

Když odbočím ještě k loňské sezoně. Jaké byly důvody toho, že klub opustila osa mužstva Drahovský – Seidler – Wilde?
Draha jsme pustili rádi, protože se od nás vrátil do španělské ligy. To je to největší, co může být pro hráče – hrát v nejlepší lize světa. Až mu skončí jeho mise, pevně věřím, že se nám kapitán vrátí zpět. Tam, kam patří.
U zbylé dvojice radši využiji možnosti neodpovídat.

Ve druhé lize nastoupil za Kladno David Frič, váš velký rival. Přál byste si, aby opět začal trénovat v 1. FUTSAL lize? Posunula vás utkání proti Davidu Fričovi jako trenéra?
Nechápu, proč do toho rozhovoru taháte toto téma. Nevím o tom nic, nesleduji ani pana Friče, ani Kladno. Bohužel nemám moc času. Neřekl bych, že rival, protože kdyby ano, tak bychom museli za rivala považovat i Božoviče a další některé ligové trenéry kteří se mě snažili poražet, jenže neúspěšně. Zatím rivalita panuje s Condem, protože jedině s ním jsem odehrál nejvíce finálových zápasů. Tato naše rivalita je ale čisté sportovní a s maximálním vzájemným respektem.
Nicméně ano, určitě bych přál panu Fričovi návrat do ligy. Proč ne. Věřím, že mu delší pauza a role tatínka prospěla, zmoudřel a určitě se i možná zklidnil.
Co se týká poslední otázky, mě jako trenéra posouvali vždy zahraniční trenéři, nikoliv čeští. To bych chtěl také ostatním českým trenérům doporučit, aby se dívali za hranice.

Další aktuality

Je začátek sezony, zvládneme to, říká českobudějovický Petr Benát
Je začátek sezony, zvládneme to, říká českobudějovický Petr Benát 19.10.2020

Futsalisté budějovického klubu mají za sebou čtyři odehraná kola a stejně jako všechny ostatní sportovce v zemi je čeká pauza. Jeden z hlavních lídrů týmu Petr Benát hovořil pro klubový web o začátku sezony v nejvyšší futsalové lize, ale také o tom, jak probíhá jeho pracovní den v dynamácké Akademii.

Martin Dlouhý: Ať mě Michal Seidler klidně překoná!
Martin Dlouhý: Ať mě Michal Seidler klidně překoná! 16.10.2020

Na svém kontě má hrající trenér Rapidu Ústí nad Labem Martin Dlouhý 104 reprezentačních branek a 168 startů v národním týmu. V obou těchto historických statistikách drží 45letý legendární futsalista rekord. Při losování čtvrtfinále Poháru SFČR prozradil, že nesobecky svým pronásledovatelům přeje, aby ho jeho historické záznamy brzy překonali.

Doma hrajeme bez fanoušků, říká nejlepší střelec španělské ligy Drahovský
Doma hrajeme bez fanoušků, říká nejlepší střelec španělské ligy Drahovský 15.10.2020

Bývalý hráč Sparty Tomáš Drahovský se před touto sezonou vrátil do španělské ligy, kde obléká dres týmu Industrias Santa Coloma. Na svůj první gól nemusel dlouho čekat – trefil se hned při premiéře. V dalších dvou zápasech pak přidal čtyři branky a před dalším kolem je dokonce na čele tabulky střelců.