Dynamo PCO České Budějovice má za sebou ostrý start do nového ročníku 1. FUTSAL ligy. Po překvapivě těsné prohře 1:2 v Chrudimi následoval těžký direkt v domácí hale a deset branek od Slavie. Brankář Štefan Beránek si na nedostatek práce v obou zápasech nemohl stěžovat.

Máte za sebou zápasy s Chrudimí a Slavií, tak jak jste si v těchto dvou zápasech zachytal?
„V Chrudimi to byla hodně horká půda, ale kluci mi tam opravdu moc pomohli. S utkáním proti Slavii se to bohužel nedá vůbec srovnat. Byli jsme z té Chrudimi asi namlsaní, a to co jsme předvedli, bylo šílené. Vůbec jsme se nedokázali do zápasu dostat."

V Chrudimi jste si ale zachytal dobře ne? Dostat dvě branky v Chrudimi, tím se může chlubit málokterý brankář.
„To máte pravdu, ale pomohli mi v tom hodně hráči, kteří toho spoustu zblokovali. Se střelami, které šly na branku, jsem se snažil vypořádat. Dvě inkasované branky v Chrudimi jsou ale opravdu slušný výsledek pro každého gólmana."

Slávisté dokázali nastřílet zkraje zápasu pár rychlých gólů. Bylo to pro vás demotivující?
„Těžko se to obrací. První půle byla 6:0 a řekli jsme si, že nechceme dostat desítku, což se nám vlastně stejně nepodařilo. Začátek nám zase utekl. Musím říct, že jsem se v zápase moc necítil. Nebylo se od čeho odrazit. Mrzí mě to."

Hrajete podobně jako spoluhráči také fotbal?
„Ano, hraji. Momentálně nastupuji v Českém Krumlově, kam jsem se přesunul kvůli situaci ohledně Covidu. Jinak jsem hrál tři roky v Německu a více jak rok v Rakousku."

Chytat ve futsale vás určitě baví. Čím je to pro vás jiné?
„Futsal mě neskutečně baví. Zapojím se více do hry a musím být neustále ve střehu. Ve fotbale se kolikrát dostanete k míči třeba pětkrát za zápas, to ve futsale jste v akci stále."

Mezi tyčemi podáváte výborné výkony. Už vám přišla nějaká přestupová nabídka?
„Zatím ne, ale přiznám se, že jsem tomu otevřený. Když to sleduji, tak vidím, že gólmani jsou všude hodně kvalitní, takže by to bylo asi hodně těžké se někam dostat."

V reprezentaci se zdá pomalu otevírá jedno gólmanské místo. Byl by to pro vás velký sen?
„To by byl opravdu velký splněný sen, ale zůstávám nohama na zemi, mám stále co zlepšovat. Kdyby to ale jednou přišlo, tak bych to samozřejmě bral všemi deseti."

Měli jste teď těžké soupeře. Jak to vidíte v dalších kolech?
„Teď pojedeme do Mělníka, takže už můžeme bojovat o nějaký ten bod. Byli bychom za to rádi. Zápasy s Chrudimí a se Slavií jsme chtěli tak nějak odjet a připravit se tak na další zápasy s hratelnějšími soupeři."

V minulé sezoně jste si téměř zahráli play off, jak to vidíte letos?
„Je to otevřené. Teď máme za sebou těžší zápasy, a kromě zápasů s Plzní, Teplicemi a Spartou už věřím, že budeme hrát hratelné zápasy. Chtěli bychom minimálně zopakovat loňské umístění."

Další aktuality

Slávista Filip Hruška: Vážím si každé minuty na hřišti
Slávista Filip Hruška: Vážím si každé minuty na hřišti 21.09.2020

V únoru 2020 se stal nejlepším střelcem Final Four kategorie U19 a získal s ostatními spoluhráči zlaté medaile. Během letní přípravy si pak vybojoval místo v nabitém kádru trenéra Davida Filingera. Za každou šanci Filip Hruška vděčný a je to vidět, po premiérové trefě do sítě Mělníka přidal nadějný slávistický střelec hned dvě v druhém kole proti Českým Budějovicím.

Michal Seidler: Letní příprava byla krutá
Michal Seidler: Letní příprava byla krutá 02.09.2020

Šestinásobný nejlepší futsalista roku Michal Seidler se stal nejzvučnější posilou Interobalu. Český reprezentant nám přiblížil, jakou mají za sebou v Plzni letní přípravu a koho považují za své největší konkurenty v nadcházející sezoně.

Slavia musí mít jen ty nejvyšší ambice, uvědomuje si Homola
Slavia musí mít jen ty nejvyšší ambice, uvědomuje si Homola 01.09.2020

Také v této sezoně bude nosit kapitánskou pásku služebně nejstarší slávistický futsalista Jan Homola. V červenobílém dresu začíná svoji sedmou sezonu. Navíc druhým rokem povede jako trenér oba juniorské týmy. Cíle má před sebou jednoznačné. Chce tři medaile.