První utkání začalo v Polsku velmi svižně a již v úvodních vtěřinách bylo vidět, že proti hráčům Plzně, kteří nastoupili v nové sadě dresů, stojí velmi kvalitní soupeř. Ten také po několika minutách šel do vedení. V zápětí si ovšem Michal Seidler vybojoval penaltu a poprvé v novém dresu rozvlnil síť. O několik chvil později otočil skóre Dušan Künstner. To si domácí ovšem nenechali líbit a skóre taktéž otočili. Jejich vedení 3:2 mělo ovšem jepičí život a prakticky z protiútoku opět zavěsil Michal Seidler. Aby těch obratů nebylo málo, už ve druhém poločase vstřelil famózní vítěznou branku Michal Holý, když z hranice vlastního brankoviště zamířil přes celé hřiště o tyč do soupeřovy branky. Poslední gól utkání vstřelil opět Michal Seidler, který si tak při svém debutu za Plzeň připsal hattrick. „Byl to určitě velmi těžký zápas. Hned na začátku přípravy, když jsme věděli, že tu budeme hrát, tak jsme věděli, že nás nečekají žádní nazdárci. Zápas byl otevřený nahoru-dolů a tak, jak jsme vyhráli, tak jsme také mohli prohrát. Za hattrick jsem určitě rád, ale musím poděkovat celému týmu za to, jak se dneska šlapalo a jelo se na krev. K tomu třetímu gólu musím říct a pochválit Tomáše Vnuka, že mi to tam tak krásně připravil a já už jenom uklízel do prázdné branky. Myslím si, že to druhé utkání bude ještě tvrdší, než dneska, protože Poláci neradi prohrávají, ještě k tomu na domácí půdě,“ řekl po prvním utkání střelec tří branek, Michal Seidler.

A také měl pravdu, druhé utkání se opět odehrávalo ve vysokém tempu. Trenér Marek Kopecký upravil složení obou čtyřek, když Michala Seidlera a Tomáše Buchtu nahradil v první čtyřce Dušanem Künstnerem a Janem Havlem. Už v první minutě se do šance dostal právě Jan Havel, který nadvakrát prostřelil domácího brankáře. Tím ovšem střelecká potence plzeňských pro zbytek utkání vyhasla a z branek se radoval již jen soupeř, kterých vstřelil nakonec pět. Nutno zmínit, že utkání bylo ovlivněno výkonem sudího a nakonec na hřišti i mimo něj plály emoce. „Jsem s oběma zápasy spokojený, z mého pohledu to splnilo účel. Vyzkoušeli jsme si v obou zápasech jiné složení čtyřek. První zápas byl velmi kvalitní z obou stran, podali jsme velmi kvalitní výkon v pohybu a agresivitě. Myslím si, že jsme zaslouženě ten první zápas vyhráli. Ve druhém zápase jsem chtěl vidět jiné složení čtyřek. Úplně se to nepovedlo, i když někteří odehráli výborný zápas. Bohužel v tom prvním poločase jsme utkání prohráli, když jsme nebyli agresivní v obranné hře. Věděli jsme, že domácí nebudou chtít dvakrát za sebou doma prohrát a navíc se k tomu přidal výkon rozhodčího, ke kterému se nebudu asi vyjdřovat,“ shrnul prověrky v Polsku trenér Marek Kopecký.

Další aktuality

Svarog doplní pivot z Brazílie Keko
Svarog doplní pivot z Brazílie Keko 22.09.2020

K teplickému týmu se přidala nová posila z Brazílie.

Svarog Open Cup ovládly domácí Teplice
Svarog Open Cup ovládly domácí Teplice 30.08.2020

I přes nenadálou změnu programu se přeci jen dva zápasy turnaje odehrály. Svarog se ve dvou dnech utkal s pražskou Slavií a ústeckým Rapidem.

Slavii čeká v pátek první přípravné utkání
Slavii čeká v pátek první přípravné utkání 13.08.2020

Slávisté se už druhý týden připravují na začátek sezony v domovské hale v Edenu. Tyto tréninky doplňují tréninkové jednotky v posilovně a na pískovém hřišti pro beach volejbal. Svěřence Davida Filingera také čekají první přípravná utkání - to první v pátek večer v Edenu.