Futsalisté poprvé trénovali pod novým názvem FK Chrudim. Jméno jiné, cíle totožné. „Cíle přípravy jsou stejné, ale metody trochu odlišné. Chceme vybudovat základy pro rozvoj fyzických schopností, abychom tím hráčům umožnili dosahování špičkových výkonů v důležitých fázích sezony,“ popsal přípravnou fázi kouč Felipe Conde. „Stále vnímáme velký problém s koronavirem, který má obrovský vliv na naše plánování. Nemáme k dispozici celý tým, budeme mít méně přátelských zápasů a nebudeme hrát proti zahraničním celkům,“ povzdechl si chrudimský trenér.

Na úvodním tréninku se Chrudim sešla v počtu dvou brankářů a devíti hráčů do pole. Do branky byli připraveni Dmitrij Litviněnko a Daniel Javorski, dále budou fyzické dávky pobírat reprezentanti Koudelka, Slováček, bratři Drozdovi, nechyběl ani Max, Roman Mareš či Dominik Balog.

Oproti předchozí řadě sezon došlo k jedné velké změně, svoji profesionální kariéru ukončil držitel třinácti mistrovských titulů s Chrudimí – Michal Mareš. Na palubovce ho tak při zápasech Chrudimi již neuvidíme.

Trenér Felipe Conde měl na prvním tréninku naopak k dispozici dva nováčky. O místo v chrudimském dresu se budou prát devětadvacetiletý univerzál Jiří Mužík z Helasu Brno a o čtyři roky mladší Jaroslav Kubát z Vysokého Mýta. A jak to bude s ostatními hráči? „Everton přijede v neděli, ostatní zahraniční hráči čekají na vývoj situace,“ prozradil kouč.

„Rozvrh sezony byl upraven v podobě termínových změn národních týmů a odloženým startem Ligy mistrů. To vše znamená, že se my musíme přizpůsobit nově vzniklé realitě,“ dodal Felipe Conde. Termíny přípravných utkání jsou zatím v jednání.

Další aktuality

Na konci srpna se odehraje Svarog Open Cup 2020
Na konci srpna se odehraje Svarog Open Cup 2020 30.07.2020

Svarog Open Cup 2020 zná své propozice! Konat se bude tradičně v teplické sportovní hale v termínu 28.-29.8.2020.

Hráči Interobalu odpracovali směnu ve výrobě
Hráči Interobalu odpracovali směnu ve výrobě 29.07.2020

„Jak je známo, snažíme se dělat futsalový klub trochu jinak. Rozhodli jsme se, že by bylo dobré, aby hráči A mužstva zjistili, odkud plyne většina financí na fungování klubu.“ Těmito slovy představil ředitel SK Interobal Plzeň Radek Lobo akci, která svůj první díl napsala v sobotu 25. července.

Slavia testuje dva španělské hráče
Slavia testuje dva španělské hráče 27.07.2020

Po odchodech Martina Směřičky a Marka Radovanoviče hlásí Slavia také pohyb opačným směrem.