Futsalisté poprvé trénovali pod novým názvem FK Chrudim. Jméno jiné, cíle totožné. „Cíle přípravy jsou stejné, ale metody trochu odlišné. Chceme vybudovat základy pro rozvoj fyzických schopností, abychom tím hráčům umožnili dosahování špičkových výkonů v důležitých fázích sezony,“ popsal přípravnou fázi kouč Felipe Conde. „Stále vnímáme velký problém s koronavirem, který má obrovský vliv na naše plánování. Nemáme k dispozici celý tým, budeme mít méně přátelských zápasů a nebudeme hrát proti zahraničním celkům,“ povzdechl si chrudimský trenér.

Na úvodním tréninku se Chrudim sešla v počtu dvou brankářů a devíti hráčů do pole. Do branky byli připraveni Dmitrij Litviněnko a Daniel Javorski, dále budou fyzické dávky pobírat reprezentanti Koudelka, Slováček, bratři Drozdovi, nechyběl ani Max, Roman Mareš či Dominik Balog.

Oproti předchozí řadě sezon došlo k jedné velké změně, svoji profesionální kariéru ukončil držitel třinácti mistrovských titulů s Chrudimí – Michal Mareš. Na palubovce ho tak při zápasech Chrudimi již neuvidíme.

Trenér Felipe Conde měl na prvním tréninku naopak k dispozici dva nováčky. O místo v chrudimském dresu se budou prát devětadvacetiletý univerzál Jiří Mužík z Helasu Brno a o čtyři roky mladší Jaroslav Kubát z Vysokého Mýta. A jak to bude s ostatními hráči? „Everton přijede v neděli, ostatní zahraniční hráči čekají na vývoj situace,“ prozradil kouč.

„Rozvrh sezony byl upraven v podobě termínových změn národních týmů a odloženým startem Ligy mistrů. To vše znamená, že se my musíme přizpůsobit nově vzniklé realitě,“ dodal Felipe Conde. Termíny přípravných utkání jsou zatím v jednání.

Další aktuality

Plzeň představila dvě posily. Jednou z nich je brankář Vahala
Plzeň představila dvě posily. Jednou z nich je brankář Vahala 07.01.2021

Je jasno. Reprezentační brankář Ondřej Vahala přestoupil ze Sparty do Plzně, kde se pokusí získat svůj druhý mistrovský titul v 1. FUTSAL lize.

Ondřej Vahala opouští Spartu. V derby ho neuvidíme
Ondřej Vahala opouští Spartu. V derby ho neuvidíme 04.01.2021

Futsalová Sparta přišla po Novém roce o výraznou postavu - o svého kapitána. Tým opustila reprezentační brankářská jednička Ondřej Vahala. O jeho novém angažmá se dozvíme brzy. Údajně by mělo jít o jiný klub 1. FUTSAL ligy.

Slávista Vaktor: Kapitánská páska jako dárek k narozeninám
Slávista Vaktor: Kapitánská páska jako dárek k narozeninám 18.12.2020

Filipu Vaktorovi se dostalo na jeho věk velké pocty. V zápase slovenské reprezentace měl slávistický futsalista na své paži kapitánskou pásku. Stalo se to při jednom ze dvou přípravných utkáních, které odehráli svěřenci trenéra Mariána Berkyho ve Francii. Spolu s ním do zápasů nastoupil také jeho spoluhráč z Edenu Marek Karpiak. Na srazu nechyběl také bývalý hráč Slavie Martin Směřička.