Futsalisté poprvé trénovali pod novým názvem FK Chrudim. Jméno jiné, cíle totožné. „Cíle přípravy jsou stejné, ale metody trochu odlišné. Chceme vybudovat základy pro rozvoj fyzických schopností, abychom tím hráčům umožnili dosahování špičkových výkonů v důležitých fázích sezony,“ popsal přípravnou fázi kouč Felipe Conde. „Stále vnímáme velký problém s koronavirem, který má obrovský vliv na naše plánování. Nemáme k dispozici celý tým, budeme mít méně přátelských zápasů a nebudeme hrát proti zahraničním celkům,“ povzdechl si chrudimský trenér.

Na úvodním tréninku se Chrudim sešla v počtu dvou brankářů a devíti hráčů do pole. Do branky byli připraveni Dmitrij Litviněnko a Daniel Javorski, dále budou fyzické dávky pobírat reprezentanti Koudelka, Slováček, bratři Drozdovi, nechyběl ani Max, Roman Mareš či Dominik Balog.

Oproti předchozí řadě sezon došlo k jedné velké změně, svoji profesionální kariéru ukončil držitel třinácti mistrovských titulů s Chrudimí – Michal Mareš. Na palubovce ho tak při zápasech Chrudimi již neuvidíme.

Trenér Felipe Conde měl na prvním tréninku naopak k dispozici dva nováčky. O místo v chrudimském dresu se budou prát devětadvacetiletý univerzál Jiří Mužík z Helasu Brno a o čtyři roky mladší Jaroslav Kubát z Vysokého Mýta. A jak to bude s ostatními hráči? „Everton přijede v neděli, ostatní zahraniční hráči čekají na vývoj situace,“ prozradil kouč.

„Rozvrh sezony byl upraven v podobě termínových změn národních týmů a odloženým startem Ligy mistrů. To vše znamená, že se my musíme přizpůsobit nově vzniklé realitě,“ dodal Felipe Conde. Termíny přípravných utkání jsou zatím v jednání.

Další aktuality

Záruba si zahraje Ligu mistrů za Lučenec
Záruba si zahraje Ligu mistrů za Lučenec 19.11.2020

S ohledem na to, že futsalová 1. liga se v České republice díky koronavirovým opatřením nehraje, vypomůže Radim Záruba slovenskému klubu Mimel Lučenec v Lize mistrů.

Trenér Conde o situaci: Je to velká komplikace. Máme zkušený tým, musíme to zvládnout
Trenér Conde o situaci: Je to velká komplikace. Máme zkušený tým, musíme to zvládnout 13.10.2020

Všechny sporty vyhlásily nucenou přestávku. Prozatím je její trvání naplánováno na čtrnáct dní, málo kdo ale věří, že se po dvou týdnech vše vrátí do normálu. Navíc v případě sportů v uzavřených halách. Brazilský trenér Felipe Conde tak musí vymyslet plán, kterým během této přestávky udrží své hráče ve formě.

Svarog doplní pivot z Brazílie Keko
Svarog doplní pivot z Brazílie Keko 22.09.2020

K teplickému týmu se přidala nová posila z Brazílie.