Jak se těšíš na své angažmá v Plzni? Hrálo v tvém rozhodování nějakou roli, že na západě Čech chvíli před tebou podepsal smlouvu i Michal Seidler?
Já se nerad příliš těším, abych to nezakřikl… Ale pochopitelně jsem rád, že jsem přišel do profesionálního týmu, kde je téměř každý hráč českým reprezentantem. V týmu jsou také šikovní mladí hráči, ale když se ptáte, jsem rád, že se znovu potkáme s Jumbem…

V Plzni tě ale nečeká jen Seidler, ale hrají tam i dva tvoji slovenští krajané. Budou pokračovat a už jste spolu probírali budoucí společné angažmá?
Už jsme se spolu samozřejmě bavili, hlavně s Peterem Kozárem, a debatovali o tom, že v Plzni vzniká podobný klub, jako býval na Slovensku Slov-Matic. Co se v Plzni řekne, to platí a to se dnes už málokde vidí.

Uvědomuješ si, že po tvém a Jumbově příchodu bude velký tlak na to dostat Plzeň alespoň do finále?
Já ani jiné cíle, než hrát finále, a poprat se o mistrovský titul, ani nemám. Osobně si myslím, že máme na to stát se mistry, i když připouštím, že to bude těžké.

Když jsme u těch přestupů: Nešel bys raději s Drahem do Španělska?
Bylo by to krásné, ale já stojím nohama pevně na zemi. Jsme kamarádi a tak jsem velmi rád, že Draho má angažmá ve Španělsku a věřím, že se mu bude dařit a dotáhne to daleko. Přeji mu to.

Gabo, ty máš s českou ligou velké zkušenosti, změnila se nějak od roku 2010, kdy jsi do ní přišel poprvé, do Benaga?
Podle mého je česká liga nejlepší v zemích V4. Proti slovenské je úplně jinde; ať už kvalitou, medializací, profesionalizací, propagací svazem, financemi… Navíc nejznámější klub z Chrudimi má vynikající jméno v Evropě, což zvedá úroveň celé soutěže. A pak jsou tady kluby, které každým rokem nutí Chrudim, aby se musela zlepšovat. Ať už je to Sparta, Teplice, nebo Plzeň. A v neposlední řadě důležité je, že tady působí řada cizinců, kteří rapidně zvedají ligu ještě výš.

Kromě Benaga pamatuješ i slavnou dobu Tanga Brno. Jak na sezónu 2012/2013, kdy jsi jeho dres oblékal, vzpomínáš?
Já mám na tehdejší dobu jen dobré vzpomínky, ať už na Benago, nebo Tango. Co se týká Tanga, tam jsme odehráli vynikající sezónu, kde jsem poznal skvělé hráče, jako byli Seidler, Belej, Kovács, Záruba, Dimo Chadzidis, bratři Havlové, Juninho, Brůna a spol. Vzpomínám i na trenéry a všechny lidi z realizačního týmu a vedení. Prohráli jsme finále proti Chrudimi, která měla v té době nejlepší mužstvo, ve kterém hráli Cacau, Max, Douglas, Dentinho a celá česká repre s bratry Marešovými. To byla fantastická sezóna.

Pojďme ale do Plzně. Kdy začínáte přípravu a už víte, s kterými týmy se utkáte?
Příprava nám začíná 13. července a vím, že máme jet do Polska, kde se utkáme s Rekordem Bielsko-Biala. Také máme hrát proti nějakému německému klubu z Hohensteinu, kde hrají Češi Salák, Belej a spol.

Budeš v Plzni bydlet sám, nebo s některým ze svých spoluhráčů?
Měl bych bydlet s Kozárem a Seidlerem a měli bychom mít mezonetový byt.

Tvým novým trenérem bude Marek Kopecký, jaké to bude hrát pod trenérem, kterého jsi potkával i jako protihráče?
Pro mě je Marek Kopecký legenda českého futsalu. Před pár lety, když jsem byl vážně zraněný, mě velmi inspiroval a také jsem mu za to poděkoval. Věřím, že se pod jeho vedením naučím nové věci a budu přínosem pro plzeňský klub.

Další aktuality

Radim Záruba: Věřím, že Slavia může všechny překvapit
Radim Záruba: Věřím, že Slavia může všechny překvapit 07.08.2020

Radim Záruba zahájil na soustředění v Perštejně přípravu na svoji další sezonu se Slavii. V Edenu došlo k několika změnám a červenobílí se zatím v úvahách o nejvyšších příčkách tabulky příliš neobjevují. „Můžeme všechny překvapit stejně jako před třemi lety, kdy jsme se dostali až do finále,“ říká k tomu český reprezentant.

Kluby by také měly investovat do sebeprezentace, myslí si Michal Pavlík
Kluby by také měly investovat do sebeprezentace, myslí si Michal Pavlík 03.08.2020

Nová sezóna klepe na dveře a futsalový kolotoč se opět naplno rozjíždí. To znamená návrat do plné polní i pro důležitého člena zákulisí českého futsalu, PR manažera SFČR Michala Pavlíka. Na své pozici stíhá informovat o dění v nejvyšší futsalové lize, ve druhých ligách, v české reprezentaci, a také se podílí na organizaci veškerých futsalových akcí. A jelikož Michal nemůže udělat rozhovor sám se sebou, připravil si pro něj otázky PR manažer klubu SK Interobal Plzeň Martin Spörl.

Radek Lobo: O start ligy nemám obavy
Radek Lobo: O start ligy nemám obavy 01.08.2020

Ačkoliv se to nezdá, tak za necelých šest týdnů by se měla rozběhnout VARTA futsal liga. Nejen české nejvyšší futsalová soutěž se potýká s celou řadou nevyřešených otázek vzhledem k bezprecedentní globální situaci.