Futsalový reprezentant České republiky a kapitán Svarog FC se tak nyní s futsalem loučí.

Odchod Davida je pochopitelně velká ztráta pro náš klub i pro celý český futsal.

Michail Žák, prezident Svarog FC: "Pro Svarog je to velká ztráta. Odchází nám kapitán týmu. Hráč, který je několik sezón po sobě nejlepším střelcem Svarogu. David je velká osobnost, hráč z Teplic, prakticky odchovanec Balticflory. Já osobně jsem z toho samozřejmě smutný. Ztratili jsme bombarďáka, ostrostřelce a kapitána. Na druhou stranu mu samozřejmě přeji mnoho štěstí a úspěchů ve fotbale, protože určitě je víc fotbalový, než futsalový. Od malička je srdcem fotbalista, byl to jeho velký sen. Chtěl dokázat, že ve fotbale ještě neřekl poslední slovo. Blahopřeji mu. Je to kluk, který si jde za svým cílem. Když něco chce, tak to dokáže. Ve 25 letech dokázal bez zkušenosti z velkých fotbalových klubů prakticky nemožné. Udržel se v áčku FK Teplice a dostal smlouvu, prostě klobouk dolů. Pro mě je to zázrak. Málokdo tohle v jeho věku dokáže. Snad se bude Davidovi dařit i nadále. Třeba ho ještě uvidíme v českých klubech se zvučnějšími jmény nebo možná v zahraničí. Přeji mu hodně štěstí. On sám ví, že u nás ve Svarogu bude mít vždycky dveře otevřené. Pokud by se cokoliv stalo, rádi ho přivítáme zpět."

David Černý: "Děkuji všem, co při mně stáli během mé futsalové kariéry. Přišel čas a možnost se posunout dál. Já se na novou etapu sportovního života moc těším a věřím, že bude co nejdelší. Chtěl bych poděkovat celé “rodině” Svarogu. Byly to krásné roky. Děkuji."

Další aktuality

Turnaj Česko-Slovenského přátelství ovládli Démoni
Turnaj Česko-Slovenského přátelství ovládli Démoni 06.08.2020

První přípravný turnaj nové sezony se uskutečnil první srpnový víkend v Hodoníně. Účastnili se ho prvoligové a druholigové kluby z České republiky, Rakouska a Slovenska.

Plzeňští představili nové dresy pro sezonu 2020/2021
Plzeňští představili nové dresy pro sezonu 2020/2021 05.08.2020

Po dlouhých přípravách a následném focení v centru města Plzně byly fanouškům představeny dresy, ve kterých hráči Interobalu vběhnou do nové sezony. I nadále zůstal klub věrný značce JOMA, která klubu dodala již předchozí sadu dresů, ve kterých hráči nastupovali v sezonách 2018/19 a 2019/20.

Chrudim odstartovala přípravu. I s novými tvářemi
Chrudim odstartovala přípravu. I s novými tvářemi 31.07.2020

Ve stínu koronaviru se postupně rozjíždí nové sportovní sezony, stejně tak ta futsalová. Ve středu 29. července se ve sportovní hale v Heřmanově Městci sešli po pauze svěřenci trenéra Felipe Condeho, aby se nachystali na následující ročník. Ročník, který přinese boj v lize, poháru a po roční přestávce opět i v Lize mistrů.