Futsalový reprezentant České republiky a kapitán Svarog FC se tak nyní s futsalem loučí.

Odchod Davida je pochopitelně velká ztráta pro náš klub i pro celý český futsal.

Michail Žák, prezident Svarog FC: "Pro Svarog je to velká ztráta. Odchází nám kapitán týmu. Hráč, který je několik sezón po sobě nejlepším střelcem Svarogu. David je velká osobnost, hráč z Teplic, prakticky odchovanec Balticflory. Já osobně jsem z toho samozřejmě smutný. Ztratili jsme bombarďáka, ostrostřelce a kapitána. Na druhou stranu mu samozřejmě přeji mnoho štěstí a úspěchů ve fotbale, protože určitě je víc fotbalový, než futsalový. Od malička je srdcem fotbalista, byl to jeho velký sen. Chtěl dokázat, že ve fotbale ještě neřekl poslední slovo. Blahopřeji mu. Je to kluk, který si jde za svým cílem. Když něco chce, tak to dokáže. Ve 25 letech dokázal bez zkušenosti z velkých fotbalových klubů prakticky nemožné. Udržel se v áčku FK Teplice a dostal smlouvu, prostě klobouk dolů. Pro mě je to zázrak. Málokdo tohle v jeho věku dokáže. Snad se bude Davidovi dařit i nadále. Třeba ho ještě uvidíme v českých klubech se zvučnějšími jmény nebo možná v zahraničí. Přeji mu hodně štěstí. On sám ví, že u nás ve Svarogu bude mít vždycky dveře otevřené. Pokud by se cokoliv stalo, rádi ho přivítáme zpět."

David Černý: "Děkuji všem, co při mně stáli během mé futsalové kariéry. Přišel čas a možnost se posunout dál. Já se na novou etapu sportovního života moc těším a věřím, že bude co nejdelší. Chtěl bych poděkovat celé “rodině” Svarogu. Byly to krásné roky. Děkuji."

Další aktuality

Svarog přichází o domácí halu. Bude z ní očkovací centrum
Svarog přichází o domácí halu. Bude z ní očkovací centrum 23.03.2021

Teplickému týmu se komplikuje vrchol sezony. Od dnešního dne přichází Svarog o domácí zázemí teplické sportovní haly. Ta nepůjde nadále využívat k žádnému sportu z důvodu změny účelu na očkovací centrum.

Velký návrat. Novým trenérem Slavie se stal David Frič
Velký návrat. Novým trenérem Slavie se stal David Frič 04.03.2021

Novým trenérem Slavie se po odvolání Davida Filingera stal zkušený bývalý hráč reprezentace a trenér několika klubů David Frič. Po odjezdu všech reprezentantů, kteří oblékají dres našeho klubu, v rámci kvalifikace Mistrovství Evropy, byl představen zbytku týmu, a vedl již včerejší trénink. Vítáme Davida Friče v klubu a přejeme mnoho úspěchů!

Démoni Česká Lípa hlásí dvě nové posily
Démoni Česká Lípa hlásí dvě nové posily 28.01.2021

Přestupové okno využívají i Démoni a v klubu byli přivítáni dva noví hráči.