Michal Seidler, který se Plzni upsal do roku 2023, posílí Interobal od nové sezony. Ovšem myšlenka o jeho příchodu na západ Čech vznikla v hlavách strůjců této přestupové bomby již dříve. „Abych řekl pravdu, tak s Plzní jsem byl v kontaktu už když jsem hrál ještě v Polsku. Byli jsme na Grand Prix v Brazílii, kde i byli i pánové Lobo a Heinlein. Už tam jsme se bavili o mém přesunu do Plzně, ale tehdy to ještě nevyšlo,“ sdělila historii svého spojení s Plzní nová akvizice.

Třicetiletý rodák ze slezského Bílovce má za sebou bohatou tuzemskou i zahraniční kariéru. Dokázal získat ligový titul v České republice, na Slovensku, v Polsku i v Maďarsku, což je unikátní sbírka. Na svém kontě má také několik individuálních ocenění, mezi nimiž se vyjímá titul Futsalista roku, kterou tento zkušený hráč opanoval hned šestkrát za posledních sedm let. Jak ovšem vnímá své nové angažmá v západočeské metropoli? „Očekávám, že budeme hrát o ty nejvyšší příčky. Vím od kluků a od všech, co se okolo plzeňského klubu pohybují, že je v Plzni skvělé zázemí se vším všudy. Klub jde cestou českých a slovenských hráčů, což já vidím jako velké plus!,“ sděluje Michal Sidler svůj pohled na západočeský klub.

V reprezentačním dresu má aktuálně Michal Seidler odehráno 122 zápasů, ve kterých vstřelil úctyhodných 97 branek. Aktuálně je tedy z aktivních futsalistů nejlepším reprezentačním střelcem. Právě v dresu národního týmu se pravidelně potkává s hráči Interobalu, se kterými si velmi dobře rozumí ne jen na palubovce. „Plzeň má již tři roky velmi silný tým poskládaný především na českých reprezentantech. Kluky jako Michala Holého, Tomáše Vnuka, Michala Kováce, Lukáše Rešetára nebo Petera Kozára znám již velmi dlouho a vím, jakou mají sílu. Tu ukázali i v této nedohrané sezoně, ve které si vedli velmi dobře. V týmu jsou také velmi dobří mladí kluci, kteří budou za pár let oporami,“ nahlíží na kvalitu a skladbu svého nového týmu.

A jak se „Jumbo,“ jak se třicetiletému střelci přezdívá, těší, až oblékne modrobílý plzeňský dres s číslem 41? „Myslím si, že už se na nový ročník těším ne jen já. Ta situace, která nastala, není pro sportovce ideální. Samozřejmě se těším, až se ukážu fanouškům v Plzni a doufám, že budou chodit a hlasitě nás podporovat!“

S posílením o Michala Seidlera je velmi spokojený trenér Marek Kopecký. „Jsem velmi rád, že Radek Lobo dotáhl tenhle přestup do konce a Michal k nám přichází. Já si Michala velice vážím jako hráče i jako člověka. Známe se dlouhou dobu, působil jsem s ním ještě jako hráč, takže vím, o jakého hráče se jedná jak kvalitou, tak charakterově. Moc se těším na spolupráci s ním a věřím, že Michal nám pomůže dosáhnout těch cílů, které budeme v příští sezoně mít, což bude hra o ty nejvyšší příčky. Věřím, že Michal je hráč, který ještě zkvalitní náš tým a bude jeho oporou,“ nechal se slyšet trenér druhého celku uplynulé sezony.

Další aktuality

Záruba si zahraje Ligu mistrů za Lučenec
Záruba si zahraje Ligu mistrů za Lučenec 19.11.2020

S ohledem na to, že futsalová 1. liga se v České republice díky koronavirovým opatřením nehraje, vypomůže Radim Záruba slovenskému klubu Mimel Lučenec v Lize mistrů.

Trenér Conde o situaci: Je to velká komplikace. Máme zkušený tým, musíme to zvládnout
Trenér Conde o situaci: Je to velká komplikace. Máme zkušený tým, musíme to zvládnout 13.10.2020

Všechny sporty vyhlásily nucenou přestávku. Prozatím je její trvání naplánováno na čtrnáct dní, málo kdo ale věří, že se po dvou týdnech vše vrátí do normálu. Navíc v případě sportů v uzavřených halách. Brazilský trenér Felipe Conde tak musí vymyslet plán, kterým během této přestávky udrží své hráče ve formě.

Svarog doplní pivot z Brazílie Keko
Svarog doplní pivot z Brazílie Keko 22.09.2020

K teplickému týmu se přidala nová posila z Brazílie.