Tvá druhá ligová sezóna byla předčasně ukončena, jaká byla pro Tarika Lukšiju?
"Já sezónu hodnotím kladně, umístili jsme se na šestém místě hned za profi kluby, což byl náš cíl pro tento ročník ligy. Škoda že jsme ,,neukradli" nějaký ten bod soupeřům z top 5, i když k tomu v nějakých zápasech nebylo daleko. Myslím si že v příštích sezónách to zvládneme. Kdyby se mohlo dohrát play-off, tak si myslím že by to bylo zajímavé. Z mé stránky to byla taková nemastná neslaná sezóna, chtělo by to víc kanadských bodů. Hlavu ale nevěším, hlavně aby byly dobré výkony a ty body dojdou samy."

Během sezóny jsi zvládal odehrát utkání za juniorskou U-19 a ligové zápasy za A-mužstvo, kde vidíš největší rozdíly mezi těmito soutěžemi?
"Myslím si že se to moc srovnávat nedá. Ligový futsal je rychlejší, taktičtější, více soubojový a mnoho dalšího. Česká liga je jedna z nejsilnějších lig v Evropě, už to vypovídá o tom, že mezi Juniorskou ligou a Varta futsal ligou je velmi velký rozdíl, ale musím říct že některé duely dosahují kvalit Varta futsal ligy."

V příštím ročníku máš stále ještě možnost hrát utkání v Juniorské lize, která ze soutěží u tebe dostane přednost?
"Příští sezóna je moje poslední v Juniorské lize, takže moje velké přání je abychom udělali titul, což nebude určitě jednoduché. Obě soutěže budou mít pro mě stejnou cenu a budu do obou soutěží dávat maximum. S U19 budeme chtít urvat titul a s A mužstvem si myslím že budeme bojovat o horní patra tabulky." 

Každý sportovec má své cíle, jaké jsou ty tvé futsalové?
"Ano přesně tak, každý sportovec má sen. U mě je to sen za snem, cíl za cílem ,,step by step". Nejprve bych se časem chtěl dostat do profesionálního týmu v Česku, potom bych si chtěl popřípadě vyzkoušet zahraničí. Zatím se ale nikam nehrnu, mám se tu v Helasu dobře a potom se uvidí, zatím je to ve hvězdách. Mým největším snem je ale, usadit se v A týmu reprezentace Bosny a Hercegoviny a postoupit s ní na velký turnaj, Euro nebo Mistrovství světa."

Další aktuality

Ladislav Hansl: Doufám, že se od prvních zápasů odrazíme
Ladislav Hansl: Doufám, že se od prvních zápasů odrazíme 30.09.2020

Žabinští Vlci vzdorovali v Edenu Slavii poločas. Ve druhé půli Slavia přidala, a nakonec porazila moravský celek 7:1. Kapitán Vlků Ladislav Hansl sympaticky zhodnotil výkon brněnského týmu a samotný začátek soutěže. „Byl to ostrý start, důležitější budou zápasy s týmy z druhé poloviny tabulky,“ říká dvaatřicetiletý futsalista.

Slávista Filip Hruška: Vážím si každé minuty na hřišti
Slávista Filip Hruška: Vážím si každé minuty na hřišti 21.09.2020

V únoru 2020 se stal nejlepším střelcem Final Four kategorie U19 a získal s ostatními spoluhráči zlaté medaile. Během letní přípravy si pak vybojoval místo v nabitém kádru trenéra Davida Filingera. Za každou šanci Filip Hruška vděčný a je to vidět, po premiérové trefě do sítě Mělníka přidal nadějný slávistický střelec hned dvě v druhém kole proti Českým Budějovicím.

Štefan Beránek: Futsal mě neskutečně baví
Štefan Beránek: Futsal mě neskutečně baví 18.09.2020

Dynamo PCO České Budějovice má za sebou ostrý start do nového ročníku 1. FUTSAL ligy. Po překvapivě těsné prohře 1:2 v Chrudimi následoval těžký direkt v domácí hale a deset branek od Slavie. Brankář Štefan Beránek si na nedostatek práce v obou zápasech nemohl stěžovat.