Tvá druhá ligová sezóna byla předčasně ukončena, jaká byla pro Tarika Lukšiju?
"Já sezónu hodnotím kladně, umístili jsme se na šestém místě hned za profi kluby, což byl náš cíl pro tento ročník ligy. Škoda že jsme ,,neukradli" nějaký ten bod soupeřům z top 5, i když k tomu v nějakých zápasech nebylo daleko. Myslím si že v příštích sezónách to zvládneme. Kdyby se mohlo dohrát play-off, tak si myslím že by to bylo zajímavé. Z mé stránky to byla taková nemastná neslaná sezóna, chtělo by to víc kanadských bodů. Hlavu ale nevěším, hlavně aby byly dobré výkony a ty body dojdou samy."

Během sezóny jsi zvládal odehrát utkání za juniorskou U-19 a ligové zápasy za A-mužstvo, kde vidíš největší rozdíly mezi těmito soutěžemi?
"Myslím si že se to moc srovnávat nedá. Ligový futsal je rychlejší, taktičtější, více soubojový a mnoho dalšího. Česká liga je jedna z nejsilnějších lig v Evropě, už to vypovídá o tom, že mezi Juniorskou ligou a Varta futsal ligou je velmi velký rozdíl, ale musím říct že některé duely dosahují kvalit Varta futsal ligy."

V příštím ročníku máš stále ještě možnost hrát utkání v Juniorské lize, která ze soutěží u tebe dostane přednost?
"Příští sezóna je moje poslední v Juniorské lize, takže moje velké přání je abychom udělali titul, což nebude určitě jednoduché. Obě soutěže budou mít pro mě stejnou cenu a budu do obou soutěží dávat maximum. S U19 budeme chtít urvat titul a s A mužstvem si myslím že budeme bojovat o horní patra tabulky." 

Každý sportovec má své cíle, jaké jsou ty tvé futsalové?
"Ano přesně tak, každý sportovec má sen. U mě je to sen za snem, cíl za cílem ,,step by step". Nejprve bych se časem chtěl dostat do profesionálního týmu v Česku, potom bych si chtěl popřípadě vyzkoušet zahraničí. Zatím se ale nikam nehrnu, mám se tu v Helasu dobře a potom se uvidí, zatím je to ve hvězdách. Mým největším snem je ale, usadit se v A týmu reprezentace Bosny a Hercegoviny a postoupit s ní na velký turnaj, Euro nebo Mistrovství světa."

Další aktuality

Aleš Benek: Condeho přednášky byly hodně inspirativní
Aleš Benek: Condeho přednášky byly hodně inspirativní 09.07.2020

Jedním z účastníků nedávného trenérského kurzu byl také hrající trenér FTZS Liberec Aleš Benek. Jaké dojmy a zkušenosti si z něj odnesl? Co ho na trénování láká už v tak mladém věku? Jak strávil vynucenou pauzu? To všechno se dozvíte v našem rozhovoru.

Filip Nešněra: Jsem perfekcionista a z každé chyby se snažím co nejvíce poučit
Filip Nešněra: Jsem perfekcionista a z každé chyby se snažím co nejvíce poučit 08.07.2020

Čtvrtým rozhodčím, kterého jsme vyzpovídali v rámci seriálu rozhovorů, byl Filip Nešněra. První zkušenost s mezinárodním futsalem nyní třiatřicetiletý sudí získal hned z brazilského turnaje Grand Prix. „Velkým zážitkem bylo potkat se na jednom hřišti s Falcaem,“ řekl Nešněra.

Radim Čep: Být rozhodčím je jeden velký kurz asertivity a komunikace
Radim Čep: Být rozhodčím je jeden velký kurz asertivity a komunikace 02.07.2020

Dalším rozhodčím, kterého jsme vyzpovídali, je Radim Čep, který pracuje jako IT specialista. V rozhovoru se dozvíte, jaké bylo pískat mistrovství Evropy neslyšících, nebo jak udržet pevně pod kontrolou emočně vypjatý zápas.