Čtyřiadvacetiletý futsalista si splnil klukovský sen. „Můj sen byl zahrát si první fotbalovou ligu. To se teď povedlo. V tuhle chvíli zkusím všechny síly vložit do fotbalu, pokusím se poprat o šanci a uvidíme, jestli se to povede. Ve futsale je teď stejně pauza. Doufám, že než začne futsalová sezona, tak už bude jasno,“ řekl po sobotní premiéře David Černý.

Do hry ligové dohrávky 23. kola mezi Teplicemi a Libercem (2:0) se dostal jako náhradník, když v 76. minutě vystřídal Radostu. „Nyní nastupuji na pozici krajního záložníka. Ale samozřejmě se dokážu přizpůsobit i jiným pozicím,“ prozradil futsalový střelec a ke své premiéře uvedl: „Nastoupil jsem za stavu 2:0 bylo mi jasné, že bude šance chodit do otevřené obrany. Takže jsem byl pořád připravený, že se do nějakého brejku dostaneme a zužitkujeme ho. To se bohužel nepovedlo.“

Jedinou kaňku na premiéře Davida Černého ve Fortuna lize byly prázdné tribuny. „Nějak sem si to nepřipouštěl. Soustředil jsem se sám na sebe, abych byl dobře připravený,“ usmíval se debutant.

Další aktuality

Turnaj Česko-Slovenského přátelství ovládli Démoni
Turnaj Česko-Slovenského přátelství ovládli Démoni 06.08.2020

První přípravný turnaj nové sezony se uskutečnil první srpnový víkend v Hodoníně. Účastnili se ho prvoligové a druholigové kluby z České republiky, Rakouska a Slovenska.

Plzeňští představili nové dresy pro sezonu 2020/2021
Plzeňští představili nové dresy pro sezonu 2020/2021 05.08.2020

Po dlouhých přípravách a následném focení v centru města Plzně byly fanouškům představeny dresy, ve kterých hráči Interobalu vběhnou do nové sezony. I nadále zůstal klub věrný značce JOMA, která klubu dodala již předchozí sadu dresů, ve kterých hráči nastupovali v sezonách 2018/19 a 2019/20.

Chrudim odstartovala přípravu. I s novými tvářemi
Chrudim odstartovala přípravu. I s novými tvářemi 31.07.2020

Ve stínu koronaviru se postupně rozjíždí nové sportovní sezony, stejně tak ta futsalová. Ve středu 29. července se ve sportovní hale v Heřmanově Městci sešli po pauze svěřenci trenéra Felipe Condeho, aby se nachystali na následující ročník. Ročník, který přinese boj v lize, poháru a po roční přestávce opět i v Lize mistrů.