Devětatřicetiletý Eloy Alonso má trenérské zkušenosti ze druhé španělské ligy a první francouzské a kyperské ligy. 
Další informace se dozvíte z následujícího rozhovoru.

Jaké jsou vaše první dojmy z uzavření spolupráce s klubem Svarog FC? 
Jsem velmi rád, že jsem se dohodl se Svarogem. Česká republika bude moje třetí trenérská zkušenost po Španělsku, Francii a Kypru. Byly to skvělé roky a nyní doufám, že příští sezona v Teplicích bude pro všechny také velmi dobrá. Projekt Svarogu je skvělý, v posledních letech tým hodně rostl, takže doufám, že mu pomohu dosáhnout jeho cílů.

Jak se na práci v českém klubu těšíte? 
Těším se opravdu moc. Chci už zahájit trénink, nastartovat sezonu, setkat se s hráči apod. Už na všem začínám pracovat a na sezonu se připravuji.

Nový trenér Svarogu Eloy Alonso se do Česka těšíJak je vám blízká Česká republika obecně? Byl jste tu už někdy? 
Českou republiku neznám, nikdy jsem tam nebyl. Mám ale o této zemi a lidech velmi dobré reference. Moji přátelé to v Česku znají a mluví o něm velmi dobře.

V týmu Svarogu je mix národností. Myslíte si, že tým takhle může dobře fungovat? Nebude problém jazyková bariéra?
Myslím si, že to není žádný problém, naopak. Je to dobré, protože to obohacuje klub i hráče. Jsem profesionálním hráčem po mnoho let a skvělé kluby mají vždy mnoho národností. Když všichni lidé, kteří tvoří tým, spolupracují, všichni společně rostou. Nemyslím si, že jazyk je problém. Trénoval jsem ve Francii a na Kypru a nikdy jsem neměl s komunikací se svými hráči problém.

Myslíte si, že bude velký rozdíl trénovat český tým oproti španělskému?
Ne. Myslím si, že je to nová výzva. Jak jsem již řekl, Česká republika bude třetí zemí, ve které budu trénovat, a myslím si, že dobrý trenér se musí vždy přizpůsobit, klíčem je flexibilita trenéra. Přizpůsobení se zemi, kultuře, týmu, hráčům, mentalitě atd. Proto si myslím, že je to velká výzva a už chci opravdu začít.

Mohl byste srovnat španělský futsal s tím českým? V čem si myslíte, že bude největší rozdíl?
Španělsko je „kolébkou“ futsalu. Španělský futsal byl vždy odkazem, příkladem taktiky a moderního futsalu. Já přenesu svou myšlenku futsalu na Svarog. Díky rozhovorům, které jsem vedl s prezidentem klubu Michailem Žákem, si myslím, že máme stejný názor. Chce udělat krok vpřed a chce, aby Svarog praktikoval tento typ hry. Od prvního okamžiku jsme si dobře rozuměli.

Zhlédl jste už nějaké zápasy české ligy a Svarogu například z loňského play off? Co na úroveň naší ligy říkáte?
Ano, viděl jsem zápasy Svarogu z této sezóny i z minulého roku. V posledních dnech jsem sledoval i další zápasy. Myslím si, že liga v České republice má skvělou úroveň, existuje zde pět velmi silných týmů a celkově futsal v posledních letech v Česku hodně vzrostl. Hraje zde mnoho skvělých hráčů, což je důležité pro celý český futsal a je to dobré pro národní tým, protože to pomáhá zvýšit úroveň.

Co považujete za největší úspěch vaší trenérské kariéry?
Chtěl bych, abychom já i moji hráči byli ambiciózní a věřili, že největší úspěch naší kariéry teprve přijde. Hlad po vítězství je to, co se snažím předat svým hráčům.

Jak byste popsal sebe jako trenéra? 
Popsal bych se jako trenéra, který má rád moderní futsal. Nechci čekat a nechat míč druhému týmu. Chci, aby se týmy ujaly iniciativy. Můj tým musí mít „identitu“ a vysokou intenzitu. Myslím si, že úsilí je nedocenitelné a všichni hráči musí pracovat pro dobro týmu. Skupina musí vítězit nad individualismem.

Další aktuality

Trenér Démonů Kruliš: Slavík mě charakterově zklamal
Trenér Démonů Kruliš: Slavík mě charakterově zklamal 11.08.2020

Futsalisté Démonů České Lípy se připravují na start nové sezony VARTA futsal ligy. Na začátku letní přípravy ke spokojenosti trenéra Karla Kruliše vyhráli turnaj v Hodoníně.

Jan Kliner: Rozhodovat na mistrovství Evropy neslyšících byla obrovská životní zkušenost
Jan Kliner: Rozhodovat na mistrovství Evropy neslyšících byla obrovská životní zkušenost 10.08.2020

Dalším rozhodčím, kterého jsme vyzpovídali v rámci seriálu rozhovorů je Jan Kliner. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, jaké byly jeho začátky u futsalu, jak se popasoval s nepříznivými okolnostmi v utkání, kdy společně pískal se zkušenějším kolegou, nebo co bylo pro rodáka z Vysočiny prozatímním vrcholem kariéry.

Radim Záruba: Věřím, že Slavia může všechny překvapit
Radim Záruba: Věřím, že Slavia může všechny překvapit 07.08.2020

Radim Záruba zahájil na soustředění v Perštejně přípravu na svoji další sezonu se Slavii. V Edenu došlo k několika změnám a červenobílí se zatím v úvahách o nejvyšších příčkách tabulky příliš neobjevují. „Můžeme všechny překvapit stejně jako před třemi lety, kdy jsme se dostali až do finále,“ říká k tomu český reprezentant.