Jaké to jsou pocity, že se vracíte zpět k A-týmu v roli hlavního trenéra?
Mám pocit, že budeme budovat nový tým, takže vše bude záležet na hráčích, na jejich přístupu k tréninkovým jednotkám, k mužstvu, ke klubu, k vedení, atd. Já mohu dát směr, na palubovce je to už pak na nich.

Momentálně je tu stále možnost, že Nejzbach bude i v příští sezóně bojovat ve VARTA futsal lize, jak vnímáte tu nejistotu?
Nevnímám ji, jelikož jsme sestoupili do druhé ligy, tak i s hráči mluvíme a připravujeme je na to. Chceme nastávající tým připravit na další sezónu co nejlépe, ať už to bude na jakékoliv soutěžní úrovni. Je více než jisté, že se nebudeme hned od začátku moci srovnávat ze zkušenými ligovými týmy (ať z VARTA futsal ligy nebo 2. ligy), ale věřím tomu, že se omlazené mužstvo bude chtít učit a poznávat futsal ze všech stran, abychom byli konkurence schopni co nejdříve.

Máte vyhlídnuté už nějaké posily, nebo čekáte na rozhodnutí v jaké soutěži bude Nejzbach nastupovat?
Jak již bylo výše uvedeno, nečekáme na nic, a s hráči o tom mluvíme. Řada z těch zkušených a služebně starších končí svoji futsalovou kariéru, další z určitých důvodů v Nejzbachu. Na posily zatím nemyslíme, máme šikovnou mládežnickou základnu, tak toho chceme využít, a zapojit je tréninkového procesu.

Máte už vybrané asistenty, se kterými budete v příští sezóně spolupracovat?
Mám určitá jména v hlavě, ale nejdříve chci s nimi mluvit osobně, a jestliže si "plácnem", tak to můžeme potom zveřejnit.

Je v plánu letní přípravu zahájit dříve, když loňská sezóna skončila předčasně?
Chtěli bychom alespoň jednou týdně být na naší nové palubovce. Sezónu jako takovou začneme oficiálně začátkem srpna. Samozřejmě jestli se neposune začátek soutěže.

Další aktuality

Martin Brychta: Návrat po zranění v gólovém stylu
Martin Brychta: Návrat po zranění v gólovém stylu 25.05.2020

Pro Martina Brychtu byla letošní nedokončená sezona časem návratu po roční pauze způsobené zraněním kolene. Chtěl se především zapracovat do sestavy a vrátit do bývalé formy. Nakonec nastřílel nejvíc branek v kariéře. Stejně jako ostatní se už nemůže dočkat, až se futsalový svět zase rozeběhne a potká se svými spoluhráči znovu na palubovce.

Osm otázek pro redaktory Onlajnů: Klíčová je správná čeština, tvrdí Dejnožka
Osm otázek pro redaktory Onlajnů: Klíčová je správná čeština, tvrdí Dejnožka 21.05.2020

Petr Dejnožka zastřešuje futsalové redaktory VARTA futsal ligy. Nejčastěji ho můžete vidět na domácích zápasech Chrudimi, odkud pochází. Onlajny píše také pro fotbal a hokej. Tady je rozhovor s Petrem v rámci našeho seriálu.

Nový trenér Svarogu Eloy Alonso se do Česka těší
Nový trenér Svarogu Eloy Alonso se do Česka těší 19.05.2020

Ve Svarogu přivítali nového trenéra! Do sezony 2020/2021 povede tým Španěl Eloy Alonso.