Jaké to jsou pocity, že se vracíte zpět k A-týmu v roli hlavního trenéra?
Mám pocit, že budeme budovat nový tým, takže vše bude záležet na hráčích, na jejich přístupu k tréninkovým jednotkám, k mužstvu, ke klubu, k vedení, atd. Já mohu dát směr, na palubovce je to už pak na nich.

Momentálně je tu stále možnost, že Nejzbach bude i v příští sezóně bojovat ve VARTA futsal lize, jak vnímáte tu nejistotu?
Nevnímám ji, jelikož jsme sestoupili do druhé ligy, tak i s hráči mluvíme a připravujeme je na to. Chceme nastávající tým připravit na další sezónu co nejlépe, ať už to bude na jakékoliv soutěžní úrovni. Je více než jisté, že se nebudeme hned od začátku moci srovnávat ze zkušenými ligovými týmy (ať z VARTA futsal ligy nebo 2. ligy), ale věřím tomu, že se omlazené mužstvo bude chtít učit a poznávat futsal ze všech stran, abychom byli konkurence schopni co nejdříve.

Máte vyhlídnuté už nějaké posily, nebo čekáte na rozhodnutí v jaké soutěži bude Nejzbach nastupovat?
Jak již bylo výše uvedeno, nečekáme na nic, a s hráči o tom mluvíme. Řada z těch zkušených a služebně starších končí svoji futsalovou kariéru, další z určitých důvodů v Nejzbachu. Na posily zatím nemyslíme, máme šikovnou mládežnickou základnu, tak toho chceme využít, a zapojit je tréninkového procesu.

Máte už vybrané asistenty, se kterými budete v příští sezóně spolupracovat?
Mám určitá jména v hlavě, ale nejdříve chci s nimi mluvit osobně, a jestliže si "plácnem", tak to můžeme potom zveřejnit.

Je v plánu letní přípravu zahájit dříve, když loňská sezóna skončila předčasně?
Chtěli bychom alespoň jednou týdně být na naší nové palubovce. Sezónu jako takovou začneme oficiálně začátkem srpna. Samozřejmě jestli se neposune začátek soutěže.

Další aktuality

Tomáš Galia: Musíme jít nahoru krok za krokem
Tomáš Galia: Musíme jít nahoru krok za krokem 15.11.2022

Trenér Helasu Tomáš Galia si po zápase se Slavií pochvaloval kvalitu zápasu a remízu označil za adekvátní výsledek. Z probíhající sezony ho nejvíc mrzí domácí ztráta s Olomoucí. Je si také vědom toho, že pro boj o první pětku bude jeho tým potřebovat bodovat i na palubovkách soupeřů.

Felipe Conde se ohlédl za Ligou mistrů: K postupu nás dovedla týmová práce
Felipe Conde se ohlédl za Ligou mistrů: K postupu nás dovedla týmová práce 09.11.2022

Mistrovská Chrudim postoupila v UEFA Futsal Champions League do Elite round z velice náročné skupiny v Makedonii a může se připravovat na elitní fázi. Co všechno výkony na turnaji ukázaly trenéru Felipe Condemu? Brazilský kouč se nám také svěřil s pohledem na stávající úroveň 1. Futsal ligy.

Vnuk po zranění: V lednu se chci vrátit zpět na palubovku
Vnuk po zranění: V lednu se chci vrátit zpět na palubovku 02.11.2022

Poslední branku vstřelil v polovině ledna. Od té doby své střelecké statistiky vinou zranění kolene rozšiřovat nemohl. Návrat Tomáše Vnuka na palubovky se ale blíží. Český reprezentant má za sebou náročnou rekonvalescenci a vrací se pomalu do tréninkového procesu.