Jaké to jsou pocity, že se vracíte zpět k A-týmu v roli hlavního trenéra?
Mám pocit, že budeme budovat nový tým, takže vše bude záležet na hráčích, na jejich přístupu k tréninkovým jednotkám, k mužstvu, ke klubu, k vedení, atd. Já mohu dát směr, na palubovce je to už pak na nich.

Momentálně je tu stále možnost, že Nejzbach bude i v příští sezóně bojovat ve VARTA futsal lize, jak vnímáte tu nejistotu?
Nevnímám ji, jelikož jsme sestoupili do druhé ligy, tak i s hráči mluvíme a připravujeme je na to. Chceme nastávající tým připravit na další sezónu co nejlépe, ať už to bude na jakékoliv soutěžní úrovni. Je více než jisté, že se nebudeme hned od začátku moci srovnávat ze zkušenými ligovými týmy (ať z VARTA futsal ligy nebo 2. ligy), ale věřím tomu, že se omlazené mužstvo bude chtít učit a poznávat futsal ze všech stran, abychom byli konkurence schopni co nejdříve.

Máte vyhlídnuté už nějaké posily, nebo čekáte na rozhodnutí v jaké soutěži bude Nejzbach nastupovat?
Jak již bylo výše uvedeno, nečekáme na nic, a s hráči o tom mluvíme. Řada z těch zkušených a služebně starších končí svoji futsalovou kariéru, další z určitých důvodů v Nejzbachu. Na posily zatím nemyslíme, máme šikovnou mládežnickou základnu, tak toho chceme využít, a zapojit je tréninkového procesu.

Máte už vybrané asistenty, se kterými budete v příští sezóně spolupracovat?
Mám určitá jména v hlavě, ale nejdříve chci s nimi mluvit osobně, a jestliže si "plácnem", tak to můžeme potom zveřejnit.

Je v plánu letní přípravu zahájit dříve, když loňská sezóna skončila předčasně?
Chtěli bychom alespoň jednou týdně být na naší nové palubovce. Sezónu jako takovou začneme oficiálně začátkem srpna. Samozřejmě jestli se neposune začátek soutěže.

Další aktuality

Štefan Beránek: Futsal mě neskutečně baví
Štefan Beránek: Futsal mě neskutečně baví 18.09.2020

Dynamo PCO České Budějovice má za sebou ostrý start do nového ročníku 1. FUTSAL ligy. Po překvapivě těsné prohře 1:2 v Chrudimi následoval těžký direkt v domácí hale a deset branek od Slavie. Brankář Štefan Beránek si na nedostatek práce v obou zápasech nemohl stěžovat.

Michal Seidler: Letní příprava byla krutá
Michal Seidler: Letní příprava byla krutá 02.09.2020

Šestinásobný nejlepší futsalista roku Michal Seidler se stal nejzvučnější posilou Interobalu. Český reprezentant nám přiblížil, jakou mají za sebou v Plzni letní přípravu a koho považují za své největší konkurenty v nadcházející sezoně.

Slavia musí mít jen ty nejvyšší ambice, uvědomuje si Homola
Slavia musí mít jen ty nejvyšší ambice, uvědomuje si Homola 01.09.2020

Také v této sezoně bude nosit kapitánskou pásku služebně nejstarší slávistický futsalista Jan Homola. V červenobílém dresu začíná svoji sedmou sezonu. Navíc druhým rokem povede jako trenér oba juniorské týmy. Cíle má před sebou jednoznačné. Chce tři medaile.