Když to nešlo na hřišti, tak se soutěž „dohrála“ alespoň virtuálně. Na FB profilu VARTA futsal ligy se nejprve odehrála poslední dvě kola základní části a následovalo play off.

V každém utkání mohli fanoušci pomocí emotikonů střílet góly za svůj tým a pomoci mu k vítězství. Helas se postupně prodral ve vyřazovací části přes obě pražská "S" až do finálové série proti Démonům z České Lípy. Utkání byla velice vyrovnaná, ale z virtuálního poháru se nakonec může radovat brněnský tým.

Helas se tedy stal vítězem Virtuální VARTA futsal ligy. To se nestává každý den a kdoví, zda se vůbec některý tým bude moci tímto titulem ještě někdy honosit. Proto jsme krátce na toto téma vyzpovídali kapitána Davida Cupáka a trenéra Tomáše Galiu.

Dosáhli jste s Helasem titulu mistr Virtuální VARTA futsal ligy. Co pro vás tato trofej znamená?
TG:
Jedná se o můj první seniorský futsalový titul, ale vzhledem k tomu, že se nerozhodovalo na palubovkách, beru vítězství s nadhledem a notnou dávkou humoru. Emoce, které se objevují ve vyřazovácí části na hřišti se bohužel nedají ničím nahradit, ale i tak se jednalo o příjemné zpestření nešťastného závěru sezony.
DC: Abych byl upřímný, tak nijak velký význam tomuto ocenění nepřikládám, jedná se spíš o takové zpestření v době nouzového stavu a karantény. Na druhou stranu, každá trofej se počítá a alespoň většina kluků mužou říct, že jsou mistři České republiky ve futsale.

Jak vypadaly oslavy tohoto titulu?
TG:
Vzhledem k panujícím omezením se oslava odkládá na neurčito, ale věřím, že nás prezident klubu na každoroční "ukončené" řádně odmění a pošle na stůl nějakou dobrotu.
DC: Jelikož je doba karantény a zákazu pořádání akcí, tak jsme se v týmu domluvili, že titul a ukončení sezony oslavíme, jak jen to stav umožní.

Co chcete vzkázat fanouškům?
TG:
Mám jedno přání a tím je dostat na tribuny stejný počet díváků, který nás v průběhu VFL podporoval. Moc bych si přál, aby svoji virtuální podporu vyjádřili i svou přítomností na domácích utkáních. Každý hlas na tribuně je pro nás všechny tím správným hnacím motorem, který může virtuální vítězství proměnit v realitu. Rád bych za celý klub všem moc poděkoval, neboť podpory, které se nám při hlasování dostalo, ukázalo, že futsalový fanoušek v Brně, má pořád své slovo a patří mezi nejlepší v ČR.
DC: Chtěl bych jim určitě poděkovat, že si našli čas a podpořili nás hlasem v boji o virtuálního Mistra ČR ve futsale. Největší zásluhu na tom má prezident klubu Honza Loup, trenér Tomáš Galia a Vojta Cupák, kteří sehnali asi nejvíc fanoušků, kteří pro nás hlasovali.

Další aktuality

Turnaj Česko-Slovenského přátelství ovládli Démoni
Turnaj Česko-Slovenského přátelství ovládli Démoni 06.08.2020

První přípravný turnaj nové sezony se uskutečnil první srpnový víkend v Hodoníně. Účastnili se ho prvoligové a druholigové kluby z České republiky, Rakouska a Slovenska.

Plzeňští představili nové dresy pro sezonu 2020/2021
Plzeňští představili nové dresy pro sezonu 2020/2021 05.08.2020

Po dlouhých přípravách a následném focení v centru města Plzně byly fanouškům představeny dresy, ve kterých hráči Interobalu vběhnou do nové sezony. I nadále zůstal klub věrný značce JOMA, která klubu dodala již předchozí sadu dresů, ve kterých hráči nastupovali v sezonách 2018/19 a 2019/20.

Chrudim odstartovala přípravu. I s novými tvářemi
Chrudim odstartovala přípravu. I s novými tvářemi 31.07.2020

Ve stínu koronaviru se postupně rozjíždí nové sportovní sezony, stejně tak ta futsalová. Ve středu 29. července se ve sportovní hale v Heřmanově Městci sešli po pauze svěřenci trenéra Felipe Condeho, aby se nachystali na následující ročník. Ročník, který přinese boj v lize, poháru a po roční přestávce opět i v Lize mistrů.