Tomáši, jak tráví čas futsalista v době, kdy se nemůže hrát a téměř ani připravovat?
Asi mluvím za každého hráče. Futsal nám samozřejmě chybí. Máme od trenéra individuální plány a ty dodržujeme. Musíme všichni tuhle těžkou situaci přečkat a připravovat se doma.

Jak pro vás bylo těžké přijmout zprávu, že budete muset po zranění, které jste utrpěl v zápase s Mýtem, na operaci?
Byl jsem z toho smutný, protože upřímně si myslím, že se mi herně dařilo. Cítil jsem se dobře každé střídání na palubovce a nejednou přišlo zranění – operace kolene. Bohužel i takhle nepříjemné situace ke sportu patří a musím to brát tak, jak to bylo.

K futsalu jste se dostal přes vašeho bratra, co vás na tomto sportu tak zaujalo?
Futsal je rychlejší, jste skoro pořád na míči. Upřímně mě moc nebaví běhat bez míče (smích). Ve futsalu se hraje do poslední sekundy, nikdy nevíte, co se může stát.

Do ligy jste nakoukl již v sedmnácti letech, myslíte, že je pro mladého hráče důležité, být již takto brzy konfrontován s dospělým futsalem?
Myslím si, že mi to vážně pomohlo. Čím dříve, tím lépe. Jestli si dobře pamatuji, tak jsem hrál první utkání doma v Plzni proti Třinci. Vzpomínám si, že jsem byl celý rozklepaný, ale po prvním doteku s míčem, to ze mě všechno spadlo a bylo to pryč. (úsměv)

První ligový gól jste vstřelil před dvěma lety v zápase proti Mělníku, navíc šlo o vítěznou trefu, jak na ní vzpomínáte?
Vzpomínám na tuhle branku rád. Nemohli jsme utkání zlomit na naši stranu, měli jsme hromadu šancí a nedařilo se nám vstřelit branku. Najednou z rohu jsem vystřelil na bránu a nějak to tam spadlo. Byl to můj první ligový gól za áčko a hodně přispěl k vítězství.

V posledních dvou ročnících jste se v lize začal prosazovat i střelecky, stává se z vás tedy kanonýr, nebo je vám na palubovce vlastní jiná role?
Kanonýr bych ani neřekl. To, že jsem dal nějaké góly za tuhle sezonu jsem rád, ale myslím si, že kanonýry na kanadské body a góly máme v týmu jiné. (smích)

V Plzni máte možnost hrát s kvalitními spoluhráči a reprezentanty, jak si této příležitosti vážíte?
Je to fantastické. Máme možnost s nimi trénovat každý den. Zlepšovat se vedle nich. Jsou tu vynikající hráči, a to mladému hráči jenom prospěje v herním růstu.

Pravidelně nastupujete v mládežnických reprezentacích, věřil byste si i na reprezentační áčko?
Věřil nevěřil, nyní nad tím moc nepřemýšlím, až taková možnost přijde, tak přijde a budu se snažit odvést tu nejlepší práci jako v každém zápase.

Další aktuality

Radim Záruba: Věřím, že Slavia může všechny překvapit
Radim Záruba: Věřím, že Slavia může všechny překvapit 07.08.2020

Radim Záruba zahájil na soustředění v Perštejně přípravu na svoji další sezonu se Slavii. V Edenu došlo k několika změnám a červenobílí se zatím v úvahách o nejvyšších příčkách tabulky příliš neobjevují. „Můžeme všechny překvapit stejně jako před třemi lety, kdy jsme se dostali až do finále,“ říká k tomu český reprezentant.

Kluby by také měly investovat do sebeprezentace, myslí si Michal Pavlík
Kluby by také měly investovat do sebeprezentace, myslí si Michal Pavlík 03.08.2020

Nová sezóna klepe na dveře a futsalový kolotoč se opět naplno rozjíždí. To znamená návrat do plné polní i pro důležitého člena zákulisí českého futsalu, PR manažera SFČR Michala Pavlíka. Na své pozici stíhá informovat o dění v nejvyšší futsalové lize, ve druhých ligách, v české reprezentaci, a také se podílí na organizaci veškerých futsalových akcí. A jelikož Michal nemůže udělat rozhovor sám se sebou, připravil si pro něj otázky PR manažer klubu SK Interobal Plzeň Martin Spörl.

Radek Lobo: O start ligy nemám obavy
Radek Lobo: O start ligy nemám obavy 01.08.2020

Ačkoliv se to nezdá, tak za necelých šest týdnů by se měla rozběhnout VARTA futsal liga. Nejen české nejvyšší futsalová soutěž se potýká s celou řadou nevyřešených otázek vzhledem k bezprecedentní globální situaci.