Následně bude rozhodnuto o tom, zda bude zbytek soutěže dohrán ve zkráceném formátu nebo bude zrušen a mistrem ligy se stane lídr základní části – tedy tým FK ERA-PACK Chrudim! Jak se k celé situaci staví trenér Chrudimi Felipe Conde?

Jak současnou situaci vnímáte? Je řešení vyhlášení stavu nouze tím správným?

Jsme lidé, co žijí sportem, zároveň jsme ale součástí daleko větší společnosti, která má své priority a zdraví je jednou z nich. Samozřejmě, situace není pro sport obecně příznivá, už vůbec ne pro kluby, sponzory a všechny, kdo futsalem žijí. Můžeme vidět, že se zastavuje drtivá většina soutěží napříč celým světem. Věřím, že je to správné rozhodnutí a jestli je to nejlepší, co můžeme dělat, pak samozřejmě splníme naši povinnost a budeme vše respektovat.

Je pozastavení soutěže lepší volbou, než ji hrát před prázdnými tribunami?

Nebyla možnost pokračovat vzhledem k rozhodnutí vlády o maximálním počtu třiceti lidí. Každý tým má čtrnáct hráčů, navíc je tu realizační tým, rozhodčí a další řada lidí, kteří jsou při utkání nezbytní. Hranice třiceti by byla překročena. Jak jsem řekl, vidíme, že se odkládají nebo ruší soutěže po celém světě. Je mi jasné, že jiná cesta ven není.

Jaký má vaše mužstvo plán na následující měsíc?  

Budeme pokračovat v práci, pro nás se nic nemění. Máme společný cíl a jsme odhodláni ho dosáhnout. Všechno je stále nejisté, ale jediné, co vím jistě, že budeme nadále trénovat. Pracujeme na podrobnostech a detailech, jak a kde k tomu dojde, abychom respektovali veškerá možná opatření.

Vedení soutěže předložilo dva možné plány. Pokud bude stav nouze po měsíci zrušen, liga se dohraje ve zkráceném režimu, pokud bude prodloužen, titul spadne do klína lídrovi základní části – ERA-PACKu Chrudim. Je to spravedlivé?

Náš tým se nachází v situaci, kdy je těžké na to vyjádřit nezaujatý názor. Může se zdát, že by v našem zájmu mělo být, aby se soutěž nedohrála, protože bychom skončili na prvním místě. Ale přeji si, aby se situace zlepšila a liga se dohrávala. Všichni chceme, aby se tak stalo. V posledních týdnech jsme hodně pracovali a jsme v nejlepší formě. Můj názor je, že když se soutěž znovu rozjede, bude dostatek času na to, aby se čtvrtfinále i semifinále hrálo v systému maximálních tří zápasů, finále poté až v případných pěti zápasech. Myslím si, že zbylé dva zápasy základní části se dají, v případě nutnosti, odehrávat během jediného týdne.

Nejen my, ale všichni, kdo se podílejí na futsalu, musí doufat ve zlepšení situace. Navrhovaný model rozhodně není špatný, souhlasím i s tím, že kdyby byla liga nucena zbytek sezony zrušit, že bude mistr ligy korunován. Bylo by horší ročník ukončit bez šampiona. Odehrálo se již 95% základní části a byl by nesmysl vše uzavřít bez vítěze. Navíc, když šampion postupuje do Ligy mistrů a ta má obrovský dopad na klubové investice. Jak jsem již řekl, doufám, že vše dopadne pro dobro pro naši zemi a náš sport a liga bude dohrána regulérně.

Další aktuality

Štefan Beránek: Futsal mě neskutečně baví
Štefan Beránek: Futsal mě neskutečně baví 18.09.2020

Dynamo PCO České Budějovice má za sebou ostrý start do nového ročníku 1. FUTSAL ligy. Po překvapivě těsné prohře 1:2 v Chrudimi následoval těžký direkt v domácí hale a deset branek od Slavie. Brankář Štefan Beránek si na nedostatek práce v obou zápasech nemohl stěžovat.

Michal Seidler: Letní příprava byla krutá
Michal Seidler: Letní příprava byla krutá 02.09.2020

Šestinásobný nejlepší futsalista roku Michal Seidler se stal nejzvučnější posilou Interobalu. Český reprezentant nám přiblížil, jakou mají za sebou v Plzni letní přípravu a koho považují za své největší konkurenty v nadcházející sezoně.

Slavia musí mít jen ty nejvyšší ambice, uvědomuje si Homola
Slavia musí mít jen ty nejvyšší ambice, uvědomuje si Homola 01.09.2020

Také v této sezoně bude nosit kapitánskou pásku služebně nejstarší slávistický futsalista Jan Homola. V červenobílém dresu začíná svoji sedmou sezonu. Navíc druhým rokem povede jako trenér oba juniorské týmy. Cíle má před sebou jednoznačné. Chce tři medaile.