Olympiku se utkání na Slavii nepovedlo dle představ (prohra 4:9 pzn. red.), souhlasíte?

Před zápasem jsme si říkali, že Slavia bude hrozit ze standardních situací. Věděli jsem o tom, že Slavia má kvalitu. Chtěli jsme se vyvarovat tomu, abychom dostali rychlé góly na začátku utkání. Byli jsme na standardní situace Slavie připravení. Chyběl nám Antonín Hrdina, který je nadstandardním hráčem. Bohužel bude Tonda mimo až do konce sezony.

Myslíte, že hlavním bodem sešívaného triumfu v duelu byl raketový vstup do utkání?

Čtvrtá minuta – čtyři góly v naší síti, z toho tři ze standardek. Je velká škoda, že jsme si nechali takovým způsobem utéct začátek. Možná kdybychom dokázali vstřelit branku my, nebo bychom drželi dobrý výsledek po první polovině zápasu, tak ten zápas mohl vypadat jinak, ale bohužel jsme do střetnutí nevstoupili ideálně.

Jaké jsou týmové cíle do konce první části sezony?

Máme před sebou tři utkání. Čekají nás domácí duely s Vysokým Mýtem a s Českými Budějovicemi. Mezitím jedeme do Plzně. Naším cílem je udělat ve zbytku základní části šest bodů a zachránit minimálně ligu. Jestli se povede postoupit do play-off, tak to bude pro klub příjemný bonus.

Trenér Neumann vás nasadil do zápasu s Kazachstánem při kvalifikačním turnaji v Brně a podařilo se vám vstřelit branku, jaké to bylo?

Já jsem byl rád, že jsem se vůbec dostal na palubovku. Pro mě je každá vteřina, kdy se dostanu na hrací plochu za reprezentaci, obrovská čest. Navíc se mi podařilo vstřelit branku, a ještě k tomu Kazachstánu. To byla taková třešnička na dortu.

Další aktuality

Liberecký Henzl: V příští sezoně bychom chtěli atakovat vyšší příčky tabulky
Liberecký Henzl: V příští sezoně bychom chtěli atakovat vyšší příčky tabulky 03.04.2020

Již druhou sezonu můžeme najít na mapě VARTA futsal ligy také liberecký FTZS. Velkým zápalem a tvrdou prací se menší severočeský klub drápá vzhůru. „Jsme na sedmém místě tabulky, panuje spokojenost, ale stále je na čem pracovat,“ hodnotí dvouleté působení libereckého celku v nejvyšší soutěži pětadvacetiletý Filip Henzl.

Michal Salák: V Německu se mistr zatím vyhlásit nedá
Michal Salák: V Německu se mistr zatím vyhlásit nedá 01.04.2020

Futsal se samozřejmě zastavil také v sousedním Německu. Právě tam působil v letošní sezoně Michal Salák, který nám prozradil, že je tam situace komplikovanější než u nás. Také nám řekl něco o svých přípravách na to získat trenérskou licenci.

Matěj Slováček: Rádi bychom soutěž dohráli, za tohoto stavu to ale není reálné
Matěj Slováček: Rádi bychom soutěž dohráli, za tohoto stavu to ale není reálné 30.03.2020

Chrudim zasáhla neočekávaná pauza ve velké formě, proto také Matěje Slováčka mrzí, že se v momentální chvíli nedá pokračovat v rozehrané soutěži. „Nyní je ale čas respektovat a dodržovat veškerá nařízená opatření, tak aby se situace co nejdříve zlepšila a všichni se zase mohli věnovat tomu, co mají rádi bez omezení,“ uvědomuje si vážnost situace zkušený hráč ERA-PACKu.