Olympiku se utkání na Slavii nepovedlo dle představ (prohra 4:9 pzn. red.), souhlasíte?

Před zápasem jsme si říkali, že Slavia bude hrozit ze standardních situací. Věděli jsem o tom, že Slavia má kvalitu. Chtěli jsme se vyvarovat tomu, abychom dostali rychlé góly na začátku utkání. Byli jsme na standardní situace Slavie připravení. Chyběl nám Antonín Hrdina, který je nadstandardním hráčem. Bohužel bude Tonda mimo až do konce sezony.

Myslíte, že hlavním bodem sešívaného triumfu v duelu byl raketový vstup do utkání?

Čtvrtá minuta – čtyři góly v naší síti, z toho tři ze standardek. Je velká škoda, že jsme si nechali takovým způsobem utéct začátek. Možná kdybychom dokázali vstřelit branku my, nebo bychom drželi dobrý výsledek po první polovině zápasu, tak ten zápas mohl vypadat jinak, ale bohužel jsme do střetnutí nevstoupili ideálně.

Jaké jsou týmové cíle do konce první části sezony?

Máme před sebou tři utkání. Čekají nás domácí duely s Vysokým Mýtem a s Českými Budějovicemi. Mezitím jedeme do Plzně. Naším cílem je udělat ve zbytku základní části šest bodů a zachránit minimálně ligu. Jestli se povede postoupit do play-off, tak to bude pro klub příjemný bonus.

Trenér Neumann vás nasadil do zápasu s Kazachstánem při kvalifikačním turnaji v Brně a podařilo se vám vstřelit branku, jaké to bylo?

Já jsem byl rád, že jsem se vůbec dostal na palubovku. Pro mě je každá vteřina, kdy se dostanu na hrací plochu za reprezentaci, obrovská čest. Navíc se mi podařilo vstřelit branku, a ještě k tomu Kazachstánu. To byla taková třešnička na dortu.

Další aktuality

Ondřej Černý byl v akci u čtyřech závěrečných zápasů Ligy mistrů
Ondřej Černý byl v akci u čtyřech závěrečných zápasů Ligy mistrů 08.05.2021

Dvakrát v roli rozhodčího řídil utkání Barcelony, ve finále pak plnil úlohu třetího asistenta u střídaček. Nejúspěšnější český futsalový rozhodčí Ondřej Černý nám kromě svých zkušeností z prestižního turnaje také prozradil, proč ho obrat Sportingu ve finále nepřekvapil.

Slávista Marek Karpiak: Dát gól mi nebylo souzeno
Slávista Marek Karpiak: Dát gól mi nebylo souzeno 21.04.2021

Hlavním hrdinou prvního čtvrtfinálového derby se stal slovenský reprezentační brankář Marek Karpiak. Na své výkony v národním týmu, kde si inkasoval jeden gól ve čtyřech zápasech, navázal také v prvním duelu v play-off, když za svá záda nepustil ani jeden míč. Slavia vede po prvním dějství série 1:0.

Nejtěžší sezona v historii futsalu, říká Marek Kopecký
Nejtěžší sezona v historii futsalu, říká Marek Kopecký 20.04.2021

Dlouhá a náročná příprava, skvělý vstup do ligové soutěže, nejistota a vyčerpávající dohrávání. Tak lze stručně shrnout základní část letošního ročníku 1. FUTSAL ligy. S tímto tématem jsme také šli za trenérem vítězného týmu základní části Markem Kopeckým. Jak hodnotí uplynulou část sezony a jak vidí čtvrtfinálového soupeře? To se dočtete v přiloženém rozhovoru!