Máte za sebou kvalifikaci na MS v Brně, v hledišti byli přítomni i vaši kolegové z ERA-PACKu, co jste říkal jejich podpoře?

Určitě jsme si toho vážili. Byli tady trenér Felipe Conde a další brazilští spoluhráči z Chrudimi. Už před turnajem v Brně jsme se na tréninkách s trenérem Condem připravovali na některé protihráče, kteří nás v kvalifikaci čekali, což bylo velice přínosné. Poté jsme to již mohli jen s trenéry Neumannem a Bartoškem doladit.

To je zajímavé, pocházelo to z iniciativy trenéra Condeho?

Ano. Trenér sice nemá žádné spojení a vazby na reprezentační trenéry, ale má zájem a chce, abychom hráli dobré zápasy za národní mužstvo. Nyní mohu říct, že nám tato příprava dost pomohla.

Kvalifikační skupinu v Brně sledovalo velké množství příznivců, myslíte, že to je něco, co by mohlo českému futsalu do budoucna pomoct?

My hráči jsme proto udělali všechno. Chtěli jsme, aby fanoušci, co přišli do haly, nebo sledovali zápasy u televizní obrazovky, viděli, že futsal není čistě amatérský sport. Není to jen fotbal v hale, ale má to nějakou taktiku. Futsal nehrají jen fotbalisté, co se nedokázali prosadit. Jsou tu velice slušní futsalisté a zápasy v Brně toho byli důkazem, protože měli velice slušnou úroveň. Nyní je pouze na vedení, jestli dokáže futsal jako produkt dobře prodat.

Ve čtveřici jste nastupoval se spoluhráči z Chrudimi, mohlo vám to poskytnout určitou výhodu?

Tolikrát se nám v Chrudimi nestane, že bychom nastupovali v jedné čtyřce s bratry Drozdovými, ale jsme spolu téměř každý den na trénincích v klubu a řešení situací máme stejné, takže šlo pouze o to, doladit detaily, ale je to určitě výhoda. Navíc Radim Záruba s námi taktéž nastupoval nějakou dobu v ERA-PACKu, takže i s ním si herně rozumíme, ale v podstatě to je jedno, protože tady v reprezentaci není špatný futsalista.

Jaká panuje spokojenost s probíhající sezonou v ERA-PACKu?

Jsme zatím spokojení. Začátek sezony se nám úplně nepodařil. Sice jsme v přípravě před startem ročníku sehráli dobrý turnaj v Polsku, ale v prvním kole jsme prohráli v televizním zápase s Teplicemi. Když se ale podíváme na tabulku, tak jsme tam, kde bychom se chtěli nacházet.

Jaké jsou cíle chrudimského celku do zbytku základní části?

Chtěli bychom se po základní části umístit na první příčce. Jsme poučení z minulého roku, kdy jsme náskok prohospodařili a možná i vinou toho ztratili titul, kdy jsme začínali semifinále na Spartě. Takže našim cílem je jít do play-off z prvního místa.

V posledních dvou kolech jste porazili obě pražská S. Je to něco, co by vás mohlo do zbytku sezony nakopnout?

Spartu i Slavii jsme navíc dokázali porazit v obou vzájemných duelech. Naše sebevědomí šlo zase nahoru. Zápasy s týmy z čela tabulky jsou velice těžké. Poslední dva zápasy mohli klidně vyhrát naši soupeři. Nyní máme široký kádr. Přišli nám noví hráči, takže můžeme zátěž více rozvrhnout. Rozhodovat ale budou i nadále maličkosti.

Další aktuality

Michal Salák: V Německu se mistr zatím vyhlásit nedá
Michal Salák: V Německu se mistr zatím vyhlásit nedá 01.04.2020

Futsal se samozřejmě zastavil také v sousedním Německu. Právě tam působil v letošní sezoně Michal Salák, který nám prozradil, že je tam situace komplikovanější než u nás. Také nám řekl něco o svých přípravách na to získat trenérskou licenci.

Matěj Slováček: Rádi bychom soutěž dohráli, za tohoto stavu to ale není reálné
Matěj Slováček: Rádi bychom soutěž dohráli, za tohoto stavu to ale není reálné 30.03.2020

Chrudim zasáhla neočekávaná pauza ve velké formě, proto také Matěje Slováčka mrzí, že se v momentální chvíli nedá pokračovat v rozehrané soutěži. „Nyní je ale čas respektovat a dodržovat veškerá nařízená opatření, tak aby se situace co nejdříve zlepšila a všichni se zase mohli věnovat tomu, co mají rádi bez omezení,“ uvědomuje si vážnost situace zkušený hráč ERA-PACKu.

David Drozd: Zdraví je prioritou
David Drozd: Zdraví je prioritou 28.03.2020

Futsalová soutěž také stojí, o jejím osudu se rozhodne záhy. Po uplynutí měsíčního nouzového stavu bude rozhodnuto o tom, zda se liga dohraje v upraveném formátu či bude ukončena a titul poputuje do moci futsalistů z Chrudimi.