Brankářské trio Dmitrij Litviněnko – Jakub Žďánský – Radek Hlouš, které bylo doplněno ještě o juniorského gólmana Daniela Javorskiho se rozrůstá o další jméno. Do ERA-PACKu míří jednatřicetiletý brazilský gólman Rennan! Během své kariéry dokázal dvakrát vyhrát Mistrovství světa klubů v dresu ACBF a Atlantica, dále také posbíral řadu titulů napříč Brazilií a jihoamerickým kontinentem.

„Už na začátku sezony jsme se na trhu koukali po vhodných variantách, nakonec jsme se rozhodli posílit až nyní. S příjezdem nového brankáře, který má velkou kvalitu a dostatek zkušeností, se zvýší konkurence a tím pádem i výkony našich brankářů,“ popisoval důvody Rennanova příchodu trenér Felipe Conde.

„Rennan je zkušený brankář s vůdcovskými schopnostmi. Je to hráč zvyklý vyhrávat, podobný typ chcete mít ve svém týmu. Sleduji ho dlouhou dobu, pro všechna svá mužstva byl klíčovým hráčem,“ popisoval nového gólmana chrudimský kouč.

Dalším do party je univerzál Yuri Acosta, který ve 34 letech poprvé opustí svoji rodnou Brazílii. Před tím prošel řadou úspěšných klubů, získal titul jak v Brazílii, tak na celém kontinentu. „Je to velmi chytrý hráč, má skvělý pohyb a přihrávky, navíc je dobrý v zakončování. Čte hru a dokáže výrazně pomoci svým spoluhráčům,“ vyjádřil se na adresu nového hráče šéf chrudimské lavičky.

Další aktuality

Turnaj Česko-Slovenského přátelství ovládli Démoni
Turnaj Česko-Slovenského přátelství ovládli Démoni 06.08.2020

První přípravný turnaj nové sezony se uskutečnil první srpnový víkend v Hodoníně. Účastnili se ho prvoligové a druholigové kluby z České republiky, Rakouska a Slovenska.

Plzeňští představili nové dresy pro sezonu 2020/2021
Plzeňští představili nové dresy pro sezonu 2020/2021 05.08.2020

Po dlouhých přípravách a následném focení v centru města Plzně byly fanouškům představeny dresy, ve kterých hráči Interobalu vběhnou do nové sezony. I nadále zůstal klub věrný značce JOMA, která klubu dodala již předchozí sadu dresů, ve kterých hráči nastupovali v sezonách 2018/19 a 2019/20.

Chrudim odstartovala přípravu. I s novými tvářemi
Chrudim odstartovala přípravu. I s novými tvářemi 31.07.2020

Ve stínu koronaviru se postupně rozjíždí nové sportovní sezony, stejně tak ta futsalová. Ve středu 29. července se ve sportovní hale v Heřmanově Městci sešli po pauze svěřenci trenéra Felipe Condeho, aby se nachystali na následující ročník. Ročník, který přinese boj v lize, poháru a po roční přestávce opět i v Lize mistrů.