Brankářské trio Dmitrij Litviněnko – Jakub Žďánský – Radek Hlouš, které bylo doplněno ještě o juniorského gólmana Daniela Javorskiho se rozrůstá o další jméno. Do ERA-PACKu míří jednatřicetiletý brazilský gólman Rennan! Během své kariéry dokázal dvakrát vyhrát Mistrovství světa klubů v dresu ACBF a Atlantica, dále také posbíral řadu titulů napříč Brazilií a jihoamerickým kontinentem.

„Už na začátku sezony jsme se na trhu koukali po vhodných variantách, nakonec jsme se rozhodli posílit až nyní. S příjezdem nového brankáře, který má velkou kvalitu a dostatek zkušeností, se zvýší konkurence a tím pádem i výkony našich brankářů,“ popisoval důvody Rennanova příchodu trenér Felipe Conde.

„Rennan je zkušený brankář s vůdcovskými schopnostmi. Je to hráč zvyklý vyhrávat, podobný typ chcete mít ve svém týmu. Sleduji ho dlouhou dobu, pro všechna svá mužstva byl klíčovým hráčem,“ popisoval nového gólmana chrudimský kouč.

Dalším do party je univerzál Yuri Acosta, který ve 34 letech poprvé opustí svoji rodnou Brazílii. Před tím prošel řadou úspěšných klubů, získal titul jak v Brazílii, tak na celém kontinentu. „Je to velmi chytrý hráč, má skvělý pohyb a přihrávky, navíc je dobrý v zakončování. Čte hru a dokáže výrazně pomoci svým spoluhráčům,“ vyjádřil se na adresu nového hráče šéf chrudimské lavičky.

Další aktuality

Koho v rudém dresu už neuvidíte?
Koho v rudém dresu už neuvidíte? 17.02.2020

Spartu na začátku nového roku čekalo několik změn, klub opustili Kristijan Grbeša, Azem Brahimi a Cristiano Cardoso.

Sparta hlásí posilu! Přichází brankář Kubíček
Sparta hlásí posilu! Přichází brankář Kubíček 07.02.2020

Když je Libor Gerčák dlouhodobě zraněný, chyběl Spartě druhý brankář. Novou posilou klubu se stal Václav Kubíček, kterého mohli futsaloví příznivci vidět v dresu Plzně, Litoměřic, Slavie nebo naposledy Helasu Brno.

Jaroslav Slavík mění dres, míří k Démonům
Jaroslav Slavík mění dres, míří k Démonům 30.01.2020

Jeden z mála hráčů pamatujících z aktivní kariéry slavný CC Jistebník mění dres. Jaroslav Slavík, 27 letý hráč pocházející ze severní Moravy, již nebude vystupovat za Interobal Plzeň, ale odchází do kádru českolipských Démonů.