Slavia s Interobalem prohrála 1:7, v čem byl největší problém?
V čem byl největší problém? Udělali jsme strašně moc individuálních chyb, to si myslím, že rozhodlo zápas. Kdyby nás Plzeň vykombinovala a dala góly do prázdné branky, tak neřeknu ani slovo. Ale my jsme jim pět branek připravili úplně sami. Využili toho a zaslouženě vyhráli.
Další věcí je neproměňování šancí.

Do zápasu jste ale vstoupili koncentrovaně, co se pak stalo?
Za prvních deset minut a za první půli nemohu klukům nic vytknout co se týká bojovnosti a nasazení. Pak jsme šli už do power-play, což je vždycky vabank, buď to vyjde, nebo ne. Kdyby to Zdeněk Sláma dvakrát trefil, tak to bylo ještě 3:4 a ještě jsme žili. Bohužel svoje šance neproměnil. Musím Plzni pogratulovat, byli nejenom v efektivitě lepší.

Stihli jste power-play během týdne potrénovat?
Stihli, věnovali jsme se tomu hlavně na čtvrtečním tréninku. Myslím si, že jsme ji nehráli špatně, měli jsme tam tři, nebo čtyři dobré šance, jeden gól jsme dali. Je škoda, že jsme nepřidali další. S tím, jak jsme power-play hráli, mohu být relativně spokojený.

Nechyběla také trochu odvaha jít dříve do koncovky? Plzeň pálila na branku mnohem víc.

Určitě, klukům jsem to i říkal, aby se nebáli víc střílet. Držíme často zbytečně míč pod nohou, už jsem si toho všiml, když jsem sledoval předchozí zápasy na videu. Pořád to chceme kombinovat až do prázdné branky. Snad se z toho poučíme a v Budějovicích v příštím zápase budeme střílet víc a dávat góly.

Igor Leovski je zpátky ve hře, jak velkou část zápasu zvládne?
Je to pozitivní zpráva, Igor je připravený. Od středy už s námi trénuje. Musí ještě dohnat fyzickou kondici. Už je stoprocentně fit a bude připravený.

V Budějovicích vám bude chybět vyloučený Martin Směřička a také Marko Radovanovič, kdo je nahradí?

Jsou to dva hráči z první čtyřky, ale kádr máme velký, dostanou šanci jiní hráči, musí se o to poprat a ukázat, že na to mají, aby je nahradili. Takové utkání musíme zvládnout.

Další aktuality

Tarik Lukšija: Česká liga je jedna z nejsilnějších lig v Evropě
Tarik Lukšija: Česká liga je jedna z nejsilnějších lig v Evropě 01.06.2020

Bosenský juniorský reprezentant se během dvou sezon v našem klubu rozkoukal natolik, že již ve svém věku patří mezi populární členy ligové kabiny A-mužstva. Tarik Lukšija patří mezi nejpozitivnější hráče našeho mužstva a tak nemohl uniknout našemu rozhovoru.

Martin Brychta: Návrat po zranění v gólovém stylu
Martin Brychta: Návrat po zranění v gólovém stylu 25.05.2020

Pro Martina Brychtu byla letošní nedokončená sezona časem návratu po roční pauze způsobené zraněním kolene. Chtěl se především zapracovat do sestavy a vrátit do bývalé formy. Nakonec nastřílel nejvíc branek v kariéře. Stejně jako ostatní se už nemůže dočkat, až se futsalový svět zase rozeběhne a potká se svými spoluhráči znovu na palubovce.

Osm otázek pro redaktory Onlajnů: Klíčová je správná čeština, tvrdí Dejnožka
Osm otázek pro redaktory Onlajnů: Klíčová je správná čeština, tvrdí Dejnožka 21.05.2020

Petr Dejnožka zastřešuje futsalové redaktory VARTA futsal ligy. Nejčastěji ho můžete vidět na domácích zápasech Chrudimi, odkud pochází. Onlajny píše také pro fotbal a hokej. Tady je rozhovor s Petrem v rámci našeho seriálu.