Slavia s Interobalem prohrála 1:7, v čem byl největší problém?
V čem byl největší problém? Udělali jsme strašně moc individuálních chyb, to si myslím, že rozhodlo zápas. Kdyby nás Plzeň vykombinovala a dala góly do prázdné branky, tak neřeknu ani slovo. Ale my jsme jim pět branek připravili úplně sami. Využili toho a zaslouženě vyhráli.
Další věcí je neproměňování šancí.

Do zápasu jste ale vstoupili koncentrovaně, co se pak stalo?
Za prvních deset minut a za první půli nemohu klukům nic vytknout co se týká bojovnosti a nasazení. Pak jsme šli už do power-play, což je vždycky vabank, buď to vyjde, nebo ne. Kdyby to Zdeněk Sláma dvakrát trefil, tak to bylo ještě 3:4 a ještě jsme žili. Bohužel svoje šance neproměnil. Musím Plzni pogratulovat, byli nejenom v efektivitě lepší.

Stihli jste power-play během týdne potrénovat?
Stihli, věnovali jsme se tomu hlavně na čtvrtečním tréninku. Myslím si, že jsme ji nehráli špatně, měli jsme tam tři, nebo čtyři dobré šance, jeden gól jsme dali. Je škoda, že jsme nepřidali další. S tím, jak jsme power-play hráli, mohu být relativně spokojený.

Nechyběla také trochu odvaha jít dříve do koncovky? Plzeň pálila na branku mnohem víc.

Určitě, klukům jsem to i říkal, aby se nebáli víc střílet. Držíme často zbytečně míč pod nohou, už jsem si toho všiml, když jsem sledoval předchozí zápasy na videu. Pořád to chceme kombinovat až do prázdné branky. Snad se z toho poučíme a v Budějovicích v příštím zápase budeme střílet víc a dávat góly.

Igor Leovski je zpátky ve hře, jak velkou část zápasu zvládne?
Je to pozitivní zpráva, Igor je připravený. Od středy už s námi trénuje. Musí ještě dohnat fyzickou kondici. Už je stoprocentně fit a bude připravený.

V Budějovicích vám bude chybět vyloučený Martin Směřička a také Marko Radovanovič, kdo je nahradí?

Jsou to dva hráči z první čtyřky, ale kádr máme velký, dostanou šanci jiní hráči, musí se o to poprat a ukázat, že na to mají, aby je nahradili. Takové utkání musíme zvládnout.

Další aktuality

Šimon Štanglica: Plzeň jsme jeli překvapit, klíčový bude duel s Dynamem
Šimon Štanglica: Plzeň jsme jeli překvapit, klíčový bude duel s Dynamem 22.01.2020

Člen širšího kádru české reprezentace do 21 let má za sebou povedený večer. Dvě vstřelené branky plzeňskému Interobalu je solidní vizitka. Raději by však Šimon Štanglica bral tři body pro Nejzbach do tabulky VARTA futsal ligy. „Chtěli jsme Interobal překvapit, bohužel jsme ale nebyli schopní konkurovat jeho síle,“ hodnotil porážku 2:7 devatenáctiletý univerzál.

Josef Gabčo: Čekají nás klíčová domácí utkání
Josef Gabčo: Čekají nás klíčová domácí utkání 10.01.2020

Olympik Mělník nezačal letošní sezonu VARTA futsal ligy vůbec dobře, jeho opora Josef Gabčo však věří, že v posledních zápasech nastal obrat k lepšímu. Středočeský klub má před sebou klíčová domácí utkání, ve kterých změří síly s týmy z dolní poloviny tabulky. „Musíme všechno vyhrát!“ burcuje kabinu před duelem s Démony.

Nejlepší junior Michal Hůla: Pomohl mi příchod Jeronima
Nejlepší junior Michal Hůla: Pomohl mi příchod Jeronima 07.01.2020

Nejlepším futsalistou do 21 let za rok 2019 byl na 18. Galavečeru Grassroots Michal Hůla. Mladý brankář Svarogu Teplice a debutant v české reprezentaci.