Olympik je po dvou kolech stále bez bodu, navíc ze zápasů s "hratelnými" soupeři. Zůstává předseda v klidu?
Vůbec mi z toho není hezky. Osobně jsem čekal, že budeme mít tři body. Byly to dva naprosto zbytečně ztracené zápasy, které jsme po prvních poločasech měli velice dobře výsledkově a i herně rozehrané. Ovšem druhé půle byly úplně špatně. Soupeři přidali a my si asi mysleli, že to ubráníme. Tolik chyb, zbytečných ztrát a faulů, to bylo neskutečné. Samozřejmě to je problém všech lidí kolem A-týmu. Víme, proč tomu tak je, musí to však pochopit i hráči. Stále nás však trápí marodka. Někteří hráči jsou po dlouhém zranění a teprve se dostávají do herní praxe, další se po futsalových a fotbalových víkendech dávají 3-4 dny do kupy. S tím souvisí i tréninkový proces, který je tak na úrovni 2. ligy. Takže góly dostáváme ze všeho. Nic nefunguje tak, jak by mělo.

Ze 16 inkasovaných branek jste jich 11 dostali ve druhých poločasech. Vidíte nějakou příčinu tohoto nepoměru?
Tolik gólů ve druhých poločasech? Příčina je jasná, ale to si necháme v klubu a budeme se to snažit rychle napravit.

Po prvním kole jste chválil Josefa Gabča, zaslouží si někdo vyzdvihnout i za druhý zápas? Vokoun a Šup se dokázali střelecky prosadit…
V zápase v České Lípě se skoro všichni podepsali svou chybou, zbytečným faulem nebo laxností pod obdržený gól. Takže není koho vyzvednout.

V pátek vás čeká domácí duel proti Chrudimi, jak se budete na favorita připravovat?
Za mě je to ideální soupeř na zvednutí se doma před vlastními fanoušky. Donutí nás totiž vydat ze sebe maximum.

Na sklonku týdne odjede Jiří Vokoun na repre akci A-týmu, dáte mu jako jeho klubový trenér nějaké rady?
Na „Vokyho“ jsem velice zvědav. Má velké předpoklady uspět, ale má i nedostatky, které snad v reprezentaci pochopí a začne odbourávat, aby se dostal nahoru. A jelikož prošel U-21 a sehrál i těžká utkání proti Španělům, má zkušeností dost. A rady mu jistě dodají spoluhráči a trenéři.

Další aktuality

Kluby by také měly investovat do sebeprezentace, myslí si Michal Pavlík
Kluby by také měly investovat do sebeprezentace, myslí si Michal Pavlík 03.08.2020

Nová sezóna klepe na dveře a futsalový kolotoč se opět naplno rozjíždí. To znamená návrat do plné polní i pro důležitého člena zákulisí českého futsalu, PR manažera SFČR Michala Pavlíka. Na své pozici stíhá informovat o dění v nejvyšší futsalové lize, ve druhých ligách, v české reprezentaci, a také se podílí na organizaci veškerých futsalových akcí. A jelikož Michal nemůže udělat rozhovor sám se sebou, připravil si pro něj otázky PR manažer klubu SK Interobal Plzeň Martin Spörl.

Radek Lobo: O start ligy nemám obavy
Radek Lobo: O start ligy nemám obavy 01.08.2020

Ačkoliv se to nezdá, tak za necelých šest týdnů by se měla rozběhnout VARTA futsal liga. Nejen české nejvyšší futsalová soutěž se potýká s celou řadou nevyřešených otázek vzhledem k bezprecedentní globální situaci.

David Cupák: Chci se podílet na budoucnosti futsalu
David Cupák: Chci se podílet na budoucnosti futsalu 31.07.2020

Hrající legenda Helasu Brno David Cupák, se s námi podělil o své dojmy před startem nové sezony. Uvidíme Davida v nové sezóně i v jiné roli, než tam kde mu to jde nejlépe, tedy na palubovce a v dresu?