Olympik je po dvou kolech stále bez bodu, navíc ze zápasů s "hratelnými" soupeři. Zůstává předseda v klidu?
Vůbec mi z toho není hezky. Osobně jsem čekal, že budeme mít tři body. Byly to dva naprosto zbytečně ztracené zápasy, které jsme po prvních poločasech měli velice dobře výsledkově a i herně rozehrané. Ovšem druhé půle byly úplně špatně. Soupeři přidali a my si asi mysleli, že to ubráníme. Tolik chyb, zbytečných ztrát a faulů, to bylo neskutečné. Samozřejmě to je problém všech lidí kolem A-týmu. Víme, proč tomu tak je, musí to však pochopit i hráči. Stále nás však trápí marodka. Někteří hráči jsou po dlouhém zranění a teprve se dostávají do herní praxe, další se po futsalových a fotbalových víkendech dávají 3-4 dny do kupy. S tím souvisí i tréninkový proces, který je tak na úrovni 2. ligy. Takže góly dostáváme ze všeho. Nic nefunguje tak, jak by mělo.

Ze 16 inkasovaných branek jste jich 11 dostali ve druhých poločasech. Vidíte nějakou příčinu tohoto nepoměru?
Tolik gólů ve druhých poločasech? Příčina je jasná, ale to si necháme v klubu a budeme se to snažit rychle napravit.

Po prvním kole jste chválil Josefa Gabča, zaslouží si někdo vyzdvihnout i za druhý zápas? Vokoun a Šup se dokázali střelecky prosadit…
V zápase v České Lípě se skoro všichni podepsali svou chybou, zbytečným faulem nebo laxností pod obdržený gól. Takže není koho vyzvednout.

V pátek vás čeká domácí duel proti Chrudimi, jak se budete na favorita připravovat?
Za mě je to ideální soupeř na zvednutí se doma před vlastními fanoušky. Donutí nás totiž vydat ze sebe maximum.

Na sklonku týdne odjede Jiří Vokoun na repre akci A-týmu, dáte mu jako jeho klubový trenér nějaké rady?
Na „Vokyho“ jsem velice zvědav. Má velké předpoklady uspět, ale má i nedostatky, které snad v reprezentaci pochopí a začne odbourávat, aby se dostal nahoru. A jelikož prošel U-21 a sehrál i těžká utkání proti Španělům, má zkušeností dost. A rady mu jistě dodají spoluhráči a trenéři.

Další aktuality

Šimon Štanglica: Plzeň jsme jeli překvapit, klíčový bude duel s Dynamem
Šimon Štanglica: Plzeň jsme jeli překvapit, klíčový bude duel s Dynamem 22.01.2020

Člen širšího kádru české reprezentace do 21 let má za sebou povedený večer. Dvě vstřelené branky plzeňskému Interobalu je solidní vizitka. Raději by však Šimon Štanglica bral tři body pro Nejzbach do tabulky VARTA futsal ligy. „Chtěli jsme Interobal překvapit, bohužel jsme ale nebyli schopní konkurovat jeho síle,“ hodnotil porážku 2:7 devatenáctiletý univerzál.

David Filinger: Udělali jsme strašně moc chyb
David Filinger: Udělali jsme strašně moc chyb 13.01.2020

Nový kouč má za sebou svůj první zápas v roli hlavního trenéra Slavie. David Filinger byl po porážce 1:7 s Plzní samozřejmě velice nespokojený. Snaha a bojovnost nestačila na to, aby eliminovala kvalitu soupeře a napravila chyby. Kouč také postrádal větší snahu jít rychle do zakončení.

Josef Gabčo: Čekají nás klíčová domácí utkání
Josef Gabčo: Čekají nás klíčová domácí utkání 10.01.2020

Olympik Mělník nezačal letošní sezonu VARTA futsal ligy vůbec dobře, jeho opora Josef Gabčo však věří, že v posledních zápasech nastal obrat k lepšímu. Středočeský klub má před sebou klíčová domácí utkání, ve kterých změří síly s týmy z dolní poloviny tabulky. „Musíme všechno vyhrát!“ burcuje kabinu před duelem s Démony.