Liberečtí vycházeli po celých 40 minut z hlubokého bloku, kdy se snažili chodit do protiútoků. V prvním poločase se pražané trefili přesně třikrát z krásných střel ze střední vzdálenosti.

I futsalisté FTZS měli své příležitosti, kdy např. nová posila Vojtěch Novotný pelášil z poloviny hřiště sám na bránu, ale nezakončil přesně. Do šaten se tak šlo za stavu 0:3.

Druhé dějství bylo na góly bohatší. Toho prvního se chopil VÍT KRATOCHVÍL, který se ujal míče na soupeřově polovině a chladnokrevně zakončil – 1:3.

Vstřelená branka paradoxně Libereckým uškodila. Euforii a naději na další snížení sebrali sparťané slepenými góly ve třetí třetině zápasu a rozhodli o tom, kam poputují tři body. Za FTZS se ještě trefila posila TOMÁŠ JANÁČEK, který po individuálním úniku chytře přehodil Gerčáka. Konečný výsledek – 2:10.

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec): „Do zápasu jsme šli s taktikou bránění v hlubokém obranném bloku. Nechtěli jsme Spartu pouštět do kombinace přes střed, kterou má velmi nebezpečnou. To se nám první poločas dařilo, branky jsme dostali po krásných střelách z dálky. Škoda našich nevyužitých brejků, mohli jsme jít v poločase do kabin s příznivějším výsledkem. V druhém poločase jsme konečně dokázali dát gól, ale tři rychlé branky v rozmezí dvou minut rozhodli o výsledku. Na konci jsme udělali několik zbytečných chyb a ty kvalitní soupeř jako Sparta je dokáže potrestat. Myslím, že jsme nesehráli špatný zápas a výsledek pro nás mohl byt příznivější, než nakonec je.“

Hodnocení Pavla Bíny (vedoucí FTZS Liberec): „Musím naše hráče a trenéry pochválit. Na hře byl vidět velký progres. Všichni poctivě vyplňovali důležité prostory a hráče Sparty jsme nepouštěli lacino do příležitostí. Především první půle byla z naší strany směrem dozadu velice dobrá. Je pravdou, že nám poté zřejmě uškodil gól na 1:3. Malinko jsme vypadli z koncentrace a sparťané toho plně využili. Klobouk dolů před individuální kvalitou některých hráčů Sparty. Byla to pro naše hráče opět skvělá zkušenost. Těší mě zapracování mladých hráčů, kteří výkonnostně rostou před očima a i výkony nových tváří. Soupeři gratuluji k zaslouženým 3 bodům.“

Hodnocení Beniho Simitči (trenéra Sparty): „Dnes mohu být plně spokojen jen s výsledkem a s deseti vstřelenými góly! Jinak z předvedené hry nadšený nejsem. Budu opakovat, že kluci jsou unavení z tréninkových dávek, že mají těžký nohy. I přesto nemusím být úplně nespokojen, protože i přes únavu a fakt, že jsme hráli proti soupeři, který bránil v 10 metrech, tak jsme dali 10 gólů, a to bez Kociće a Grbeši. Největší radost mi udělal comeback Azema Brahimiho, který se poprvé vrátil po roce a půl a zvládl to, přidal dvě asistence. Gratuluji soupeři za snahu a bojovnost, pokud do budoucna začnou hrát futsal s tímhle mladým a běhavým týmem, můžou být stálicemi v první lize.“

Statistiky

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim
Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim 14.04.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA futsal ligu, 2. ligu futsalu východ a západ. Nižší soutěže, které ještě nejsou dohrány, dostaly šanci soutěžní ročník dohrát.