Vítej v Plzni Maťo! Na úvod nám prozraď, kdy se ti Plzeň ozvala a jak rychle jsi se rozhodl, že to v Plzni zkusíš?
O zájmu Plzně jsem slyšel už dřív, ale teprve nedávno přišla konkrétní nabídka. Trvalo to jen pár dní a domluvil jsem se s trenérem.

Máš za sebou dva tréninky, dnes tě čeká první start. Jak zatím vnímáš kabinu v Plzni a s čím ty osobně půjdeš do zápasu v České Lípě?
Kabinu vnímám pozitivně. Je tu více zkušených hráčů z české reprezentace, kteří jsou doplněni mladšími hráči. Zápas s Českou Lípou bude pro mě první po delší době, takže se budu chtít hlavně co nejrychleji dostat do zápasové kondice.

V Plzni je na testech také Pavol Matejov, se kterým jste v minulé sezóně vybojovali bronz ve slovenské lize. Jak ho vnímáš jako spoluhráče?
Palo je stále mladý hráč, který se toho může ještě mnoho naučit. Je silný a má dobrou techniku. Minulou sezónu jsme skončili třetí poté, co poslední zápas sezóny rozhodl v náš prospěch.

 

Byl jsi už někdy předtím v Plzni? Jak se ti tu líbí?
V Plzni jsem ještě nebyl, takže je to pro mě premiéra. Zatím na to ještě nebyl čas, ale těším se, až si půjdu prohlédnout město.

Působíš ve slovenské reprezentaci, mohl bys přiblížit svou kariéru v národním dresu?
Nejcennější dres oblékám s malými přestávkami už téměř 6 let, během kterých došlo ke generační proměně týmu. Na Slovensku stále čekáme na úspěch v podobě postupu na závěrečný turnaj ME nebo MS. Doufám, že k tomu budu moci pomoct už v nadcházející kvalifikaci v Baku.

Jaký je podle tebe rozdíl mezi slovenskou ligou a českou ligou?
Rozdíl mezi našimi ligami je určitě v kvalitě. U nás má kvalitu většinou jen špička ligy, zatímco v Česku je liga vyrovnanější. 

Jak velká výzva je pro tebe účinkování v Česku?
Nad angažmá v Česku jsem přemýšlel už v minulosti, ale nikdy k tomu ještě nedošlo. Je to pro mě velká výzva, těším se na kvalitní soupeře a dobré zápasy.

Další aktuality

David Filinger: Udělali jsme strašně moc chyb
David Filinger: Udělali jsme strašně moc chyb 13.01.2020

Nový kouč má za sebou svůj první zápas v roli hlavního trenéra Slavie. David Filinger byl po porážce 1:7 s Plzní samozřejmě velice nespokojený. Snaha a bojovnost nestačila na to, aby eliminovala kvalitu soupeře a napravila chyby. Kouč také postrádal větší snahu jít rychle do zakončení.

Josef Gabčo: Čekají nás klíčová domácí utkání
Josef Gabčo: Čekají nás klíčová domácí utkání 10.01.2020

Olympik Mělník nezačal letošní sezonu VARTA futsal ligy vůbec dobře, jeho opora Josef Gabčo však věří, že v posledních zápasech nastal obrat k lepšímu. Středočeský klub má před sebou klíčová domácí utkání, ve kterých změří síly s týmy z dolní poloviny tabulky. „Musíme všechno vyhrát!“ burcuje kabinu před duelem s Démony.

Nejlepší junior Michal Hůla: Pomohl mi příchod Jeronima
Nejlepší junior Michal Hůla: Pomohl mi příchod Jeronima 07.01.2020

Nejlepším futsalistou do 21 let za rok 2019 byl na 18. Galavečeru Grassroots Michal Hůla. Mladý brankář Svarogu Teplice a debutant v české reprezentaci.