Vítej v Plzni Maťo! Na úvod nám prozraď, kdy se ti Plzeň ozvala a jak rychle jsi se rozhodl, že to v Plzni zkusíš?
O zájmu Plzně jsem slyšel už dřív, ale teprve nedávno přišla konkrétní nabídka. Trvalo to jen pár dní a domluvil jsem se s trenérem.

Máš za sebou dva tréninky, dnes tě čeká první start. Jak zatím vnímáš kabinu v Plzni a s čím ty osobně půjdeš do zápasu v České Lípě?
Kabinu vnímám pozitivně. Je tu více zkušených hráčů z české reprezentace, kteří jsou doplněni mladšími hráči. Zápas s Českou Lípou bude pro mě první po delší době, takže se budu chtít hlavně co nejrychleji dostat do zápasové kondice.

V Plzni je na testech také Pavol Matejov, se kterým jste v minulé sezóně vybojovali bronz ve slovenské lize. Jak ho vnímáš jako spoluhráče?
Palo je stále mladý hráč, který se toho může ještě mnoho naučit. Je silný a má dobrou techniku. Minulou sezónu jsme skončili třetí poté, co poslední zápas sezóny rozhodl v náš prospěch.

 

Byl jsi už někdy předtím v Plzni? Jak se ti tu líbí?
V Plzni jsem ještě nebyl, takže je to pro mě premiéra. Zatím na to ještě nebyl čas, ale těším se, až si půjdu prohlédnout město.

Působíš ve slovenské reprezentaci, mohl bys přiblížit svou kariéru v národním dresu?
Nejcennější dres oblékám s malými přestávkami už téměř 6 let, během kterých došlo ke generační proměně týmu. Na Slovensku stále čekáme na úspěch v podobě postupu na závěrečný turnaj ME nebo MS. Doufám, že k tomu budu moci pomoct už v nadcházející kvalifikaci v Baku.

Jaký je podle tebe rozdíl mezi slovenskou ligou a českou ligou?
Rozdíl mezi našimi ligami je určitě v kvalitě. U nás má kvalitu většinou jen špička ligy, zatímco v Česku je liga vyrovnanější. 

Jak velká výzva je pro tebe účinkování v Česku?
Nad angažmá v Česku jsem přemýšlel už v minulosti, ale nikdy k tomu ještě nedošlo. Je to pro mě velká výzva, těším se na kvalitní soupeře a dobré zápasy.

Další aktuality

Cíl je jasný získat co nejvíce bodů, říká Lukáš Merkl
Cíl je jasný získat co nejvíce bodů, říká Lukáš Merkl 18.08.2019

Lukáš Merkl, nejlepší střelec 2. ligy futsalu východ za loňskou sezonu, doufá, že Nejzbach ve VARTA futsal lize získá co nejvíce bodů.

Cíl je minimálně play-off, říká nová posila Nejzbachu Dominik Fejl
Cíl je minimálně play-off, říká nová posila Nejzbachu Dominik Fejl 12.08.2019

Nová posila Vysokého Mýta Dominik Fejl se těší na derby s Chrudimí, ale také si uvědomuje, že Nejzbach nečeká nic jednoduchého. První derby v letošní sezóně by fanoušci měli vidět 16. 8. v Chrudimi v rámci letní přípravy.

Tango Hodonín povede Radim Vlček. Za cíl má záchranu
Tango Hodonín povede Radim Vlček. Za cíl má záchranu 10.08.2019

Přišel na jih Moravy, aby zachránil VARTA futsal ligu: to je v podstatě jediný úkol, který má nový trenér na lavičce ligového nováčka FC TANGO HODONÍN Radim Vlček.