Davide, jak sis užil futsalovou pauzu? Odpočinul sis?
Díky tomu, že jsme se dostali až do finále, tak sezona byla opravdu dlouhá. Volno už bylo zapotřebí! Byl jsem dovolené v Turecku a poté už jen doma v Teplicích. Samozřejmě, že jsem nějaký čas odpočíval, ale také jsem se s předstihem začal připravovat na nadcházející sezonu.

Co říkáš na program letní přípravy? Během měsíce budete mít jen čtyři dny volna. 
Určitě už se těším. Bude to sice asi trochu náročné, ale věřím, že to poté prodáme v sezoně.

Se zahájením přípravy vás čeká seznámení s novým trenérem Viktorem Tarčilem. Co od něj očekáváš?
Po pravdě je to pro mě velká neznámá, sám jsem na trenéra hodně zvědavý. Jaké budou změny například v tréninku nebo ve stylu hry. Věřím, že nás na sezonu kvalitně připraví.

Jak ses během pauzy udržoval v kondici? Asi nepřipadá v úvahu měsíc nic nedělat.
To určitě ne. Jsem typ člověka, který nedokáže moc odpočívat. Takže jsem na sobě samozřejmě pracoval už s předstihem.

Po zdravotní stránce je u tebe vše pořádku?
Zdravotně se cítím dobře a doufám, že to bude tak i nadále.

Na konci měsíce vyrážíš s týmem na nabitý turnaj do ruské Ťumeni. Jak se na to těšíš? Čekají vás utkání s účastníky Ligy mistrů.
Bude to pro nás opravdu velká zkouška. Ukáže se, jak na tom doopravdy jsme. Proti nám budou stát opravdu kvalitní celky, takže se na tuto zkušenost těším.

Nelze se nezeptat na tvé očekávání od nadcházející sezony. Budou cíle opět ty nejvyšší? Mohou vás zkušenosti z minulé sezony posunout dál?
To rozhodně ano. Kdybychom si nekladli ty nejvyšší cíle, tak by to bylo špatné. Věřím, že tahle sezona bude minimálně stejně povedená, jako ta minulá. 

Sezonu Svarog zahájí na palubovce Chrudimi. To bude asi hodně velký test připravenosti, že? 
Hned v prvním kole narazíme na velkého favorita celé ligy, ale jsem za to rád. Alespoň se hned ukáže, jak na tom jsme.   

Další aktuality

Tomáš Vnuk jde proti Spartě: Budou mne hlídat
Tomáš Vnuk jde proti Spartě: Budou mne hlídat 11.12.2019

Na konci minulé sezony slavil v dresu Sparty titul. Teď se bude Tomáš Vnuk v dresu Interobalu Plzeň usilovat o to, aby mistrovský tým neuspěl. Český reprezentant prožije velice zvláštní utkání, před kterým věří, že západočeský tým bude v neděli večer podporovat plná hala.

Černý před duelem na Slavii: Rozhodovat bude produktivita
Černý před duelem na Slavii: Rozhodovat bude produktivita 10.12.2019

Repríza semifinále play-off loňského ročníku VARTA futsal ligy je tady! Sešívaní v rámci jedenáctého kola přivítají na domácí palubovce v Edenu futsalisty Teplic. David Černý se na páteční utkání (20:00) se Slavií jistě těší, jelikož v šesti zápasech, které kapitán Svarogu proti červenobílému celku odehrál, vstřelil čtyři branky.

Ondřej Vahala: V Ostravě a Karviné to bylo super!
Ondřej Vahala: V Ostravě a Karviné to bylo super! 05.12.2019

Je to trochu neobvyklé, když futsalový brankář lituje po zápase toho, že nevstřelil branku. Reprezentační gólman Ondřej Vahala po druhém přípravném utkání proti Nizozemí, které skončilo výhrou 3:2, k tomu důvod měl. Jeho tým hrál dlouhou power play a sparťanský brankář se dostal mnohokrát do zakončení. Ani jednoho ze dvou svých protějšků se mu překonat nepodařilo.