"Začátkem července mě zavolal Radek Lobo, jestli bych vzal angažmá v Plzni. Vzal jsem si týden na rozmyšlenou a nakonec jsem se rozhodl do toho jít,” líčí nový trenér, jak se jeho angažmá v Plzni upeklo.

Marek bude kromě Interobalu působit i nadále u české reprezentace U21, kterou vede už 5 let. "Těším se na novou výzvu. Plzeň je perspektivní tým s výborným zázemím kde se pracuje s českými hráči, a to je pro mě hodně lákavé,” reaguje na otázku, na co se v novém prostředí těší.

Díky velkému počtu mládežnických reprezentantů v plzeňském klubu má Marek o týmu dobrý přehled: "Dá se říct, že tým znám velmi dobře. Hodně kluků jsem trénoval v mládežnických reprezentacích i na klubové úrovni, s některými jsem ještě navíc i hrával.”

Po loňské, ne příliš povedené, sezoně je tedy před Západočechy nová vzva s novým trenérem, který má své cíle jasně dané. "V první řadě chci týmu dát jasný rukopis naší hry. Hrát atraktivni, celoplošný futsal plný pohybu a nasazení. Pokud hráči budou tvrdě pracovat, věřím v lepší sezónu pro Plzeň, než byla ta předešlá.”

Marek Kopecký je také bývalý velmi úspěšný reprezentant České republiky. Zúčastnil se dvou MS a tří ME. Byl také u zisku památné bronzové medaile na ME 2010 v Maďarsku. Mnoho úspěchu posbíral také v české nejvyšší soutěži, kde slavil v dresu ERA-PACKU Chrudim hned 8 mistrovských titulů!

Další aktuality

Svarog hlásí změny v kádru!
Svarog hlásí změny v kádru! 22.01.2020

Svarog FC Teplice zaznamenal po Novém roce několik změn v kádru, které postupně odkrývá na svém webu.

Do Sparty se vrací Angellot. Opustí ji Novak?
Do Sparty se vrací Angellot. Opustí ji Novak? 03.01.2020

Futsalová Sparta ohlásila v pátek odpoledne na svém facebookovém profilu návrat kolumbijského reprezentanta Angellota.

Božoviče střídá na lavičce Slavie David Filinger
Božoviče střídá na lavičce Slavie David Filinger 02.01.2020

Významnou změnu hlásí Slavia na trenérském postu. Po roce a půl stráveném na lavičce v roli hlavního trenéra končí na vlastní žádost Ivan Božovič.