"Začátkem července mě zavolal Radek Lobo, jestli bych vzal angažmá v Plzni. Vzal jsem si týden na rozmyšlenou a nakonec jsem se rozhodl do toho jít,” líčí nový trenér, jak se jeho angažmá v Plzni upeklo.

Marek bude kromě Interobalu působit i nadále u české reprezentace U21, kterou vede už 5 let. "Těším se na novou výzvu. Plzeň je perspektivní tým s výborným zázemím kde se pracuje s českými hráči, a to je pro mě hodně lákavé,” reaguje na otázku, na co se v novém prostředí těší.

Díky velkému počtu mládežnických reprezentantů v plzeňském klubu má Marek o týmu dobrý přehled: "Dá se říct, že tým znám velmi dobře. Hodně kluků jsem trénoval v mládežnických reprezentacích i na klubové úrovni, s některými jsem ještě navíc i hrával.”

Po loňské, ne příliš povedené, sezoně je tedy před Západočechy nová vzva s novým trenérem, který má své cíle jasně dané. "V první řadě chci týmu dát jasný rukopis naší hry. Hrát atraktivni, celoplošný futsal plný pohybu a nasazení. Pokud hráči budou tvrdě pracovat, věřím v lepší sezónu pro Plzeň, než byla ta předešlá.”

Marek Kopecký je také bývalý velmi úspěšný reprezentant České republiky. Zúčastnil se dvou MS a tří ME. Byl také u zisku památné bronzové medaile na ME 2010 v Maďarsku. Mnoho úspěchu posbíral také v české nejvyšší soutěži, kde slavil v dresu ERA-PACKU Chrudim hned 8 mistrovských titulů!

Další aktuality

Legenda se vrací do Prahy: Sláma je ve Slavii
Legenda se vrací do Prahy: Sláma je ve Slavii 15.08.2019

Český futsal má několik legend, kterým budou následující generace jejich úspěchy závidět a obdivovat je ještě řadu let. Jedním z nich je Zdeněk Sláma, který toto léto mění dres a z Interobalu Plzeň se stěhuje do pražské Slavie. Ta bude čtvrtým týmem z hlavního města, jehož barvy bude populární "Slamák" hájit.

Slavia nadále s trenérem Božovičem
Slavia nadále s trenérem Božovičem 14.08.2019

Letní přestávka skončila před pár dny i pro pražskou Slavii, která zahájila přípravu na novou sezónu v domovské hale v pražském Edenu. Dlouho se spekulovalo o tom, kdo tým v nové sezóně povede, ale na postu trenéra klubové vedení změnu neudělalo. Na lavičce tak znovu budeme vídat Ivana Božoviče, zkušeného srbského kouče.

Příprava Chrudimi: Doma s Ukrajinci a Plzní, pak na Futsal Masters 2019
Příprava Chrudimi: Doma s Ukrajinci a Plzní, pak na Futsal Masters 2019 13.08.2019

Mužstvo ERA-PACKu má za sebou úvodní dva týdny letní přípravy, hráči dostávají pod koučem Condem pořádný dril. Zároveň je již jasno i o přípravných zápasech.