Sezona skončila před pár týdny, emoce opadly. Jak bys druhé místo a celý ročník zhodnotil teď?
Myslím si, že s odstupem času můžeme sezonu hodnotit jako úspěšnou. Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že vyhrajeme základní část a dostaneme se až do finále, tak bychom to brali všema deseti.

Ve Svarogu působíš jako dvojka zkušeného Jeronima. Jak jsi spokojený se svou zápasovou vytížeností?
Tak abych pravdu řekl, moc spokojený jsem ze začátku sezony nebyl. Každý hráč chce hrát co nejvíce. U brankářů je nevýhoda ta, že nastoupit může jen jeden, ale s pozicí jsem se smířil a čekal jsem na šanci. Jsem rád, že ve druhé polovině sezony jich přišlo daleko víc než v té první.

Ještě zůstaneme u tvého brankářského kolegy Jeronima. Jak spolu vycházíte?
Vycházíme spolu skvěle. Na každém tréninku i zápase se mi snaží pomoc a jsem za to strašně rád. Po brankářské stránce mi hodně pomáhá.

Jak sis celou sezonu užíval? Svarog to dotáhl hodně daleko. Co říkáš fanouškům a divácké kulise, která se během sezony vytvořila?
Sezonu jsem si užíval dost. Bylo super, že jsme během sezony nalákali na domácí zápasy víc a víc lidí. I oni mají velkou zásluhu na tom, že až do prvního finále jsme doma neprohráli jediný zápas.

Mimo Svarog jsi i součástí týmu české futsalové reprezentace do 21 let. Jak si užíváš tuhle stránku futsalu?
Pro každého sportovce je čest, když ve svém sportu může reprezentovat svou zem a ani já nejsem výjimkou. Už jako malý jsem měl sen hrát za reprezentaci a jsem rád, že si ten sen můžu plnit. Za každou nominaci do reprezentace jsem strašně rád a snažím se na každém srazu odvést maximum.

Čerstvě máš za sebou dvě utkání s Portugalskem, kde jste s reprezentací minulý víkend působili. Jaké to bylo? Co říkáš na portugalský tým? Připsali jste si jednu remízu a jednu těsnou prohru. Jak bys zápasy zhodnotil?
Měli jsme možnost se poměřit s jednou z nejlepších reprezentací na světě a myslím si, že jsme rozhodně nezklamali. Všichni Portugalci byli profesionálové, kteří futsal hrají od jedenácti let a nastupují v první portugalské lize. V obou zápasech jsme sahali po vítězství, ale bohužel se nám to ani v jednom nepovedlo dotáhnout. V prvním zápase jsme přišli o vítězství dvacet vteřin před koncem a ve druhém jsme vedli 2:0 po poločase, ale ani to nám bohužel nestačilo k tomu, abychom vyhráli.

Příští sezona už je prakticky za dveřmi, přestávka není moc dlouhá. Plánuješ v létě nějakou dovolenou a pořádný odpočinek?
Vzhledem k tomu, že jsme hráli finále, a ještě jsem si sezonu prodloužil s reprezentací, tak mám zhruba měsíc volno. Dovolenou určitě plánuji, abych si pořádně odpočinul a nabral síly na další sezonu.

I příští sezonu zůstáváš ve Svarogu, přemýšlel jsi i o angažmá u nějakého jiného klubu?
I v příští sezoně zůstávám v Teplicích. Nějaké myšlenky tam byly, ale jsem rád, že se vše dopadlo takto a budu pokračovat ve Svarogu.

Jaké máš od příští sezony očekávání? Těšíš se?
Těším se strašně moc. Doufám, že se nám bude dařit minimálně stejně jako v minulé sezoně a věřím, že bychom to mohli dotáhnout na ten nejvyšší stupínek.

Další aktuality

Liberecké futsalisty posílil Novotný. Fotbalista s ligovými starty
Liberecké futsalisty posílil Novotný. Fotbalista s ligovými starty 15.07.2019

Vojtěch Novotný je novou posilou FTZS Liberec. Čtyřiadvacetiletý hráč přestoupil do klubu z druholigového celku Pampuch Team Liberec. V minulosti hrál i za Benago. Ve fotbalové kariéře nasbíral pět startů za Liberec v nejvyšší soutěži. Nyní je hráčem Teplic. Zahrál si také Evropskou ligu.

Chceme porazit každého, říká před losem LM Beni Simitči
Chceme porazit každého, říká před losem LM Beni Simitči 03.07.2019

Sparta Praha má vytoužený první titul a může se chystat na los Ligy mistrů, kde jí přísluší místo v základních skupinách. Ten proběhne již ve čtvrtek a pražský klub již ví, že jednu ze skupin bude pořádat v domácím prostředí. Před losem jsme si povídali s trenérem Beni Simitčim, který nás nechal nahlédnout na témata, jako je start přípravy, nebo jak se Sparta chystá na pořadatelství evropské klubové soutěže.

Jan Homola: Zkušenosti na postup do finále jsme měli
Jan Homola: Zkušenosti na postup do finále jsme měli 02.07.2019

Kapitán týmu Jan Homola odpověděl v rozsáhlém rozhovoru s Ondřejem Zlámalem na několik zajímavých témat. Vrací se k uplynulé sezóně, ze které převládají rozporuplné pocity. Hodnotí ale i své trenérské začátky u juniorů a B týmu Slavie, hovoří také o vznikající futsalové akademii. Jaká tedy uplynulá sezona v očích Jana Homoly byla?