Je asi zbytečné se ptát, jak velká radost panuje v klubu po návratu do ligy…
Všichni jsme strašně rádi, že se nám podařilo, i přes existenční problémy, kterými klub prošel, vrátit Nejzbach do VARTA futsal ligy. Klub tam bezesporu patří a 12 tisícové Vysoké Mýto se zas po roce může pyšnit nejvyšší futsalovou soutěží. Je to zásluha především hráčů, kteří se vrátili do nelehké situace a pomohli klub vrátit zpátky do 1. ligy. Pochvala patří i realizačnímu týmu v čele s Martinem Brychtou, ale také našim věrným fanouškům. Ti i v tak těžkých chvílích stáli při nás a hnali nás za naším společným cílem. Myslíme i na sponzory, městu a všem lidem, kteří klub podporovali a podíleli se na společném úspěchu. Všem patří velký dík.

Nejzbach je definitivně ligovým účastníkem, už má sestavený trenérský tým, který klub povede do 1. ligy?
Co se týče trenérského týmu, tak nějaké představy určitě jsou. Máme dvě tři alternativy a v nejbližších dnech budeme mít jasno. Co mohu potvrdit, tak u týmu určitě zůstane Martin Brychta a to ve funkci trenéra, nebo asistenta.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezónu?
Vzhledem k tomu, že většina hráčů bude zahajovat fotbalovou přípravu kolem 8. července, kdy se nabírá fyzická kondice, posunuli jsme start futsalové přípravy na 29. července. Kluci budou mít prostor v náročném období regenerovat a minimalizuje se možnost zranění. Prvních 14 dní budeme střídat halu s venkovními podmínkami, později se již definitivně zabydlíme v hale. V plánu máme také sehrát minimálně 4 přátelská utkání, vše by mělo vyvrcholit na konci srpna, přesně týden před prvním ligovým kolem.

Jistě řešíte i nějaká posílení kádru. Máte v tom již jasno, kdo doplní vaši sestavu?
Určité posílení řešíme a přijít musí. Ale nebude to tak, že bychom si řekli: ´Teď jsme v lize, zblázníme se a půjdeme do nesmyslů…´ Máme svůj plán, kterého se budeme držet. Chceme zapojit do týmu co nejvíce hráčů z naší U19, kde je výborně připravuje trenér Jiří Podroužek.

Určitě jste museli mnohokrát odpovídat na dotaz: vrátí se Libor Gerčák do Nejzbachu po jeho postupu do ligy…
(smích) Je pravda, že každý den potkám někoho, kdo se na Géru zeptá a všichni by si přáli, aby tu byl. Ale Libor je ve Spartě, v nejlepším týmu ligy. Moc si přál s ní vyhrát titul a já jsem rád, že se mu to splnilo. Má před sebou ale další výzvu a tou je Liga mistrů. Takže v této sezóně Libor určitě ve Spartě zůstává.

Trochu jiné téma. Před pár dny proběhli finále veteránské ligy. Tebe se to ještě netýká, ale Nejzbach má bohatou historii, proč se jeho tým těchto soutěží neúčastní?
Jsem rád, že se na to ptáš. Proč se toho klub, jako je Nejzbach v předešlých letech nikdy neúčastnil, není otázka asi pro mě. Ale shodou okolností zrovna včera, jsem to řešil s jedním bývalým hráčem Nejzbachu. Asi je kolem toho drobná práce, ale myslím si, že klub s takovou historií, jakou má Nejzbach, a má spoustu hráčů v této věkové kategorii, by měl být součástí Veteránské ligy. Kluci, kteří v našem historicky nejúspěšnějším roce 2003 získali titul, mají dobrou partu. Věřím, že si zahrají rádi a o zajímavá jména nebude nouze. Od příštího ročníku budeme pravidelným účastníkem Veteránské ligy.

Po "velkém třesku" ve vašem klubu přišel postup do ligy. Ale zvládnete ufinancovat další sezónu mezi elitou?
Třesk to byl asi velký a nečekaný, ale podle mě důležitý pro klub. Vím, že financování sportovního klubu není jednoduché. Ale v těžkých chvílích je třeba se přizpůsobit a pracovat s tím, co je k dispozici. A podle toho udělat strategii klubu, což si myslím, že se nám podařilo. Přispěli k tomu hráči svojí obětavostí ve prospěch klubu. A tak by to mělo být. A odměna? Nejzbach je v lize. To je přeci to, proč to děláš. Sami jsme se přesvědčili, že i v kritických chvílích vždycky nějaká cesta je. Ligu zvládneme ufinancovat s určitými možnostmi. Pro nás je důležité v první řadě stabilizovat klub, protože jsme prošli hodně těžkým obdobím. Máme nějaké myšlenky a plány, které když se dokážou zrealizovat, tak se na tom postaví ekonomický základ klubu.

S jakými ambicemi půjdete do příští sezóny?
Do příští sezóny půjdeme především s velkou pokorou a respektem. I když jsme Nejzbach, který asi jako jediný hrál nepřetržitě 24 sezón nejvyšší soutěž, tak si musíme uvědomit, že přicházíme z 2. ligy. Nemůžeme lítat v oblacích, víme o kvalitě nejvyšší soutěže. Musíme se na to po všech stránkách zodpovědně připravit. V této sezóně bude cílem udržet se v lize, ale chtěli bychom se samozřejmě probojovat do play-off.

Další aktuality

David Jošt po střeleckém koncertu: Šest branek musím přičíst ohromné náhodě
David Jošt po střeleckém koncertu: Šest branek musím přičíst ohromné náhodě 27.01.2020

Tak tohle to tu dlouho nebylo. Jeden hráč a 6 vstřelených branek v jednom utkání. Davidu Joštovi se tento husarský kousek povedl a velkou měrou se tak podílel na demolici FTZS v Edenu v poměru 12:3. „Utkání dopadlo tak, jak jsme si v ideálním případě představovali."

Radim Pouzar: Musíme zabodovat i venku
Radim Pouzar: Musíme zabodovat i venku 24.01.2020

Kapitán českobudějovického Dynama Radim Pouzar po zápase se Slavií označil výkon svého týmu za „statečný“ a sportovně uznal kvality soupeře. Na absenci několika klíčových opor se vymlouvat nechtěl a slíbil, že jeho tým udělá pro záchranu maximum. „Budeme muset zabodovat i venku,“ tuší, že zisky jenom z domácí palubovky by nemusely stačit.

Šimon Štanglica: Plzeň jsme jeli překvapit, klíčový bude duel s Dynamem
Šimon Štanglica: Plzeň jsme jeli překvapit, klíčový bude duel s Dynamem 22.01.2020

Člen širšího kádru české reprezentace do 21 let má za sebou povedený večer. Dvě vstřelené branky plzeňskému Interobalu je solidní vizitka. Raději by však Šimon Štanglica bral tři body pro Nejzbach do tabulky VARTA futsal ligy. „Chtěli jsme Interobal překvapit, bohužel jsme ale nebyli schopní konkurovat jeho síle,“ hodnotil porážku 2:7 devatenáctiletý univerzál.