Jak zpětně hodnotíte druhé semifinálové utkání?
Odehráli jsme dobré utkání. V prvním poločase jsme si vytvořili šance, ale proměnili jsme jich minimum. Zatímco soupeř své příležitosti využil a dostal se do vedení 3:0. V závěru první půle jsme ještě snížili a neproměnili velkou šanci. Situace o přestávce nebyla příznivá. Bojovali jsme dál a dotáhli zápas k remíze. V prodloužení jsme se dostali do vedení a poté výhru pojistili druhým gólem. Rozhodovala bojovnost, srdce a podpora fanoušků. Myslím si, že výsledek je zasloužený a věřím, že další zápasy série budou podobně vyrovnané.

Směrem k rozhodčím se strhla velká vlna kritiky. Jak jste situace viděl vy?
Myslím si, že týmy mají právo se cítit poškozené a mohou podat stížnosti na svaz. Ale nesouhlasím s tím, že sociální sítě jsou pro to ideální místo. Tento typ demonstrace kazí image ligy, klubů, rozhodčích a celého svazu. V prvním zápase jsme se v některých momentech také cítili poškození, ale na konci zápasu jsme soupeři pogratulovali a uznali, že byl lepší. Dokonce jsem udělal chybu, když jsem si stěžoval po utkání, ve kterém jsme vyhráli, a byl jsem za ní správně potrestán. Vše slouží jako učení.

Trenér Sparty Beni Simitči na svých sociálních sítích veřejně poukazoval na videa se zákroky Bagatiniho a situací ohledně hraní rukou od Evertona. Mělo se pískat?
V případě hraní rukou Evertona, balon ho opravdu trefil a do ruky a ačkoli můj názor je, že ho zahrál neúmyslně, mohlo se pískat. Rozhodčí dělají chyby, stejně jako hráči a trenéři. Například v prvním utkání jsme nasbírali šest faulů tak, že ne vše se jako faul pískat muselo pískat nebo Everton dostal kartu za simulaci po zákroku, který byl naprosto jasným faulem. Za tuto situaci nejsme šťastní, ale rozumíme, že se mohou mýlit, stejně jako my. Dvě videa ohledně Bagatiniho jsou především boj o místo, žádný z nich nebyl faulem. Když hráč chce hrát loktem, pohyb musí být jasný. To nebyl tento případ. Nevěřím, že hráči Sparty simulovali, už jen proto, že v minulosti tomu tak nikdy nebylo. Pokud tam kontakt byl, byl nezaviněný a nebylo to loktem. Stejně tak hráč Sparty udělal v prvním zápase dva surové zákroky na naše hráče, mohl jim klidně zlomit nohu případně nos. A rozhodčí fauly neodpískali. Věřím, že je to jen pokus vytvořit na rozhodčí tlak.

Co tedy přinese třetí semifinálový zápas?
Oba týmy se musí soustředit na hraní futsalu. Jsou to dvě kvalitní mužstva, která zápas od zápasu zvyšují úroveň hry ještě výše. Tyto výhrůžky na sociálních sítích na hřišti nerozhodují. Oba celky mají zkušené hráče, kteří se nebojí hrát. Výhrůžky jsou hrou mimo hřiště a mohou být nebezpečné jen z pohledu fanoušků. Musíme zůstat soustředění a nechal dělat rozhodčí jejich práci. Zápasy mezi těmito dvěma týmy jsou už tak pro ně velmi složité, protože mezi nimi panuje velká rivalita. Když se dostanou pod tlak, dělají jen víc a víc chyb. Doufáme, že se utkání bude rozhodovat na hřišti a uvidíme vyrovnané a špičkové výkony.

Další aktuality

Ondřej Vahala: Realita předčila očekávání
Ondřej Vahala: Realita předčila očekávání 10.07.2024

Reprezentační brankář Ondřej Vahala se s Interobalem nedomluvil na podmínkách nové smlouvy a jeho působení na západě Čech tak po čtyřech letech končí. O novém angažmá zatím rozhodnuto není, jasné je jen to, že vzhledem k pracovnímu vytížení v roli osobního trenéra to nebude v zahraničí.

Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky
Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky 04.06.2024

Do Prahy přišel před čtyřmi lety jako mladý hráč sbírat zkušenosti s vrcholovým českým futsalem, odchází jako opora základní sestavy a ostřílený slovenský reprezentant. Filip Vaktor bude na působení v Edenu vzpomínat v dobrém. Nevyloučil, že se jednou může vrátit.

Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy
Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy 30.05.2024

Trenér Helasu Brno Tomáš Galia před začátkem sezony vyhlásil dva cíle - dvě semifinále - v Poháru SFČR a v 1. Futsal lize. Ten první byl finálovou účastí překonán, na ten druhý jeho klub dosáhl po 19 letech. Při ohlédnutí za skončenou sezonou zkušený trenér nepotvrdil, zda Helas povede i v další sezoně.