Michale, kolik odhaduješ, že bude Sparta hrát v play-off ještě utkání?
To bohužel nedokážu odhadnout, ale pevně věřím, že jich bude hodně.

Důvod předchozího dotazu je následující: Letos jsi dal v lize 49 branek, rekord je 61 vstřelených gólů. Pomýšlíš na jeho překonání? K tomu potřebuješ odehrát co nejvíc utkání…
Myslím si, že překonat tento rekord bude strašně těžké. Čeká nás teď nejspíš Chrudim a na rekord momentálně nemyslím. Jediné, co bych si přál, je postoupit do finále

Sparta postoupila do semifinále přes Českou Lípu velmi rychle, jak probíhá příprava na další boje?
Je pro nás dobře, že jsme čtvrtfinále zvládli tak, jak jsme chtěli. Měli jsme 3 zápasy v jednom týdnu, takže náš úkol byl, abychom je zvládli, což se stalo. Teď máme 10 - 12 dnů na to, abychom se pořádně připravili na semifinále. Takže v tréninku jde aktuálně spíš o taktické věci.

O tom, že postoupí Chrudim a bude vaším soupeřem, asi nikdo nepochybuje. Chystáte se tedy již na konkrétního protivníka?
Ano, při vší úctě k Mělníku všichni víme, že by do semifinále měla postoupit Chrudim. Přece jen, je to čtrnáctinásobný vítěz ligy a i když skončil po základní části třetí, je to pořád favorit na vítězství v lize. Na semifinále se již připravujeme, víme o síle Chrudimi, ale také víme, že když budeme hrát na 110%, máme sílu na to ji porazit. Všechny vzájemné zápasy skončila výsledkem 3:2, takže myslím, že je na co se těšit. V zápasech budou rozhodovat úplné maličkosti, ty rozhodnou o tom, kdo postoupí do finále.

Jak tobě konkrétně "sedí" Chrudim jako soupeř? V této sezóně jsi jí ve třech zápasech gól nedal…
Já se na semifinále už strašně těším a myslím, že bude na co koukat. Je pravda, že Chrudim je asi jediný tým, kterému jsme v této sezóně nedal gól. Ale já mám sen vyhrát českou ligu a je úplně jedno, kdo gól dá. Hlavní bude, abychom šli do zápasu jako jeden tým a sérii zvládli.

Věříte si na postup do finále, případně jak dlouhá série s Chrudimí bude?
Určitě si věříme, jinak by to bylo úplně zbytečné hrát. Můj názor je, že to bude velmi vyrovnané semifinále, které rozhodne aktuální forma hráčů. Nemyslím si, že bude padat hodně gólů, bude to hodně opatrná série. Všichni víme, o co jde.

Michale, ty jsi z polského Rekordu ve Spartě na hostování, už přemýšlíš o tom, co bude po skončení této sezóny?
Je to tak, ve Spartě jsem z Rekordu Bielsko-Biala na roční hostovaní, takže se po sezóně budu do Polska vracet, případně se budou muset kluby domluvit. Ale nad tím ještě nepřemýšlím, teď je pro mě nejdůležitější, jak dopadne ligové semifinále!

Další aktuality

Sociální sítě nejsou místem pro stížnosti, kazí image nás všech, reaguje Felipe Conde
Sociální sítě nejsou místem pro stížnosti, kazí image nás všech, reaguje Felipe Conde 09.05.2019

Semifinálová série mezi Chrudimí a Spartou nepřináší pouze boj na hřišti, ale i mimo něj. Trenér ERA-PACKu Felipe Conde se rozhodl reagovat na jednání trenéra soupeře Beniho Simitči, který na sociálních sítích veřejně rozebíral zákroky chrudimských hráčů.

Prohráli jsme zápas, ne celou sérii, ví chrudimský Doša
Prohráli jsme zápas, ne celou sérii, ví chrudimský Doša 02.05.2019

Semifinálová série VARTA futsal ligy mezi Spartou a Chrudimí se přesouvá na východ Čech. ERA-PACK bude v domácím prostředí ve čtvrtek večer nutně potřebovat zvítězit, v případě opaku by se totiž Pražané dostali už do hodně lukrativního a pro mnohé i nečekaného vedení 2:0 v celé sérii. Chrudimský Martin Doša ovšem pevně věří, že jeho tým dokáže zcela napravit nepovedený výkon z hlavního města, a že se pro něho série před vlastními fanoušky začne už vyvíjet lépe!

Tomáš Künzl: Výhoda domácího hřiště je velká
Tomáš Künzl: Výhoda domácího hřiště je velká 25.04.2019

První semifinálové utkání se hraje ve čtvrtek od 20.10 hodin před kamerami ČT Sport. Co od série se Slavií očekává teplický Tomáš Künzl a jak hodnotí vítězné čtvrtfinále?