Oslavili jste výhru v základní části české ligy. Jistě vás to potěšilo…
Ano, slavili jsme hodně, i když jsme v průběhu roku měli pár problému, přesto se nám povedlo zůstat na prvním místě! Hlavně pro mě to byl způsob, jak zapomenout na věci, které se staly během roku.

V sérii proti Helasu Brno vedete 2:0, skončí tato série již v pátek večer?
Je pravda, že máme sérii dobře rozehranou a samozřejmě chceme v pátek před našimi fanoušky vyhrát. Pochopitelně ale respektujeme kvalitu našeho protivníka, Helasu Brno.

V minulém utkání v Brně jste na hřišti chyběl, budete v pátek znovu v sestavě?
Aktuálně máme v týmu 5 cizinců a jeden tedy nemůže nastoupit, proto jsem v pátek nehrál. Ještě nevím, jestli nastoupím do dalšího utkání, ale určitě na to budu připravený!

Soupeř Svarogu v semifinále vzejde ze série Slavia - Interobal. Kdo je v ní favorit a koho byste si přál za soupeře?
Budou to velmi vyrovnaná utkání mezi dvěma skvělými týmy! Upřímně nevím, kdo postoupí, ale vím, že si nemůžeme vybírat. Musíme být připraveni čelit každému, kdo postoupí.

V semifinále se střetnou Chrudim a Sparta. Jak podle vás tato série dopadne?
Mezi Spartou a ERA-PACKem to bude podobné, jako jsem zmínil v předchozí odpovědi. Bude to velmi vyrovnaná série se dvěma skvělými týmy. Těžko odhadovat, kdo z nich projde do finále.

Svarog je v této sezóně velmi úspěšný, co je podle vás základem tohoto úspěchu?
Základem je náš dobrý kolektiv a nezapomínejme samozřejmě ani na hráče a trenéra, kteří s námi již nejsou. Jak jsem již řekl, i při tolika problémech se změnami v týmu v průběhu roku se nám podařilo udržet první místo. Ale teď se nemůžeme zastavit, musíme tvrdě pracovat a se stejnou pokorou, abychom se pokusili dosáhnout na ještě více skvělých úspěchů.

Další aktuality

Jsme v největší formě, kterou můžeme mít, uvědomuje si Wilde
Jsme v největší formě, kterou můžeme mít, uvědomuje si Wilde 03.06.2019

Osmatřicetiletý Wilde se stal jednou z nejhlavnějších postav letošního play off VARTA futsal ligy a pražská Sparta má v něm obrovskou oporu. Směrem dopředu totiž dokáže udeřit vždy v pravou chvíli a i kvůli němu budou Pražané už dnes večer bojovat o dovršení svého obrovského snu, kterým je český mistrovský titul! Sami sparťané věří, že právě třetí zápas série bude i konečným v celém letošním ročníku a nesmazatelně se tak po něm zapíší do historie českého futsalu.

Sedmé finále. Dočká se Jiří Novotný konečně titulu?
Sedmé finále. Dočká se Jiří Novotný konečně titulu? 21.05.2019

Teplický futsalista Jiří Novotný odehrál ve své kariéře již šest finálových sérií play off nejvyšší soutěže. Pokaždé proti Chrudimi a pokaždé z toho bylo stříbro. Posedmé se jemu a jeho spoluhráčům postaví pražská Sparta. Finálová série začíná v pátek od 19 hodin v Teplicích.

Sociální sítě nejsou místem pro stížnosti, kazí image nás všech, reaguje Felipe Conde
Sociální sítě nejsou místem pro stížnosti, kazí image nás všech, reaguje Felipe Conde 09.05.2019

Semifinálová série mezi Chrudimí a Spartou nepřináší pouze boj na hřišti, ale i mimo něj. Trenér ERA-PACKu Felipe Conde se rozhodl reagovat na jednání trenéra soupeře Beniho Simitči, který na sociálních sítích veřejně rozebíral zákroky chrudimských hráčů.