Oslavili jste výhru v základní části české ligy. Jistě vás to potěšilo…
Ano, slavili jsme hodně, i když jsme v průběhu roku měli pár problému, přesto se nám povedlo zůstat na prvním místě! Hlavně pro mě to byl způsob, jak zapomenout na věci, které se staly během roku.

V sérii proti Helasu Brno vedete 2:0, skončí tato série již v pátek večer?
Je pravda, že máme sérii dobře rozehranou a samozřejmě chceme v pátek před našimi fanoušky vyhrát. Pochopitelně ale respektujeme kvalitu našeho protivníka, Helasu Brno.

V minulém utkání v Brně jste na hřišti chyběl, budete v pátek znovu v sestavě?
Aktuálně máme v týmu 5 cizinců a jeden tedy nemůže nastoupit, proto jsem v pátek nehrál. Ještě nevím, jestli nastoupím do dalšího utkání, ale určitě na to budu připravený!

Soupeř Svarogu v semifinále vzejde ze série Slavia - Interobal. Kdo je v ní favorit a koho byste si přál za soupeře?
Budou to velmi vyrovnaná utkání mezi dvěma skvělými týmy! Upřímně nevím, kdo postoupí, ale vím, že si nemůžeme vybírat. Musíme být připraveni čelit každému, kdo postoupí.

V semifinále se střetnou Chrudim a Sparta. Jak podle vás tato série dopadne?
Mezi Spartou a ERA-PACKem to bude podobné, jako jsem zmínil v předchozí odpovědi. Bude to velmi vyrovnaná série se dvěma skvělými týmy. Těžko odhadovat, kdo z nich projde do finále.

Svarog je v této sezóně velmi úspěšný, co je podle vás základem tohoto úspěchu?
Základem je náš dobrý kolektiv a nezapomínejme samozřejmě ani na hráče a trenéra, kteří s námi již nejsou. Jak jsem již řekl, i při tolika problémech se změnami v týmu v průběhu roku se nám podařilo udržet první místo. Ale teď se nemůžeme zastavit, musíme tvrdě pracovat a se stejnou pokorou, abychom se pokusili dosáhnout na ještě více skvělých úspěchů.

Další aktuality

Návrat do Polska? Teď řeším semifinále, říká Michal Seidler
Návrat do Polska? Teď řeším semifinále, říká Michal Seidler 15.04.2019

Příští týden začnou semifinálové série play-off a velmi sledovaný bude reálně se rýsující souboj Sparta - Chrudim, kde jednu z hlavních rolí bude hrát Michal Seidler. Jak se těší na její průběh, zda se pokusí překonat střelecký rekord Petra Mareše (1997) a Maxe (2012), čítající 61 gólů, nebo zda myslí na návrat do Polska - na to všechno jsme se 29 letého reprezentanta a hráče pražské Sparty v našem rozhovoru zeptali!

Miroslav Rott očekává, že jeho tým bude v televizi sebevědomější
Miroslav Rott očekává, že jeho tým bude v televizi sebevědomější 09.04.2019

V úterý ve 20.10 hodin startuje přímý přenos na ČT Sport z druhého čtvrtfinálového zápasu play off VARTA futsal ligy mezi domácími Démony Česká Lípa a Spartou Praha. Miroslav Rott nám za domácí celek odpověděl na několik otázek.

Před večerním TV zápasem promluvil Slováček: První branka nás uklidní
Před večerním TV zápasem promluvil Slováček: První branka nás uklidní 05.04.2019

Futsalisté Chrudimi vstupují do play off z třetí pozice po základní části. V pátek od 20.15 hodin vyzvou v prvním čtvrtfinále doma Mělník. Zápas vysílá živě ČT Sport. Co před duelem řekl domácí Matěj Slováček?