Míro, jak zpětně hodnotíte první zápas série?
Pro nás možná až výsledkově krutá porážka. Víceméně jsme se sice celý zápas bránili, ale na druhou stranu jsme měli relativně dost brejkových příležitostí, které jsme nedokázali proměnit, a naopak Sparta nás trestala z každého našeho zaváhání.

Je těžké bránit dvojici Seidler – Drahovský? Jak se dá proti takovým hráčům hrát?
Když použiju oblíbené klišé, tak hrát se dá proti každému, ale proti některým je to výrazně těžší, a to je i tento případ. Oba hráči mají obrovskou kvalitu a řeší všechny věci futsalově správně, a navíc jsou na sebe neskutečně zvyklí.

Co od vás můžeme v televizním zápase?
Jednoznačně bojovnost a zodpovědnou defenzívu, a navíc věřím, že předvedeme i sebevědomější výkon než v předchozích zápasech proti Spartě.

Je pro Démony čtvrtfinále strop nebo mohou v příští sezoně pomýšlet výš?
I týmy, které mají letos nakročeno do semifinále, měly v minulosti střídavě problémy projít přes čtvrtfinále, takže určitě všechno chce čas. Neříkám, že hned příští sezonu, ale věřím, že i Démoni se v budoucnu podívají i do dalších fází play off.

Jakou jste měl vy osobně sezonu? Jste spokojený?
I přesto, že se nám podařilo postoupit do play off, tak osobně moc spokojený nejsem. Určitě jsem si představoval, že budu v sezoně produktivnější, a navíc jsme i poměrně dost branek inkasovali. A když se k tomu přidalo zranění, kdy jsem byl mimo celý měsíc, tak to z osobního pohledu to nebyla nejlepší sezona.

Kdo podle vás vyhraje ligu?
I když letošní play off slibuje vyrovnanou podívanou a Chrudim do něho šla až ze třetího místa, tak si myslím, že zvládnou obhajobu i letos, i když to budou mít těžší než kdy jindy.

Další aktuality

Radim Čep: Být rozhodčím je jeden velký kurz asertivity a komunikace
Radim Čep: Být rozhodčím je jeden velký kurz asertivity a komunikace 02.07.2020

Dalším rozhodčím, kterého jsme vyzpovídali, je Radim Čep, který pracuje jako IT specialista. V rozhovoru se dozvíte, jaké bylo pískat mistrovství Evropy neslyšících, nebo jak udržet pevně pod kontrolou emočně vypjatý zápas.

Dana Hrbáčková: Futsalisté nejsou žádní bolestíni
Dana Hrbáčková: Futsalisté nejsou žádní bolestíni 30.06.2020

Bez práce špičkového fyzioterapeuta se neobejde ani žádný futsalový tým. Ve Slavii už pátým rokem na této pozici působí Dana Hrbáčková, která se stala nedílnou součástí kabiny. O své práci nám prozradila celou řadu zajímavostí a také potvrdila, že futsalisté nejsou žádní bolestíni.

Jan Kresta: Nemám rád neférové chování
Jan Kresta: Nemám rád neférové chování 29.06.2020

Pokračujeme dalším rozhovorem s dalším předním českým rozhodčím. Jan Kresta se mimo pískání věnuje výuce sportovních odvětví na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V rozhovoru se dozvíte, koho si zkušený sudí ve futsalové sféře váží, nebo co futsalového se chystá na univerzitním poli.