Martine, jít z šestého místa v play off na Chrudim je trochu pech, nemyslíte? Minulé sezony hrál s mistrem osmý tým.

Pokud bychom to brali s ohledem na poslední roky, kdy lize s převahou dominovala pouze Chrudim, tak se to tak může zdát. V letošní sezoně jsou však tři výkonnostně srovnatelné týmy, a tak pro nás není příliš důležité na koho z nich jsme narazili.

Jak se na celou čtvrtfinálovou sérii těšíte? Zachytáte si tradičně hodně?

Na play off se těším. Je to poprvé, kdy se Mělník do vyřazovací části ligy probojoval a jsem rád, že jsem toho součástí. V mělnické brance si tradičně celkem hodně zachytám a myslím, že proti čtrnáctinásobnému mistrovi ligy to bude platit dvojnásob.

Co říkáte na výpadek chrudimské formy?

Chrudim za poslední tři zápasy udělala stejně bodů jako my, takže jsme asi v podobné formě a čtvrtfinále bude napínavé. (smích) Když budu mluvit vážně, tak tomu nepřičítám příliš velkou váhu, všechna tři utkání Chrudimi byla vyrovnaná a rozhodovali drobnosti. Jsem přesvědčený o tom, že Chrudimští jsou dostatečně zkušení na to, aby se od těchto ztrát dokázali odstřihnout a jít do play off s čistou hlavou.

A jak jste se vy oklepali z prohry na Spartě a Slavii?

My se snažíme jít zápas od zápasu, takže tyto zápasy jsou již za námi a soustředíme se jen na play off, ve kterém chceme ukázat to nejlepší, co v nás je.

Bude váš tým na play off kompletní a jak vidíte své šance?

Kompletní na všechny zápasy jistě nebudeme, ať už je to kvůli zranění nebo kvůli absencím z důvodu fotbalových priorit. Myslím ale, že byť jsou naše výkony nevyrovnané a zatím nedokážeme porážet špičku tabulky pravidelně, tak když se sejdou okolnosti, dokážeme ji občas porazit. Proto věřím že se nám Chrudim ve čtvrtfinále podaří potrápit a třeba i vyhrát nějaký zápas.

Další aktuality

Ondřej Vahala: V Ostravě a Karviné to bylo super!
Ondřej Vahala: V Ostravě a Karviné to bylo super! 05.12.2019

Je to trochu neobvyklé, když futsalový brankář lituje po zápase toho, že nevstřelil branku. Reprezentační gólman Ondřej Vahala po druhém přípravném utkání proti Nizozemí, které skončilo výhrou 3:2, k tomu důvod měl. Jeho tým hrál dlouhou power play a sparťanský brankář se dostal mnohokrát do zakončení. Ani jednoho ze dvou svých protějšků se mu překonat nepodařilo.

Není koho pochválit, smutní mělnický šéf Šuba
Není koho pochválit, smutní mělnický šéf Šuba 17.09.2019

V prvních dvou kolech Olympik Mělník nezískal v VARTA futsal lize ani bod a to i přesto, že souboje s Libercem i Českou Lípou měl velmi dobře rozehrané. Jenže v obou zápasech Středočeši kolabovali v koncovkách zápasů a 16 inkasovaných branek ve dvou duelech, to je to, co děsí prezidenta klubu Pavla Šubu.

Cíl je jasný získat co nejvíce bodů, říká Lukáš Merkl
Cíl je jasný získat co nejvíce bodů, říká Lukáš Merkl 18.08.2019

Lukáš Merkl, nejlepší střelec 2. ligy futsalu východ za loňskou sezonu, doufá, že Nejzbach ve VARTA futsal lize získá co nejvíce bodů.