Martine, jít z šestého místa v play off na Chrudim je trochu pech, nemyslíte? Minulé sezony hrál s mistrem osmý tým.

Pokud bychom to brali s ohledem na poslední roky, kdy lize s převahou dominovala pouze Chrudim, tak se to tak může zdát. V letošní sezoně jsou však tři výkonnostně srovnatelné týmy, a tak pro nás není příliš důležité na koho z nich jsme narazili.

Jak se na celou čtvrtfinálovou sérii těšíte? Zachytáte si tradičně hodně?

Na play off se těším. Je to poprvé, kdy se Mělník do vyřazovací části ligy probojoval a jsem rád, že jsem toho součástí. V mělnické brance si tradičně celkem hodně zachytám a myslím, že proti čtrnáctinásobnému mistrovi ligy to bude platit dvojnásob.

Co říkáte na výpadek chrudimské formy?

Chrudim za poslední tři zápasy udělala stejně bodů jako my, takže jsme asi v podobné formě a čtvrtfinále bude napínavé. (smích) Když budu mluvit vážně, tak tomu nepřičítám příliš velkou váhu, všechna tři utkání Chrudimi byla vyrovnaná a rozhodovali drobnosti. Jsem přesvědčený o tom, že Chrudimští jsou dostatečně zkušení na to, aby se od těchto ztrát dokázali odstřihnout a jít do play off s čistou hlavou.

A jak jste se vy oklepali z prohry na Spartě a Slavii?

My se snažíme jít zápas od zápasu, takže tyto zápasy jsou již za námi a soustředíme se jen na play off, ve kterém chceme ukázat to nejlepší, co v nás je.

Bude váš tým na play off kompletní a jak vidíte své šance?

Kompletní na všechny zápasy jistě nebudeme, ať už je to kvůli zranění nebo kvůli absencím z důvodu fotbalových priorit. Myslím ale, že byť jsou naše výkony nevyrovnané a zatím nedokážeme porážet špičku tabulky pravidelně, tak když se sejdou okolnosti, dokážeme ji občas porazit. Proto věřím že se nám Chrudim ve čtvrtfinále podaří potrápit a třeba i vyhrát nějaký zápas.

Další aktuality

David Jošt po střeleckém koncertu: Šest branek musím přičíst ohromné náhodě
David Jošt po střeleckém koncertu: Šest branek musím přičíst ohromné náhodě 27.01.2020

Tak tohle to tu dlouho nebylo. Jeden hráč a 6 vstřelených branek v jednom utkání. Davidu Joštovi se tento husarský kousek povedl a velkou měrou se tak podílel na demolici FTZS v Edenu v poměru 12:3. „Utkání dopadlo tak, jak jsme si v ideálním případě představovali."

Radim Pouzar: Musíme zabodovat i venku
Radim Pouzar: Musíme zabodovat i venku 24.01.2020

Kapitán českobudějovického Dynama Radim Pouzar po zápase se Slavií označil výkon svého týmu za „statečný“ a sportovně uznal kvality soupeře. Na absenci několika klíčových opor se vymlouvat nechtěl a slíbil, že jeho tým udělá pro záchranu maximum. „Budeme muset zabodovat i venku,“ tuší, že zisky jenom z domácí palubovky by nemusely stačit.

Šimon Štanglica: Plzeň jsme jeli překvapit, klíčový bude duel s Dynamem
Šimon Štanglica: Plzeň jsme jeli překvapit, klíčový bude duel s Dynamem 22.01.2020

Člen širšího kádru české reprezentace do 21 let má za sebou povedený večer. Dvě vstřelené branky plzeňskému Interobalu je solidní vizitka. Raději by však Šimon Štanglica bral tři body pro Nejzbach do tabulky VARTA futsal ligy. „Chtěli jsme Interobal překvapit, bohužel jsme ale nebyli schopní konkurovat jeho síle,“ hodnotil porážku 2:7 devatenáctiletý univerzál.