První branka utkání padl už po dvou minutách, když se prosadil Sparťan Wilde. Sparta už od úvodu utkání tlačila a náš celek vysoko napadala. Gólový kolotoč pořádně roztočil v 6. minutě Michal Seidler, který v zápase nasbíral celkově 11 kanadských bodů (5 branek + 6 asistencí). Sparťané téměř celý zápas tlačili, nepouštěli naše hráče VŠB do šancí, až ve 34. minutě se nám podařilo skórovat, když se prosadil Dominik Mládek. Další branku našeho celku vsítil Adam Černohorský.

Martin Kapsa (trenér VŠB-TU Ostrava): "Bohužel i domácí zápas s Spartou skončil vysokým přídělem v naší síti. Každopádně se nám podařilo dostat Spartu do Ostravy, zaplnit halu a zahrát si proti těm největším hvězdám světového futsalu, což je pro nás v podmínkách, v jakých futsal dlouhodobě děláme v porovnání s ostatními ligovými týmy, to nejvíc. Spartě gratulujeme, děkujeme za oba dva zápasy a přejeme jí hodně štěstí v boji o titul, protože to je jediný tým, který může Chrudim sesadit."

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): "Výsledek zápasu nebudu komentovat jako prioritu, protože v zápase s takovým soupeřem se góly čekají automaticky. Chtěl bych jen vyzdvihnout to, že kluci hráli 40 minut stejným tempem, tak jak jsme hráli i v domácím zápase v Praze a paradoxně je výsledek úplně stejný. Ano, je pravda, že v druhém poločase jsem začal věřit tomu, že zlomíme náš vlastní rekord, ale nebýt brankáře Zalacka, tyčí a břeven, tak se to i stalo. Každý si říká, že je ostuda VŠB, že mají jen 3 body a bůhví kolik inkasovaných gólů, ale já před nimi smekám klobouk, hrát v každém zápase se stejným týmem a nevykašlat se na to jako někteří v úvodu soutěže, to byla daleko větší ostuda. Musím dnes pochválit i obecenstvo, kterého bylo hodně a fandili domácím, ale tleskali i našim gólům, které dávaly hvězdy Sparty." 

VŠB-TU Ostrava - AC Sparta Praha 2:26 (0:11)

Statistiky

Další aktuality

Liberec zahájil přípravu. V kádru má 32 hráčů
Liberec zahájil přípravu. V kádru má 32 hráčů 08.07.2019

Prvoligový tým FTZS Liberec se po několika měsíční pauze začal připravovat na nadcházející ročník VARTA futsal ligy 2019/20, a to již na začátku července.

Amrani, Cupáka a Brůna končí ve Spartě, Seidler zůstává, vrací se Amadeu
Amrani, Cupáka a Brůna končí ve Spartě, Seidler zůstává, vrací se Amadeu 01.07.2019

Pražská Sparta jako jeden z mála našich klubů prezentuje změny ve svém kádru a informuje jak o příchodech, tak i o jménech hráčů, které v další sezóně v jejím dresu neuvidíte. Trio, zmíněné v titulku, se již v další sezóně v její sestavě neuvidíte.

David Frič ve futsalu končí, v Plzni hledají trenéra
David Frič ve futsalu končí, v Plzni hledají trenéra 30.06.2019

Překvapivá zpráva zastihla futsalové příznivce během víkendu. David Frič, bývalý skvělý hráč a později trenér, který v minulé sezóně vedl Interobal Plzeň, se rozhodl ve 36 letech ukončit své futsalové aktivity. Doufejme, že jen dočasně…